Ev için tavsiyeler yeni başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Newb tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Newb

Newb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese meraba forumdaki birçok yazıyı okudum ama göremedim kaçırdıysam affola o yüzden başlık açtım

Kendimi tanıtıyım 18 yaşındayım 175 boy 63 kiloyum. Bu sene üni sınavına hazırlandık haliyle biraz göbek de oldu kollar da pek güçlü değil kalem tutmak kas yapmıyor maalesef.

Evde kendi kendime dumble lar ile çalışmak istiyorum ama birkaç sorum olacak;
    Öncelikle aynı bölgeyi hafta da en fazla iki kere çalışın diyorlar bölge derken sırt göğüs mü yoksa direk kas anlamında mı söylüyorlar bunu?

Bir sorum daha olacak mesela ısınmaya öncelikle büyük kas gruplarından başlanıyormuş antrenman içinde böyle bir kural geçerli mi?

Biraz yağımda olduğu için cardio yapmak da istiyorum. Forumda 1 gün yatma 6 gün çalışma şeklinde programlar var cardioyu nasıl yaymalıyım bunlara.

Cardioyu ayrıca yağları eritmek için vg nin yanında yapmak mantıklı mı? Antrenmandan önce mi sonra mı yapmalıyım?

Bazı bölgeler birbirleriyle çalışılırsa daha iyi oluyormuş bu bölgeler neler?

Bana mantığını anlamam açısından sallama bir program yazabilir misiniz mesela salı göğüs ve sırt. sırt için şu şu hareketler göğüs için bu hareketler.. ?

çarşamba bacak omuz perşembe kol falan diye mi gitmem gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  3. Newb

Newb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: