Evde çalışmaya başlıcam sizce bu aletler uygunmudur ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enya tarafından 9 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorsunuz kış geliyor bende body ye başlıcam 250 tl para biriktirdim bunlarla ağırlık malzemeleri filan alıcam ve sporuma evde devam edicem. Aslında gidebilceğim salon var ama normalden aşırı terlediğim için ordan bide eve gelmek beni hasta eder. Geçen kış yaşamıştım bunları şimdi evimde devam etmek istiyorum hem daha rahat ederim neyse alıcağım malzemeler şunlar:

Döküm plaka dumbell (20 kg veya 30kg luk ağırlık alıcam yanında)
    Boş sehpa (bench sehpası değil onlar çok pahalı zaten)
    Kapı barfiksi

Bunların yanında halter alıp almamayı çok düşündüm eski hocama danıştım gerek yok dedi. Şimdi zaten alıcağım sehpa bench sehpası değil. O yüzden halter alsamda bench press hareketini düzgün yapamıcam. Hareketi yaptıktan sonra halteri asabilceğim yer olmucak. Buda performansımı kötü etkiler. Sizce ev için bunlar uygunmudur. Daha önce 3-4 ay gittim salona temelleri biliyorum.

2. mehmetask

mehmetask Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pazara gitmek
    Yer:
    Aydın
    Bak kardeşim eve salon tipi yapmak istiyorsan en azından 500 tlyi gözden çıkar dumbell-uzun bar - Z bar- Barfix direği- ağırlık sehbası- sonra küçük şeylerde lazım eldiven gibi yani ben doğrusu 750 liraya evi alona çevirdim haa 250 tlyede dumbell - uzun bar - z bar alabilirsin ama bu şekilde antremanlardan sıkılırsın emin ol .D her gün aynı hareketlerde :D

3. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Benim icin motivasyon cok onemli, bu motivasyonu da sadece salonda sagliyabiliyorum. Iyi vucut yapanlara bakip, ben neden boyle olmuyayim diyorum, hareketleri yanlis yapanlara bakip zevk aliyorum:) (biraz sadist bu duygu) :)

Kulakligimi takiyorum, ve sadece konsantre olup calisiyorum. Salon her zaman bi adim ondedir. Hatta bi kac adim ondedir. eger terleyip hasta olacagini dusunuyorsan, ekstradan yaninda kiyafet getir antreman sonrasi dus alamiyorsan, havlu ile terini al , getirdigin kalin kiyafetleri ve paltonu giy, sapkani tak ve evine git. Hasta olmayacaginin garantisini verebilirim.

Evde baslayip bu isi surdurmek gercekten zordur. Gene de istedigin gibi davran ama tecrube etmis arkadaslar da katilacaktir. Salonun yerini hic bisey tutmaz.

Basarilar.

4. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten salonda farklı bir şey yapmıyordum ki. Salonda yaptığım hareketleri dumbell ile yapıcam. Halter de alabilirim belki belli olmaz. Ama bench press deneyebilirim. Bench press yapmak eğlenceli oluyodu. Zaten salon kalabalık oluyodu öyle normal bar Z bar seçemiyoduk yani. Çalıştığım zamanlar 250 tl param oldu bide bayramla beraber onları feda edicem :D İleride param oldumu daha çok alet alabilirim. Üstümü filan soymakta zor oluyo millet girip çıkıyo bide bir tek ben değiştiriyodum üstümü. erkek erkeğede olsak yine zor oluyodu. Çünkü tek ben varım üstünü değiştiren. Döküm plakaları filan 2. el almayı düşünüyorum varsa :)

Evde daha rahat ederim istediğim müziği açarım orda sürekli radyo dan çalıyolardı müzik. Havluda yaramıyo ki sadece üst kısmım terlemiyo ki bel altıda terliyo millet altıma yaptım filan zannedicek diye korkuyorum :D Zaten pek bir şey ile meşgul değilim. Okuldan gelip bide hazırlanıp salona gitmek gerçekten çok zor oluyo. Direk evimde çalışırım daha iyi :) Tabiki salon daha iyidir o kadar alet var kullanabilceğin zaten çok süper bir vücut istemiyorum dengeli olsun yeter sertleşsin vücudum :)

5. murat121

murat121 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hocam hepsiburadadan alacaklarını temin edebilirsin çok uygun fiyata satılıyor spor malzemeleri vede kargo bedava. 20 kg lık dumbel döküm setler 85 lira 2 tane alırsan bide uzun var seni baya bi idare eder.

6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim çok beğendim siteyi ama güvenilir mi ? Ben aletleri hocamın aldığı yerden alıcaktım. Bu bench sehpasını çok beğendim benim 250 tl param var 150 tl buna gidicek kaldı 100 tl onlada 1 halter bide döküm plaka dumbell alıcam 20 kg luk onların hocamın aldığı yerden 2. el bulursam daha ucuza gelir. Belki barfiks demirinide kalır para çok hevesliyim bakalım nolucak :)

7. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Başka fikri olan var mı ??

8. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    hepsi buradada 26 kg 2 barlı döküm set 45 tl ben aldım çok memunum:))) bide yanına 20 kg ekstra 4 kg 2 kg halinde diskler aldım oda 35 e patladı toplamda 46 kg a yakın ağırlık idare eder yani:) bu arada eldivende hediye:) barfinks demiride 25 tl ye var ben almadım evde doğalgaz borusu var o iş yapıyor:))))) hemde fazlasıyla

9. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    hepsiburada nın güvenilir olmasına sevindim. fiyatlarda çok uygun hepsiburadada o ilanları yani ürünleri siteye üye olan kullanıcılar mı koyuyolar yoksa bu bir şirket gibi bir şeymi ?

10. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    şirkette var kullanıcıda ama genelde şirket adına doğan holding stış yapar tüm sorumluluğuda kendisi alır. ben çok alış veriş yaptım çin malı olabiliyor ama demirin çinide bir almanıda dimi;:)))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:52 ----------

genelde gitti gidiyorda şahıs çoktur ikinci el yani, hepsi burada hep kutu içi 0 karıştırmayalım. eğer 100 tl üzeri alırsanız ürünün ödemesini teslimat sırasında yapabilirsiniz kontrol edip

11. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ın dediği yerede bir bakayım belki daha ucuza bulurum. Kendisinin aletleri aldığı yer orasıymış. 2. el ağırlık sorun olmaz bence. Ama bench press sehpasını hepsiburadan.com dan alıcam sanırım.

12. KT

KT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sahibinden seni tedarik sürecinde cok bekletebilir sakın reklam olarak görme ama ben bu zamana kadar tüm bu spor alısverıslerımı hızlıal.comdan yaptım ve aynı gun kargo ibaresi varsa hiç sasmadan aynı gün kargoladılar. hızlıala da bak.

13. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    hepsiburada reklamlarda filanda çıkıyodu güvenli olmasa zannetmiyorum reklamlara koysunlar bilgi için teşekkür ederim :)

14. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de sahibinden gibi siteleri takip edip hiç değilse makarası olan 2. el bir bench sehpası almanı tavsiye ederim. Marcy Mwb 765 veya dunlop g764 gibi sağlam modeller ara ara düşebiliyor.

Hem hepsiburada hem de hizlial devamlı alışveriş yaptığım yerler. Bekleme süresi iki yerde de stok durumuna göre değişir, aralarında çok da bir fark yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:34 ----------

Evde çalışmak bana göre pek açıdan çok daha avantajlı. Salona gidip gelme zahmeti yok, temizlik sıkıntısı yok, rahatsız edilme ihtimalin yok, sıra bekleme derdin yok, salon saatleri gibi bir kısıtlaman yok, duş alma-kıyafet değiştirme zorluğu yok, aylık ücret derdin yok...

Elinin altında internet olan bir insanın motivasyon sıkıntısı olmaz zaten. Sadece bu forum bile hiçbir salonun size sunamayacağı bir rekabet ortamı sunuyor.

15. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    makaralı bench sehpası nasıl oluyodu pek bilmiyorum da. aynen evde çalışmak daha iyi bencede.

Sayfayı Paylaş