evde çalışma programım.. yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eric tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhaba. forumdan öğrendiğim bilgilerle kendimi geliştirmeye çalışarak bb. yapmaya 1.5 ay önce flexor hocanın programıyla başladım (evde dumbbella...). kendisine teşekkürü borç bilirim. çünkü gerçekten iyi sonuç aldım kısa bir süre olmasına rağmen.

programı yazmadan önce birkaç bilgi vermeliyim tabi ki

_ ektomorf yapıya sahibim. 1.87 m 64-65 kg 18 yaş

_ programda göğüs olmamasının sebebi bende jinekomasti diye bir illetin olması. ayrıca uyguladığım bu programın benim farkına vardığım kadarıyla göğüsleri de etkilemesi.

_ kardiyo olayı yok . zaten zayıfım . kas yaparak kilo almaya çalışıyorum.

_ programı flexor hocanın programını değiştirerek elde ettim . 1.5 aylık deneyim sonucunda. yani yanlış anlaşılmasın . örneğin o programda 1 gün içinde yapamadığım hareketi bunda yapabildiğim için ve jinekomasti yüzünden.

gelelim programa

1. gün
    - 3*10 eller içe barfiks ( bodyfrmtr den önce bir tane bile çekemiyordum.)
    -şınav 10 luk setler halinde yapabildiğim kadar
    - mekik 50*2 oluyo şu an o da yapabildiğim kadar.
    -dumbbel curls 3*10
    -hammer curls 3*10
    -dummbell preacher curls 3*10
    - latarel 3*15
    -neck dumbbel press 3*15
    -dumbbel latarel raises 3*15

2. gün
    - 3*10 düz barfiks (eller dışa) ( imkansız 1 tane bile çekemiyordum başlamadan önce. ama şimdi son sette biraz zıplayarak da olsa :D yapıyorum.
    - lying dumbell exxtensions 3*10
    -dummbell french 3*10
    - dummbell one kick box 3*10
    - trapez 3*15
    - bilek 3*15

3. gün dinlenme
    yani 2 gün bb. bir gün dinlenme.
    beslenmeme de dikkat ediyorum protein ağırlıklı sık öğün şeklinde besleniyorum . bdyfrmtr den çıkmıyorum desem yeridir:D
    şu aptal jinekomasti ( allahtan çok ilerlemiş durumda değil. yani göğüs uçları şişkin biraz. doktora gideceğim.) durumu olmasına rağmen şevkle ve istekle çalışmaya devam ediyorum.
    program hakkında yardımcı olabilecek, fikir belirtecek , tecrübeli üyelere şimdiden teşekkür ederim .

2. Jelibon

Jelibon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde zamanım ve mekanım müsait olmadığı için evde çalışıorum. tabi benimki biraz daha farklı. ben kendi kendimin hocası oldum galiba. Canım dinlenmek istiyorsa dinleniyorum, çalışmak istiyorsa çalışıyorum. Kendi programımı kendime göre ayarlıyorum, tabi buradan'da biraz kopya çekiyorum :p ve şuandaki durumum ile 3 ay öncesiyle alakası yok. Ama inanki bu işi sağlık ve zevk için yapıyorum.

3. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evde çalışmak zorunda kalıyorsan kendi kendinin hocası olmaktan başka çare yok zaten:)
    salonda bana tavsiye verecek antrenörler olmadığı için bana da derdimi bu güzel forumda yazıp cevap beklemekten başka çare kalmıyor.( zaten şu ana kadar attığım tüm mesajlar merak ettiklerimle ilgiliydi ) umarım imkanlarım el verir de yaz sonunda kaliteli bir body salonuna yazılabilirim.

4. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    konuya 30 kere bakılmış , eleştirecek , öneride bulunabilecek hiç kimse yok mu?

5. karuslu2

karuslu2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Allah şifa wersin

6. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşım ben dua değil , program hakkında eleştri ,öneri bekliyorum. tabi iyi niyetle söylediysen , yani maksadın dalga geçmek değilse ' sağol'.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

FORUM KURALLARINI en kısa zamanda okumanı onerırım!!!..

8. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evde çalışmanın dezavantajları burda bile çıkıyor galiba karşıma:) '' evde'' çalışma programı olunca biraz ön yargıyla yaklaşıyor galiba arkadaşlar. öneride bulunmaya değer görmüyorlar. olsun ben programımı düzenli biçimde uyguluyorum. umarım iyi sonuçlar da alırım da bu spora olan sempatim kaybolmaz.

9. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Antrenmanlarını iki güne yaymak yerine (mesela) 1. gün sırt-kanat, biceps 2. gün omuz, triceps çalışabilirsin. Trapezi omuz çalıştığın gün omuz antrenmanınla beraber bileğide bicepsten sonra yapabilrisin. Ben şahsen yerinde olsam bu şekilde yapardım. Bide forumda okuduklarım ve kendi yaptığım şekilde söylemem gerekirse;
    Barfiks'te ben eller içe ve dışa olarak tek çalışmada kombin şeklinde uyguluyorum. Yani ilk sette içe ise ikinci sette dışa doğru çalışıyorum. Belki kendimi biraz tatmin gibi oluyor çünkü eller içe bakarken kanat bölgesinin alt kısmı dışa bakarkende üst kısmı çalışıyordu (umarım yanlış değildir, yanlışsada lütfen ustalar ve hocalarımız düzeltsinler)

Not; Hocalarımızın bi kaç yazısında okudum ve daha rahatım. Evde çalışmak yada spor salonuna gitmek değil isteyerek, azimle ve disiplinle düzgün çalışmak önemli olan ;)

eric bunu beğendi.
  10. eric

eric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben bicepsi de geliştiriyor diye bildiğim için , eller içe barfiksi biceps çalıştığım güne koymuştum. anlamadığım tek nokta var dedğin şekilde antrenman yine iki güne yayılmış olmuyor mu?trapez olayını da dediğin gibi değiştirebilirim. bir de programda göğüs çalıması yok ( jinekomasti yüzünden. daha da şişmesinden korkuyorum) . bu yaptığım doğru mudur?

11. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Göğüs konusunda mutlaka hocalarımız bir yorum yapacaktır. Ama ik güne yaymadan kastım bölgeleri iki güne yayma. Cünkü mesela senin antrenmanında hem birinci hemde ikinci günde aynı bölgeler çalışılıyordu. Eller içe yada dışa olamsı fark etmiyor. İki şekildede barfiks kanat çalışması olarak kullanılıyor. Alttaki linke bak istersen.
    http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/lats/close-grip-chin-up/
    Ayrıca bir çok antrenmandan etkileniyor biceps'ler :)

Tabi benim dediğim kesin bir kanı değil. Ayrıca sırt-kanat çalışması ile bicepsin aynı gün olması bence daha iyi. Çünkü zaten çalışırken az da olsa ısıtıyorsun bicepsleri. Kan azda olsa bicepslerde toplanıyor. Sen bunun ardından biceps çalışarak daha cok verim alabilirsin.

Sayfayı Paylaş