Evde Çalışırken Program Bölmede Sorun Yaşamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jack of hearts tarafından 4 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bir süredir salondan mahrum kaldım, görünen o ki maalesef kalmaya da devam edeceğim. Hali hazırda ya ayları gelmişken tekrardan forma girmeyi kafaya koydum. Evde ayarlanabilir dambıllarımla barım var. Ancak programımı şimdiye kadar hep hocalara hazırlattığımdan şu an ne yapacağım konusunda kararsızım.

Evde tam randımanlı sırt ve bacak çalışılacağını düşünmüyorum. Bu noktada geriye biceps, triceps, göğüz ve omuz kalıyor. Peki bunları günlere nasıl dağıtmalıyım?

Çoğu kişi göğüs+ön kolu bir gün diğer gün de omuz+arka kol yapmam gerektiği tavsiyesinde bulunacaktır. Ama programımı her zaman temel hareketlerle (örneğin, göğüs için normal şınav ve eğimli şınav.) destekleme taraftarı olduğumdan aynı gün özellikle göğüs ve biceps'i yaparsam çok yoruluyor ve fazlasıyla zaman harcıyorum.

En iyisi nasıl bir program izlemeyi düşündüğümden bahsedeyim ve hangi noktalarda hatam varsa siz müdale edin bana lütfen. Yanlış çalışmak istemiyorum pek.

1. gün göğüs
    4 sete bölmeli toplamda 200 şınavla ısınma
    4'er set:
    Bench Press
    Flyes
    Bar'la Pullover

2. gün biceps
    küçük ağırlıklarla ve seri şınavlarla ısınma
    devamında 4'er set:
    Barbell Curl
    Hammer
    Close-Grip Barbell Curl
    Concentration

3. gün omuzla triceps'i rahatlıkla çıkarabiliyorum aynı gün içinde, onda sorun yok.. Geçtim.

Günaşırı tabii ki antrenmanlar. Dinlenme günlerinde de 40 dakika cardio ve karın ağırlıklı core programı. Bir gün ise sadece cardio.

Sizce illa birinci günle ikinci günü birleştirmeli miyim, yoksa bu şekilde de sonuç alabilir miyim? Yapacağınız her yorum için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme: 4 Haziran 2011
  2. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Üst mesajdaki "edit" seçeneği kaybolmuş, o yüzden affınıza sığınarak yeni bir mesaj olarak gönderiyorum ek olarak söyleyeceklerimi.

Üstte sorduklarıma ilaveten:
    3 günlük bir programda dinlenmeler günaşırı mı olmalıdır yoksa. 2 gün program 1 gün dinlenme, 2 gün program 2 gün dinlenme şeklinde mi?

Sayfayı Paylaş