Ev tipi ağırlık sehpası ve program yardımı için görüş ve önerileriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Delibalta tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamana kadar spor salonuna gidiyordum toplamda 4 senelik bir vücut geliştirme mazim var. Şu videodaki ağırlık sehpasını aldım. Aslında max ağırlık 110 kg diyor ama ben bunu biraz güçlendirebileceğimi ve ekstra önlemler alabileceğimi düşünüyorum.
    Ancak bu zamana kadar hiç kendim program yazmadım. Bu konuda çok fazla kaynak da var, açılmış bir çok konu var biliyorum, ayrıca defalarca program değiştirdiğim için ve vücudumu da tanıdığım için kendime göre program yazabilirim diye düşünüyorum. Öncelikle üstatların görüşlerini almak istiyorum iyimi yapmışım kötümü yapmışım bilemedim ve gerekirse vücuduma göre bana ücret dahilinde program yazabilecek antrenör arkadaşlar var mıdır? En son salonda yazılan programın %80 ini yapabiliyorum geri kalan hareketler için de alternatif hareketlere bakacağım. Artık aldım bu aleti geri dönüş yok ama sizin de evde çalışma ile ilgili görüş ve önerileriniz var ise bilmek isterim.

Teşekkürler.

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    4 yıllık sporcusun nasil kendine program yazamadın :)

Bende evde çalışıyorum delta ds 8500 sehpasi var. Açıkçasi sehpana imrendim çok güzel :) kaç tl aldn acaba sorabilirmiyiim ?. Salonda yapabileceģin çoğu hareketi yapabilirsin sehpayla.

3. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yazarım blonde yazmak mesele değil de önemli olan doğru yazabilmek. Ben bu konuda çok titizim de o yüzden. Bu ara bir site buldum orada adım adım vereceğin cevaplara göre sana değişik antrenörlerin önerdiği programlar çıkartıyor, hatta program çıkarmakla da kalmayıp diyetinden suplementine kadar ne kullanacağını ne zaman kullanacağını yazıyor. Daha da iyisi hareketlerin hepsinin nasıl yapılacağını dahi söylüyor işte misal veriyorum bench press, 3-0-1 diyor yani 3 sn de kaldı 0 saniye bekle 1 sn de indir gibi. Her antrenörün programına da rating veriyorsun ve işte iyi sonuç alanlar orada yazıyor falan. Çok güzel detaylı bir siteymiş oradan faydalanacağım. Sitenin adını yazmam burada reklam yapmam doğru olur mu bilemedim ama böyle bir şey acaba neden burada olmasın diye kendi kendime de sormadım değil. Site yöneticileri acaba bu konuda ne düşünürler?
    Hatta benim kafamda onların yaptığından daha detaylı bir proje bile oluştu şimdiden.
    Mesela web camden tüm vücudun resmini belirli açılarda donla çekip gönderecen boy kilo v.s. elle girecen, o senin vücudundaki kas oranına bakarak sana program önerecek. önden yandan arkadan 3 tane bence kaba taslak yeterli.
    Misal program 2 aylık ise 2 ay sonunda tekrar foto gönderecen o sana ne kadar başarılı bir gelişim olduğunu ve programını nasıl değiştirmen gerektiğini söyleyecek ve bunları DB de kaydedecek. Eğer sen iyi sonuç aldıysan ona puan vereceksin böylece seninle aynı vücuda sahip insanlara da ilk o programı önerecek falan. Süper olurdu ya.

Bu arada o aleti decathlon.com.tr dan aldım 499 liraya. Henüz elime geçmedi kargodadır sanırım. Ama mağazada gidip inceledim fena değil. max 110 kg demişler fazla ağırlığa göre değil ama ben onu güçlendireceğim. Mesela sehpanın altına bi araba krikosu alıp destekleyebilirim :), barı koyduğum yerine altlarına saplama yaptırıp ekstra koruma sağlarım falan. O yüzden dert etmedim.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sehpanin taşığı kilo filan yinede dikkat et ama pek önemli değil forumda bir abim benim sehpadan kullaniyor max 120 kilo deniyor adam 88 kilo benchte 80-90 kaldirdim bişi olmadı diyor. Genel olarak okudumlarimda böyle ama sen dikkat et önemli olan bar tutacaklarinin sağlamlıgı. O rakamlar biraz sallama oluyor ilerde bir sakatlanma filan olursa sorumluluk kabul etmemek için yaziliyor. Sehpan çok iyi gerçekten zamaninda görseydim bende alırdım evde çalışırken en zor gelişen bölge sırt oluyor sende lat pulldownda var o çok iyi.

5. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler, eğer bir sorun çıkarsa buradan paylaşırım alacak arkadaşlar da dikkatli olurlar.

Sayfayı Paylaş