Ev için alacağım sehpa ve ayarlanabilir dumbell seti için yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hknklc tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hknklc

hknklc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 1 yıla yakındır gittiğim salondan artık vaktim olmadığı için ayrılacağım. Ancak eve temel hareketleri yapabileceğim basit ve fazla yer kaplamayan bir set oluşturarak edindiğim alışkanlığı devam ettirmek istiyorum. Uzun araştırmalarımdan sonra beni tatmin edecek bir set kafamda oluşturdum.

http://ecom.finspor.com.tr/york_175kg_ayarlanabilir_dambil/ProductDetails.aspx?ProductID=4864
    +
    http://www.bowflexselecttech.com/bo...140004/Bowflex+SelectTech+51+Series+Bench.jsp

Bu ürünlerden kuracağım setin türkiyede edindiğim zaman ederi 1500-2000 tl arası.

Ancak alibaba sitesinden ulaştığım ve yazıştığım bir şirket şu rakamlar artı shippingle aşağıdaki linklerdeki fiyat üzerinden yollayacağını söylüyor.

http://www.alibaba.com/product-gs/517215831/bowflex_dumbbel_552.html (2 adet)

http://www.alibaba.com/product-gs/524547708/552_and_1090_dumbbell_stander.html (1 adet stand)

http://www.alibaba.com/product-gs/517140030/bowlflex_dumbbell_bench.html (1 adet bench)

Bu haliyle shippingsiz şu anki fiyat 200 doların biraz üzeri oluyor, henüz shipping rakamı vermediler cevap bekliyorum.

Ödemeyi western unionla istiyorlar. Benim sorunum bu firmanın ne kadar güvenilir olduğunu nasıl garantiye alabilirim, bunu araştırabileceğim bir internet sitesi yada kaynak var mı? Birde gümrükten bu aletleri nasıl çekebileceğimdir. Bir 150 euro hikayesi dönüp duruyor ortada, ürünleri iki parça halinde kendi adıma ve arkadaşımın adına aldırsam böyle kurtarabilirmiyim?

Fikirlerinize ve tecrübenize ihtiyacım var.

2. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    kargo ücreti büyük ihtimal fazla olacaktır , normal kargo şirketleriyle gelirse 100-200 dolar arası tutar bunun kargo ücreti hatta daha fazla bile olur , bende yurt dışından olimpik bar alacaktım yaklaşık 20 kg agırlıgında ürün 200-300 kargo ücreti istiyorlardı......ayrıyetten son çıkan kanuna göre 75 euro üzeri alışverişlerde gümrük vergisi ödeniyor onuda göz önünde bulundurun derim..

diger bir konu bowflex kaliteli bi marka degildir , o kadar para verip kargoyla gümrükle ugraşmak birde üstüne çok kaliteli olmayan bir marka almak bana pek cazip gelmedi..

bunları almak yerine ticari spor salonlarında kullanılan kalitede ayarlanabilir sehba ve yanına 2 adet dumbell barı alınıp istenilen kiloda dumbellar yapılabilir ....

3. hknklc

hknklc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bowflex için çok fazla referans yok ama ürünü inceleme fırsatınız olduysa ağırlıklar yanlarındaki bir ayarlama düğmesiyle tak çıkart gerektirmeden istenilen kiloya ulaşıyor ve benchin özelliğindeki markalı ürünlerin en ucuzunu ben sınırlı araştırmalarımla 700 tl civarına buldum ki bu cihaz ağırlık kadar mekik içinde iyi gibi duruyor. Youtubedan şöyle bir video ile ürünün nasıl bir şey olduğuna bir bakın isterseniz. Yine de haketmiyor görüşü genel olarak hakimse bende bunu tekrar düşünürüm.

https://www.youtube.com/watch?v=7CHk_8AuM6s

4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bowflexi elime alıp kullanmışlıgım yok ama yabancı forumları sürekli takip ederim oralarda pek tavsiye edilmiyor , bu tarz dumbelları biliyorum önceden çok araştırmıştım gayet başarılı ürünler , özellikle bu tarz dumbelların babası ironmaster markasıdır....parasını hak etmiyor olayı şöyle kargo falan işin içine dahil olunca çok büyük rakamlar çıkacaksa bence gereksiz , yoksa 200 dolar hepsi için çok çok iyi bir rakam , kargo fiyatını bekleyin , ona göre karar verin derim ama içimden bi ses çok yüksek kargo fiyatı verecekler diyor , inşallah ben yanılırım..

ayrıca kargo fiyatı gelince burada paylaşabilirmisiniz , eger uygun olursa kargo fiyatları bende olimpik bar alabilirim

5. hknklc

hknklc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çin saatiyle gece yarısı olduğu için yarın sabah deniz yoluyla kargo rakamını bana çıkartacak, yazıştığım şirket yetkilisi dhl ile uçak yoluyla yollayacak olursa dehşet bir taşıma ücreti olduğunu peşinen yazmış, Ederinin 2-3 katına gelebilir dedi. Yarın sabah bir bakacağım mantıklı bir rakam yazarsa buradan yayınlarım.

6. hknklc

hknklc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada bu set için yazıştığım elemandan nihayi fiyatlandırma geldi aşağıda yazışmayı paylaşıyorum

Dear Hakan:

Thanks for your quick reply!

Yes , it is really true it is the final total cost we are just dealing with it .

But, you should only pay me 128+38+63+90=319USD, only.

And the another 350USD will be charged for our transportation forwarder in your country, could you understand?

Before you picking them up from Istanbul port, you will pay them about USD350 . Understand?

Thanks very much!

Yoyo

Anlaşılacağı gibi shipping ile ürünlerin masrafı 550 tl gibi oluyor ama ekstra bir gümrükte 350 dolara mal oluyor.Bu 350 doları bertaraf etmedikçe bu seti buradan kurmak costeffektif olmuyacak.

Fikri olan varsa almaya hazırım.

7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    tahminlerimde yanılmadım kargonun işi bozacagı belliydi , daha önce söyledigim gibi hiç bulaşma , orta kalitede bi tane ayarlı sehba al , dumbellarıda normal olarak ayarlanabilir plakalı dumbellrdan yap olsun bitsin , biraz fazla yer kaplar ama oda göz ardı edilebilir

8. hknklc

hknklc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu an için ne yazık ki mantıklısı bu gibi. Salonda 1.5 ayım daha var, biraz daha araştırma yapıp mecbur sonuç elde edemezsem dediğine döneceğim.

Sayfayı Paylaş