Esneklik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheZekhen tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheZekhen

TheZekhen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Konya
    İyi Günler Abiler Forumda Araştırdım Cevabını Bulamadım.
    imdi Benim Esnekliğim Fazla Yok Ben Cağımı En Fazla 100 Derece Falan Aça Biliyorum Belimde Aynı Omuz Esnekliğimde.Oysaki Hergün 8 Tekrarla Her Saat 10 Dk. Evde İşte Ayağımı Sandalyeye Uzatarak Ondan Sonra Baçagımı Cekerek Belimi Döndüerek Yani Kısacası Bildiğiniz Isınma Esnekliği Çalışıyorum.Ben Bu Şekilde Her Gün Çalışmama Rağmen Hayla Bacagımı Aynı Açıyorum 1 Aydır Gram Gelişme Yok Bunun Olması İçin Çok Mu Geç Kaldım Çünkü Çogu Yerde Esneklik Cocuklukta Kazanılır Diyorduda.

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yaşın 14 esnetmeye devam et yeni yöntemler bul.Biraz genetik ile alakalı sen daha esnersin bana kalırsa.

Ben küçükken esnektim fakat yaş oldu 20 şimdi anca 90 derece açarım bacakları :p Kemiklerin gelişiminden dolayı.

Hani hep derler ya boy kemiklerin arasındaki boşluklar sayesinde uzuyor diye, işte bu mantıkla. :)

Yaşın daha genç esnemeye devam eminim başarırsın.

3. trouble

trouble Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geç değil genetik olması lazım biraz da daha çok çalışmak gerek galiba bende de öyle 2 sene taekwondo yaptım bacaklarımı tam açamadım 12 yaşındaydım taekwondaya başladığımda

şimdi 19 yaşındayım düzenli çalışamıyorum çalışsam bi program yapsam belki olur.
    Sana tavsiyem daha fazla çalış ve çalışmadan önce daha fazla ısın
    Isındığına emin olduğunda kendini zorla iyi ısınırsan liflerine kolay kolay zarar gelmez

Son düzenleme: 11 Mart 2011
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    esneklik problemi türlü nedenlerden olabilir:

-topak kas durumu
    -eklem ve ligamentlerin, tendonların anomalileri
    -kas ,eklem,tandon, ligament, eklemlerdeki yetersiz "mineral durumları.."

en tipik gözlemlenen konu, düzenli ve yeterli, doğru "kalsiyum "alımı ile esenkliğin arttırılabildiği !...

abarmadan, yeterli "kalsiyum " takviyesi al..

örneğin "calciım sandoz-c1000 mg" yeterli...günde 1 adet...aç karna...)

judgementday bunu beğendi.
  5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam başka tavsiyeleriniz var mı esneklik için ben bacaklarımı açmaya çalışıyorum.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    iyice ısın 10 dakika ...5 adkika zıpla,sabit koşu ,5 dakika boyunca kültür fizik serbest çömelme, bel çevirme,omuz ,boyun çevirme vb ...hafif içten bi ısı hisset...

-dizlerini ayakta göğsüne çek,kafanı da dizne yapıştır...her ayak 15 tekrar
    -ayakları ayakta yanlara aç ...ellerini yere değdirmeye çalış ,sonra düzel ...15 tekrara
    -kollları yukarı gerdir,kaburgal bölgesi esnesin..
    -tekrar ayakta ayakları yanlara aç...burnunu yerden bacaklarına değdirmeye çalış...her bcak için 10 defa...

***tekrar ısınmaya başla (zira soğuma başlamıştır artık ) ...5 dakka sabit koşu...

-yere otur ayakları " v" şeklinde aç...önce öne 10 kez uza, sonra 10 ar kez sağa sola ayaklarına ellerini değidrmeye çalış
    -ayağını kaldırabileceğin bi yüksekliğe koy, burnunu dizine değdirmeye çalış ...her ayak için 15 er kez..
    -bir yere tutun, ayağını düz olarak ,kazık gibi geriden kalduırabildiğin yüksekliğe kaldır ...her ayak için 15 er tekrar...2 set..
    -tekrar, ayakta ayakları aç...burnunu dizlerine değdirmeye çalış ...10 ara tekrar..
    -yere sırt üstü yat...çift dizi tutarak karnına çek , 2 saniye tut bırak...15 tekrar...
    -namaz hareketi ve geriye esneme...15 tekrar..
    -ayağakalk ve sanki ağaçtan elma topar gibi uza, hafif kalflar üzeri kalk...

-----kalsiyum ve c-vit kullan...her gün bunu yap...diğer antrenmanlardan bağımısz...

başarılar...))

TheZekhen ve judgementday bunu beğendi.
  7. TheZekhen

TheZekhen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Konya
    Saolun Yani Abi Esneklik Boy Uzadıkca Azalıyor anladıgım Kadarıyla.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    esneklik ve güç ana olarak ters orantılı gibi diyebilirsiniz...tam değil ama, bu kavrama yakın...

boy uzmasından çok, yaşlandıkca ve salt güç sporları yapıp ,yanında ek olarak yapılmazsa azalır...))

TheZekhen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş