Evde Şınav Ve Mekik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aros tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aros

aros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 2günde bir evde 20 şınav 20 mekik çekmemin bana bi yararı olurmu?Yoksa kendimi boşunamı yorarım?
    Veya sizlerin bir öneriler varsa yazabilirmisniz?

yaş=16
    boy=172

Teşekkürler

2. meVin

meVin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de seninle aynı yaştayım. Ben de bu konu üzerinde çok düşünmüştüm. Bu forumu bilmiyordum o zamanlar. Ama yapınca gördüm ki işe yarıyor. Ama tabiki beslenmen de önemli oluyor. Ama ben 2 günde bir değil de her gün 50 mekik, 50 şınav çekiyor ve şurdan burdan okuduğum kadarıyla evdeki ağırlıkları 20 dk falan kaldırıyordum (kafama eserse daha fazla da oluyordu). 13 yaşında falan yapmaya başlamıştım. Sonra araya OKS girdi kaldı öyle 2 yıldır hiç yapmıyorum. Ama dediğim gibi beslenmene ve yaptığın hareketlerin doğruluğuna dikkat edersen işe yarıyor. Ama tabiki belli bir kas görünümü olmuyor. Sadece vücudun sıkılaşıyor ve biraz güçleniyorsun, dayanıklılığın artıyor.

Ama yine de ben aradan çekileyim işin ustaları cevap versin. Ben sadece başımdan geçtiği için yardım edeyim dedim. Umarım işine yarar.

3. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    evet sıkılaşır ve devamlı sıkı biri şekilde kalmasını sağlar vücudun ama gelişim olmaz hacim artmaz

4. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer dışarda 45dk koşu yapar sonra evde en azından 30-40 şınav ve mekik yaparsan düzenli olarak ve beslenmene dikkat edersen ozaman faydasını fazlasıyla görürsün ;)

5. aros

aros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki teşekkürer.Dediklerinizi uyguluyacam bir müddet.Bunlara ek olarak başka önerisi olan varmı?

6. meVin

meVin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Oturup kalkma hareketleri yapabilirsin bacakların için. Sitede olması lazım onun için egzersiz. O da bayağı işe yarıyor.

7. aros

aros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet onu biliyorum elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları: