et proteini mi yoksa whey mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve voltaj tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bu iki tip arasında kaldım.

piyasada ki çoğu ürünü kullandım (whey)

sizce whey mi alayım yoksa et proteinimi
    MUSCLEMEDS CARNIVOR PROTEIN almayı düşünüyorum ama 37 gr ölçekte 23 gr protein var çok az gibi geldi bana.

alacağım üründe 0 şeker 0 yağ 0 kolesterol ve 0 kh olmalı.

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Bence whey et proteininde 0 yağ 0 kolestrol bekleme bence.

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Et proteinlerinin içeriğinin gerçekten et olmadığına dair konu vardı forumda

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tam olarak ne eti ve nasil bir et kullanildigi ise haala sabaha kadar tartisilir!!

5. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    tum yazılıp cızılenlere ragmen et proteınını deneyıp gormek belkı ıyı gelebılır.
    yakın zamanda bende amıx beef proteını deneyebılırım.

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
  7. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    okudum. o konuyu

amix markasının beef proteinini araştırdım. yurt dışında kullananların çoğu memnun. yabancı sitenin birinde adamın teki test yaptırmış. hatırladığım kadarıyla %90 beef %10 callogen çıkmış eğer denk gelirse site veyahut tekrar bulabilirsem test sonuçlarını koyarım siteye. universal beef aminos unda balon bir ürün olduğunu belirtmişler.

piyasadaki çoğu marka wheyi kullandım. beef deneyeyim diye dün gittim amix aldım. tabi protein tozu mucizeler yaratmaz. çoğu kişi etkisi iyi o bu şu der protein tozları için ama hala ne etkisini olduğunu çözemedim. roid değil pre workout ürünü değil.

Ge-Force bunu beğendi.
  8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Protein tozu bu sporun bas suplementidir,roid veya pre workout bir ürünle kiyaslamak sacma olur.Dogru zamanda alinan whey özelliklede antremman sonrasi cok faydalidir ki kendimde günde sadece bir ölcek ve onuda antremman sonrasi kullaniyorum,cogu off gününmde ihtiyac bile duymadan dogal yoldan protein ihtiyacimi karsilayabiliyorum fakat is antreman sonrasi oldumu durum degisir olay farklidir ve whey i tek gecerim.

9. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    benim demek istediğim çoğu kişi protein tozlarını, pre workout veya creatin gibi yok gücüm arttı yok pump etkisi çok güzel gibi sözler ile etkisi mükemmel diyor. buna anlam veremiyorum en nihayetin de kullanım amaçları günlük protein ihtiyacaını doğal olarak karşılayamıyorsanız takviye amaçlı kullanırsınız.

neyse

1 kutusu bitsin neler olacak

Ge-Force ve Bekci bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yanlis anlamisim demek istedigini:):)

voltaj bunu beğendi.
  11. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    bende 2 kutu beef toz kullandım süper geliştim diyebilirim. internette her yazana inanırsak işin sonu gelmez palavrayla gerçeği ayırmak için bilgileri akıl süzgeçinden geçirmek lazım.

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bu konu hakkında bilgisi olan varmı. sizce whey proteinler şişirme ve abartı ürünler mi et proteini daha mı üstün acaba :/ 15 dkda kana karışması vs abartı geliyor ve süt ürünleri hakkında ciddi şüphelerim oluşmaya başladı. süt ürünlerine göre et ürünlerinden gelen proteinler bir nebze daha iyi gibi sanki. konu hakkında bilgisi olan varmı

13. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    imkanınız varsa ise eğer en iyisi her zaman gerçek ettir gerçek et yemeğinin yerini hiçbir supplement tutamaz
    benim imkan ve şartlarım iyi olsa asla ve asla protein tozu falan kullanmam imkanım iyi olmadığı için protein tozu kullanıyorum
    mesela çok zengin olsam hayatımın sonuna kadar 1 ölçek dahi supplement kullanmam ancak imkansızlıklar mecbur bırakıyor bir nebze açığı böyle tozlarla kapatıyoruz işte

mrthr35 bunu beğendi.
  14. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    15 dkda tamamen sindirilip kana karışır olayı abartı. Power ve arkadaşlarının çalışmasına göre 45 g whey protein izolat yaklaşık 50 dakikada kan aminoasit düzeyini pik yapıyor.
    Daha hızlı sindirilse ne değişir bununla ilgili net bir veri yok. Yapılan bir tez çalışmasında antrenmandan sonra etli sandviç tüketenler ile protein suplemanı alanların(her iki grupta eşit protein) vücut kompozisyonundaki(yağ,kas vs) değişim benzer bulunmuş. Buna benzer çalışmalar var. Ve sonuç olarak söylenen, protein tozları diyetle alınan proteinden üstün değildir şeklinde.

Antrenman sonrası süt tüketebilirsin. 500-600 ml civarında.
    Benim dönem dönem değişiyor antrenman sonrası öğünüm ama bu aralar yaptığım genelde şöyle:
    400-500 ml tam yağlı süt
    50 g lor peyniri
    40-50 g kuru üzüm.

Neden böyle bir öğün tüketiyorum ya da neye göre buna karar veriyorum açıklayım.
    -Antrenman sonrası karbonhidrat/protein oranının 3-4/1 olması gerekiyor. Bu öğün bunu sağlar.
    -Öğünde alınan 2-2.5 g lösin kas protein sentezini stimule eder. Bahsettiğim öğün lösini karşılıyor.
    -Antrenman sonrası 20-25 g iyi kalite protein kas protein sentezini maks yapar. O öğün bunu da sağlar.
    -Kuru üzüm, glisemik indeksi yüksek ve antrenmandan sonra insülin salınımı için önemli(İnsülin, protein sentezini stimule eder). Fruktozun oluşturduğu etki glikoz ve sükrozdan düşüktür ancak kuru üzüm kuru kayısı gibi kaynaklar potasyumdan zengindir. Bu yüzden jelibon gibi boş enerji kaynakları ile karbonhidratı tamamlamak yerine hem potasyum hem vitamin ve mineral açısından avantajlı olduğundan kuru üzümü tercih ediyorum.

zzzxxz ve mrthr35 bunu beğendi.
  15. verseca

verseca Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ben herseyi kullandım yıllar önce. Benim şahsi fikrim tek bir protein tozu olcaksa kesinlikle weider gold premium whey kullan. Et proteini musclemeds in kullanmıştım oda bana katkı sağladı ama tadı çok iğrenç. Ve asla VS de bir weider whey gold premiumun yerini tutamaz. Anca yarısı olur

Sayfayı Paylaş