Evde Çalışma Hakkında...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hknbgrynk tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hknbgrynk

hknbgrynk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar

1.77 boyunda 73 kgda 16 yaşında bir gencim...seneye öss var...askeri okul düşünüyorum ve spor mülakatlarını rahat geçebilmek için kendimi biraz geliştirmek ve vücudumu düzgün bir şekle koymak istiyorum.Yaklaşık 1 aydır hergün akşam yemeğinden sonra şunları yapıyorum :

*1.5 km yavaş tempo koşu
    *100 calf çalşmas(20 kg agırlık alarak,eller duvarda ayak parmakları üzerinde kalkıp inme)
    *120 şnav
    *150 mekik
    *150 sopayla çalışma(sırt ve kanat kasları için,kafa ileri bakmak üzere bel ile sağa sola dönme)

Çalşmam bu şekilde...şimdi bir kaç sorm olacak ;

1) Sizce 1.5 sene içinde vücudum değişiklik gösterirmi?

2) Salona gitme imkanım yok ve aletlerimde yok...aletsiz yapılan daha etkili bir program önerirmisiniz?

3) Omuzlarım geniş ama kalça kemiğimde geniş bu yüzden kanat kaslarını geliştirmek istiyorum...bunun için evde yapılacak en etkili hareket nedir?

4) Karın kaslarımdan üsttekiler belli oluyor...ama alt tarafta yağlanma olduğu için oradakiler belli olmuyor...ne yapmam lazım?

5) Akşamları kilo almamak için az yemek yiyorum...sizce doğrumu? Beslenmem nasıl olmalı?

6) Akşama kadar aldığım kalorileri yakmak için egzersizlerimi akşam yapıyorm...sizce doğrumu?

Sorularım bu kadar...bi yanlışım varsa affeyleyin ilk defa konu açtım...

Amacım sadece hafiften vücudumu bir şekle sokmak...

Yardmlarınızı bekliyorum...ve teşekkürlerimi sunuyorum:)

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

1. Tabii ki gösterecektir. Fakat bu antremanları yaparken vücudunuz yağlıysa doymuş yağ bulunan gıdaları beslenmenizden çıkarınız.
    2. Yaptığınız temel ve güzel hareketler. Ben sadece buna yapabilirseniz barfiks ile ilgili eve bir kit yapınız ve bunu ekleyin derim. Barfiks, mekik, şınav bunlar en temel ve en güzel hareketlerdir. Çok fazla kası çalıştırır.
    3. Kanat için evde yapılacak en iyi egzersiz barfikstir. Bu imkanınız yoksa bir dumbell alarak kanepede vs. testere hareketini yapabilirsiniz.
    4. Buna yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Yağ oranı %12den yüksek herkeste bu durum vardır. Vücut şeklimiz birbirine benziyor benimde öyle. Bunun tek çaresi yağ oranınızın düşmesidir.
    5. Beslenme ile ilgili temel bilgi sahibi olmasınız forumu araştırınız. Antremandan önce ne yenmeli sonra ne yenmeli vs. araştırınız. Ayrıca hedefiniz kaslı ve az yağlı vücut ise proteinli beslenmeye çok önem vermeniz gerekmektedir.
    6. Akşamları yapılmasının nedeni gün içinde alınmış karbonhidratların vücut geliştirmede enerjiye dönüştürülerek daha iyi bir antreman yapmaktır.

hknbgrynk bunu beğendi.
  3. hknbgrynk

hknbgrynk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim:)...dediklerinizi uygulamaya başlayacağım...barfix konusu neden aklıma gelmedi bilmiyorum ama hemen programıma ekliyorumdumbelllls...tüm sorularımın cevabını aldım...saolun:)

Sayfayı Paylaş