Evde çalışıyorum ama programım ne derece doğru bilmiyorum,yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve playboy_89 tarafından 3 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. playboy_89

playboy_89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    Arkadaşlar benim yaşım 17,boyum 1,72 kilo 55,, 2 adet dumbellım var her biri 3 kilo,,sitede gördüğüm bazı dumbell hareketlerini ve mekik gibi evde yapılabilecek hareketleri yaklaşık 8 aydır düzensiz bi şekilde(yani bi gün antrenman 3 gün tatil gibi))yapıyorum,, benim ağırlıklar 3 kilo olduğu için çok tekrar yapıyorum,, bi günlük çalışma programımı örnek vermek gerekirse

Dumbell bench press 4 set 50 tekrar
    Dumbell flyes 4 set 50 tekrar
    mekik 4 set 50 tekrar
    Dumbell curls 4 set 50 tekrar
    Dumbell preacher curls 4 set 50 tekrar
    Neck dumbell press 4 set 25 tekrar
    Dumbell latarel raises 4 set 15 tekrar
    Dumbell one kickbacks 4 set 15 tekrar

bide alt mide hareketi var ayaklar havaya kalkıyo hareketin ismini bilmiyorum 4 set 25 tekrar

abilerim gördüğünüz üzere çok fazla tekrar yapıyorum,,mümkün olduğunca zorluyorum kendimi,, eskiden bukdar tekrar yapamıyodum ama son bikaç ayda iyice düzenli çalışmaya başladım,,

size sorum şu,,hangi gün hangi hareketleri 3 kg lık dumbellarla kaç tekrar olarak yapmalıyım,,şu anki görüntümden gayet memnunum yağ oranım neredeyse yok,,tek probelmim göğüste olan alt çizgi diye bişey yok bende,,o alt çizgiyi sahip olduum imkanlarla hangi şekilde geliştirebilirim,,
    mutlaka programımda yanlışlar var sanırım overtraining yapıyorum ,,aşırı zorluyorum kendimi,,biraz psikopatlık var,,

bana nasıl bi program önerirsiniz,,daha şekilli ve düzgün bi vücut için,,lütfen yardımcı olun ben bu konuda bilgisiz olduum için anlayan abilerimden yardım bekliyorum,,

saygılar,,

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

50 tekrarlı çalışmalar çok yanlış. Bir bakıma hiç birşey yapmamaktan iyi ama kesinlikle yanlış. Kendini tabiki zorlayacaksın, antrenmanda hırslı çalışmayı sevmen güzel birşey, bence buna psikopatlık deme. Mutlaka maksimum eforunla en fazla 15 tekrarlar yapabileceğin ağırlıklar tedarik etmeye çalış. Bu sporda önemli olan tekrarları artırmak değil, egzersizleri tam nizami yapıp geliştikçe ağırlıkları artırmaktır bu yüzden en iyisi ayarlanabilir dumbell seti kullanmak ve geliştikçe zamanla yeni ağırlık plakaları alıp eklemektir. Aslında en iyisi bir salona kayıt olman böylece evde ne kadar düşük imkanlarla çalıştığını görürsün. Eğer imkanım yok ancak evde çalışabilirim dersen forumda dumbell lar ile çalışabileceğin program örnekleri mevcut ve mümkünse ayarlanabilir dumbell seti, yeterli ağırlık plakası tedarik etmeye çalış, daha iyisi bir salona kayıt ol.

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    centaur o yaşlarda ağırlığın ne kadar olduğunda çok genelde kişiler laç tekrar yaptıklarına bakıyorlar. kendimden biliyorum benim de bi dökme sabit dumbellim vardı aslında ne tam dumbell nede halter idi dumbell için barı uzu halter olması için de barı kısa neyse ben onunlan bazen ne kadar güçlü olduğumu göstermek için 60 tekrar yapardım.

söylediklerine katılıyorum. playboy centaurun dediklerini uygulamanı tavsiye ederim. 3 kiloluk dumbeller ile hanımlar fitness yapıyorlar. 2.5 luk 4 adet plaka al daha da önemlisi vidalı bir dumbell bar al. işine daha çok yarayacak ve kilo arttırdıkça gelişimin daha iyi olur. yaşın buna müsait. tam gelişim çağındasın. iyi de yersen değişikliklere sende inanamazsın....

4. playboy_89

playboy_89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abilerim çok saolun önerileriniz için,,ben en iyisi para biriktirip ayarlanabilir dumbell seti alim,,bildiğiniz uygun fiyatlı yerler var mı?? şu an için salona kayıt olamıyorum çünkü 2 hafta sonra memlekete tatile gidice,,gidiş o gidiş 3 ay ordayım,,dönüşte inşallah istanbulda bi salona başlarım,,önerileriniz için çok teşekkürler

5. playboy_89

playboy_89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abilerim aklıma takılan bi soru daha var gerçi yukarda bahsetmiştim sanırım,,

alt göğüs çizgisinin oluşması ve belirginleşmesi için hangi hareketler yapılmalı,,forumda arama yaptım ama tam olarak bişey bulamadım,, tabi en önemlisi sadece dumbell ile yapılan hareketler olması lazım,salona gitmediğim için diğer aletleri kullanma gibi bi imkanım yok,,sadece iki dumbell ve vücut hareketleriyle alt göğüs çizgisini nasıl geliştirebilirim,,

yardımcı olursanız sevinirim,,herkese saygılar...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Sayfayı Paylaş