Evde Çalışmaya Başlıyorum. Bazı Bilgiler Gerekli.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Serdar K. tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim. başlık açmadan önce birçok konuyu okudum ne yapmam gerek ne ne işe yarıyor nasıl çalışmalıyım. Anlamaya çalıiştım.
    Bunlar arasında cevabını bulduğum sorularımda oldu,bulamadıklarımda oldu. Cevapsız sorularımı, ve izlemem gereken yolu sormak istiyorum.

Body yapmamdaki esas güzel bir görünüm ve kilo alabilmek. Çok zayıfım. Şekilsiz bir vücudum var, bunu değiştirmek istiyorum.

Yazın sadece evde dambıl çalışarak (tek hareket) kollarımdaki ön kasları biraz şişirebilmiştim ve o zamandan beri spor yapmıyorum diyebilirim.

Vücudumda heryeri geliştirmek gibi bir isteğim yok. Öncelik göğüs ve karın kaslarım. Sonra kollarım ve omuzlarım. Bunlara yönelik bir çalışma programı kurmak istiyorum kendime. Ama sadece elimde 5 kiloluk dambıl çifti var. (Evde çalışacağım spor salonlarına gitmeyi düşünmüyorum)

Gelelim kullanacağım takviyelere.

|Whey protein tozu| ile |Optimum Nutrition Superior Amino| Amino Asit var.

Resim olarak şöyle göstereyim yanlış olmasın.

http://img94.imageshack.us/img94/7351/img0220p.jpg

Şunu belirteyim. protein Tozu olsun Amino Asit olsun. Forumda temek olarak ne işe yaradıklarını anlatan yazıları bulamadım bölümlerinde. Hep markaların başlıkları vardı. Protein tozunun ne işe yaradığı az çok belli oluyor amino asitte ama tam olarak nasıl bir takviye yaptıkları hakkında bilgim oluşmadı. Bu çok önemli olmasada, ne zaman kullanacağım nasıl kullanacağım çok önemli sanırım. Anasayfadaki bölümlerden bunu okudum.

Protein tozu için antremandan hemen sonra, ve 1 saat geçtikten sonra tekrar kullanın denmiş.

İyi güzel bu en verimli hali sanırım. Bunu okumam güzel oldu çünkü yazın bir süre kullanmıştım bilinçsizce ve hep çalışmaya başlamadan yarım saat önce kullanırdım. Sonrasında hiç kullanmazdım. Sanırım hepsi boşaymış :).

Neyse protein tozunu denilen zamanlarda kullanabilirim ama ne kadar olacak. Ölçü ne olmalı ve nasıl almalıyım. Sütlemi içmeliyim başka şekildemi. (Sütle sıcakken karıştırdığımda dağılmıyor top top kalıyor hep).
    Ve Amino Asit bu ne işe yarıyor ve ne zaman ne şekilde almalıyım.

Ve en önemlisi hangi hareketlere yoğunlaşıp ne kadar süre çalışmalıyım.
    Anasayfada evde dambıl çalışması konusunu gördüm etkilediği bölümlerde vardı.
    Bunları yapmayı düşünüyorum kendime ait olanları. Ama çalışma sürem ne kadar olmalı hiç bilmiyorum. Yazın dambıl çalıştığımda sadece 100 kere indir kaldır yapıyordum bırakıyordum o kadardı. oda 2 dakikamı almıyordu yani.

Güncel bir başlığım olacak. 3 ay gibi bir süre sonra değişimi net olarak göstermeyi düşünüyorum. Eğer değişirsem..

Son düzenleme: 12 Mart 2010
  2. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Yokmu cevap verecek birileri

3. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozuna hemen başlama derim,biraz geliş,2 ay sonra başla bence.

Hareket ve program olarakta Flexor hocamızın yazdığı programlara bakabilirsin

4. pc_qoloq

pc_qoloq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Benim sana tavsiyem imkanın varsa bi spor salonuna yazılıp neyin ne olduğunu öğrenmen olacaktır.işi kavrarsan evde istediğin gibi antrenman yaparsın yoksa ne motivasyonun olur ne de bir başarın...

5. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar salona gitmek istemiyorum orası ayrı bir konuda. Birçok soru sordum. Bu sorulara cevap alabilirsem çok sevinirim.

6. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Bilgili arkadaşlar lütfen cevap verin. Konuyu açtığım tarihte ev değişikliği sistem oturması derken başlayamadım. Şimdi herşey hazır ve tam. Gerekirse salona bile gidebilirim ama şu sorduğum herşeye cevap almak istiyorum.

7. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Çok güzel sorular sormuşsun, hepsininde cevapları forumda mevcut, sen önce bi spor salonuna başla, bi alışma programını yap 1 ay kadar, o bir ay süresincede forumu oku bakalım, ne neymis nasıl kullanilmasi lazımmış. Ne zaman ne kadar protein ne kadar karbo alınması lazımmış. Protein tozunu ve amino asitinide bi dolaba kaldir, 2-3 ay sonra cikarticaksin onları dolaptan.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş