Evde Çalışma ile ilgili ekipman yardımı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arsonist tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Müstakil eve çıktığımdan dolayı evde bir sistem kurucam.Uzun süedir bu işi bıraktım yeniden başlıyacağım.Elimde bench,mekik sehpası ve ağırlık(80kg kadar) bar ve dumbell seti var.Koşu bandı alıcam ayrıca.
    Sıkıntı çıkan durumlar sırt çalışması..Bende bir tane kapı barfixi var ama bu iş onla çok dandik oluyor.Ben duvara monte barfix istiyorum ama anasını satım bi tane kapı barfixi cıkmıs vidasız ortalıkda full ondan war.Duvara barfix dediğim de kolon aralarına olanlar değil.Düz duvara monte edilen 3-5 çeşit tutulabilen barfix.
    Bir de sırt çalışması için bir alet var ne ismini biliyorum ne cismini tarif edebilirim.https://www.youtube.com/watch?v=35jV75TKoaY videoda kadınn arkasında duruyor.Bu aleti kullandığı videolar da vardı ama bulamadım sırt çalışması ve dips için kullanılabilir.Çok ideal bir alet ama adını bilmiyorum bilen varsa bana mutlaka yardımcı olsun o şekilde aratarak belki düşürürüm bir yerlerden.

2. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    evde çalışmak için bench sehpası,ağırlık plakaları,iki kısa bar,bir uzun bar bir z bar,barfiks demiri yeterli olacaktır bence.ben de duvara monte ettim demiri.tavana daha dogrusu.isterseniz fotorgrafını çekip atabilirim size.demircide yaptırdım.çelik dübellerle monte ettim.maşallah kaya gibi oldu yerinden oynamıyor demir.zaten sizde biçok alet varmış.çok zorlanmazsınız.sadece demiri yaptırıp monte etme kısmı biraz ugrastırabilir sizi.o da bigününüzü alır maksimum

arsonist bunu beğendi.
  3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Evde çalışmak için Tony Horton'ın programlarını önerebilirim. Barfiks demiri ve dumbbellar yeterli oluyor :)

4. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bende barfix mezunu tavandan halletcem 100tlye satilan 2 tutuslu bi urun war.yada demirciye mi yaptirsam?
    Diger dalha icin yorumunuz war mi hatunun arkasinda duran.dips we yatarak barfix gibi hareket icin iyi olmaz mi?2side saglam hareketler we alet cok basit.bu sakat yasli kisilerin kullandigi sehpa degnek gibi adini bilen war mi?

5. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    100 tl verıp tavana çakacagına 20 tl ver cok fonksıyonlu al kapıya daya.. bu kadar basit ve kolay bir şey bence hiç delme çakma işleride yok bende var suanda çokta memnunum

6. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    boyunuz uzun değilse kapı barfiksini de öneriyorlar ama ben hiç kullanmadm.kullanan arkadaşlar uzun boylular için uygun değil diyorlardı o yüzden ben de tavana monte ettim.100 lira verme kimseye.ben çelik dübellerle birlikte ucuza malettim demircide kendim yaptırdım.ama bende matkap vardı.eger sende yoksa gelen adam en az 40 50 isteyecektir senden.matkabın varsa biraz da bu işlere elin yatkınsa sen de yaparsın uygun bir matkap ucu alarak

arsonist bunu beğendi.
  7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Ben kullanıyorum evet ayaklar değiyor ama bu barfikse engel değil. hafıf ayakları bükerek nızamı şekilde cekebılıyorsunuz. kısacası ben öneriyorum

Son düzenleme: 3 Eylül 2012
  8. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    senin dediğin alet walker.ama bu ondan değil.walker daha yüksek

arsonist bunu beğendi.
  9. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    tavana ya da kapıya olayına eve çıktığım zaman karar vericem.Kapıya olan da her kapıya olmuyor mesela köşe kapılar var benim şuan bulunduğum evde olmaz kapılar duvar köşelerinde hep yandan pay verilmemiş.Oyle olmayan kapı da var ama koridorda absurd yerde kalıyor.
    Eve çıktığımda da ben salona koycam spor aletlerimi o tarafda uygun kapı varsa kapı işine girerim ama ben oranın sıcaklığını ayarlamışken barfix çekmek için yan odaya kayıyım tiribine girmek istemiyorum kışın felan.Ondan tavan düşünüyorum.takarım ben matkap komşulardan bulurum yaf.
    Medetkerem aynen walker'a benzeyen bir alet işte.Onun ismiyle ilgili senin dışında cevap veren olmadı gerçekten o aleti çok merak ediyorum hem dips hem de kendini çekme hareketleri yapılıyor ev için bulunmaz fırsat..

Sayfayı Paylaş