evde 1 haftadır çalışıyorum fakat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve anll23 tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. anll23

anll23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese merhaba.Ben Flexor hocanın evde dumbella çalışma programına başladım 1.haftadayım ama pazartesiden önceki hafta cuma günü gögüs ve biceps çalıştım ve doğal olarak 2 gün kadar ağrıdı.Fakat bu hafta yaptığımda neredeyse hiç ağrı olmadı kaslarım dinlendiğine de eminim.Ayrıca dumbell pullover yaptıktan sonra 5-6 gündür hep arka kolum ağrıyor bu yüzden arka kolda çalışamıyorum.Bu neden olabilir?

Boy:183
    Kilo:60

Not:Göğüs,biceps,ön kol u 8 kiloluk dumbella,Arka kol,sırt,omuzu 4 kiloluk dumbella yapıyorum doğru mu.

Şimdiden teşekkürler.

2. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    ilk haftalar hamlık dönemi olur (bu süre uzayabilir)kaslarınızı zorladığınız için ağrılar olabilir bunlar 2 gün ile 1 hafta arasında geçer.
    sonraki haftalarda vücut alışmış olucaktır ve ağrılar azalıcaktır.
    arka kolunu çok zorlamış olabilirsiniz,geçicektir zamanla
    dumbelların ağırlıklarını senin gücüne göre yap (seni zorlayacak ancak hareketi nizami yani doğru yapıcak şekilde yaparsan sorun olmayacaktır.)

anll23 bunu beğendi.
  3. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ilk hafta ben yerimden kalkamıyordum ağrılardan dolayı gayet normal ancak yeni başlamışsın kaldırdığın ağırlıklar yeni başlayan birine yüksek değil mi bence nedeni bu fazla ağrının nedeni de bu.Bunun yerine ağırlıkları kademeli arttırırsan daha sağlıklı daha az acılı bir gelişim süreci geçirirsin kaslara dinlenme süreci tanıdığından dolayı

4. anll23

anll23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    evde başka dumbell seti oykta o yüzden onalrı kullanıyorum :D

5. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    başka dumbell im yok demişsin eğer setin olsaydı düşük ağırlıklarla iyice ısın ondan sonra çalışmaya başla derdim. 1 litrelik su şişelerine su doldur onlarla ısın 3x10 şeklinde yap vücut ısını artır sonra yüklenmeye başla. soğuk vücuttan dolayıda ağrı yapabiliyor birden yüklenmek.

6. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    8 kıloluk dumbell i bi kenara koy 4 lükle tamamen çalış sonlara doğru seni zorlaması yeterli ağırlıkların...birden yüklenme özellikle ilk hafta ısınma hareketlerini uygula 5-6 dk ardından çalışmaya başla

Sayfayı Paylaş