Esneklik?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fearlestorm tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çok büyük bir sorunum var.Yaşım 16 boyum 1.71 kilom 62...

Sorunum ise şu bacaklarımı yere uzatıyorum ve ellerimle ayak ucuma değemiyorum.Yani esneklik sıkıntısı çekiyorum.

Birde ayaktayken eğildiğimde bacaklarım düm düz iken ayak uçlarıma değmez imkansız gibi birşey...

Bu sorunu nasıl çözmeliyim daha dün basladım egzersizlere...

Liflerin zarar görmesinden korktuğum için fazla zorlayamıyorum...

Teşekkürler şimdiden...

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle bu antrenmanları bilen birine danışarak yapman önemlidir. Böyle bir imkanın yoksa okuyup araştırmalısın, körü körüne yapılmaz. Bu hareketler zamanla olur futbol antrenmanlarına katıldığımda bileğime zor değiyordum. 4 ay sonra elim ayak tabanıma kadar ulaşıyordu. Hergün kendini biraz zorlarsan ilerleme görürsün. Fakat ben hala bilen birini bulman taraftarıyım. Ayrıca bu hareketleri sakın ısınmadan yapma.

3. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Valla bende hiç esnek değilim ama seninki baya bi sıkıntıymış.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    önce ısının daha sonra esnemeye calısın ısınmadan esnersen sakatlanabılırsın zamanla acılıcaktır calısmayla olur daha dün başlamıssın ne beklıyorsunkı:)

liflere zarar vermek ıstemıyorsan ısınmadan sakın esnemeye geçme ısındıktan sonra geç o zaman sorun olmaz cunku ısınmış olucaksın

5. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende deyemezdim ama esnemeyi yapıyorum 3 ayda avuçlarımla yere değiyorum.
    Eğer parmak ucuna değemiyorsan yere kitap koy ve ilk parmak uçların kitabın üstünde topuğun yerde olsun yani eğimli şekilde olsun ayağın ve öyle değmeye çalış parmak ucuna daha sonra topuğun kitabın üstünde parmak ucun yerde olsun öyle değmeye çalış ve 10 kere tekrarla.1 veya 2 hafta içinde sonuc alırsın muhtemelen.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    iyi ısın , en az 10 dakika büyük kas grupları...önden hafif gerdirme...daha sonra esnetme-gerdirme fazına geçiş...5 dakika ve yeniden 3-4 dakika zıplama çömelme (yani ısınma) ,zira esneme uzun tutulyrsa kaslar soğur...((ve yeniden 3-5 dakika esneme...tempo bu olmalı...20-25 dakikalık süreç yeterlidir...

ancak,tabi ki ne kaar verim?!...örneğin, 180 derece ayak açma belki de hiçbir zaman gerçekleşmeyebilir...tandon, ligament, kalça eklem yapıları ,bacak bispsi formu vb vb ,kas içeriği bunlar önemli...

beslenme olarak bu dönemlerde "kırmızı etten "uzak durun...mümkünse et tüketmeyin, eğer illa olacaksa "balık ve tavuk" ...

7. YeniUye

YeniUye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum çok yakın arkadaşım kickbox'a başlamıştır ısınmadan kesinlikle denemeyin o da senin gibi yapamazdı şuanda yapabiliyor biraz ısının ve kendinize zaman tanıyın.

Sayfayı Paylaş