Evde Çalışmak İçin Bar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Justice91 tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Justice91

Justice91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar arkadaşlar.
    Evde dumbell setim var ve bir tane de bar almak istiyorum.Önceden açılmış konulara baktım.Z bar yerine normal bar almaya karar verdim.Ancak uzunluğu ne kadar alacağımı bilemedim.160 cm iyi midir ? Yoksa daha mı uzun bir şey almalıyım ?

2. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  3. Justice91

Justice91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/al-ma-ortam-ev-d-t29363.html şu konuda arkadaşlar, düz bar diyordu da o yüzden düz bar alayım demiştim, göğüs antrenmanı için.Bilmiyordum gerçekten.Uyarın için teşekkür ederim.Peki z-bar ile göğüs çalışabilir miyim ? Etkili olur mu ?

4. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence dumbbell bench press yap. Düşürürsen en fazla parkeyi çizersin ;) Ayrıca ellerini beline yakın tuttuğun şınav(hip push-up) da çok etkili olur. Şınav harika bir hareket. 20'den fazla nizami şınav çekebiliyorsan ancak ağırlığığa geçmeyi düşünebilrsin. O vakit bile sırt çantana ağırlık koyarak tekrar sayısını düşürüp iyi bir antreman çıkarabilirsin.

Barbell'i de gemici/dağcı halatıyla sabitleyebilceğin sağlam bir kirişin varsa tek başına güvenli çalışabilirsin ama önce güvenlik. Önlemin yoksa ve tek başınaysan sakın riske girme.

5. Justice91

Justice91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Şınav pek çekemiyorum şimdilik 5'i geçmiyor. :) Tek başıma çalışacağım evde.Kol için alayım bunu o zaman.Teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş