Eskiye denus :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Duke tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Benim ciddi bir sorunum var arkadaslar, cok agir bir bolumun son sinifinda okuyorum, ve gercekten cok zorlu bir 3 ay gecirdim, bu 3 ay onceki halimle su anki halim arasinda en ufak bir benzerlik yok desem abartmis olmam sanirim.. :(

3 ayda 74-74,5 kg dan 83 kg a ciktim :( yaklasik 9kg aldim, ve tamamina yakinidayag sanirim, eskiden karin bolgemde gobekten eser yokken simdi kocaman bir gobegim var yaa :'(

Eskiye donmek ve o eski yagsiz ve formda gorunen halime geldigimdede vucut gelistirme sporuna baslamak istiyorum.

Eskiye donmek istememin asil nedenlerinden biride, evlenmek istedigim insanin ailesiyle yaz tatilinde tanisacak olmam. Arkadaslar, su an gercekten kocaman bir gobegim oldu, sanki 9kg oldugu gibi karina aldi, gogus kollar omuz ve bacakta yagdan eser yok ama gobek kiyafetten bile sarkiyor ya cildirmak uzereyim.

Temmuz basina kadar bu gobekten kurtulabilirmiyim sizce? Ve ip atlama falan ise yarayabilir diyorlar, siz ne dusunuyorsunuz ip atlama kilo vermeme yardimci olabilir mi acaba?

Arkadaslar bakin, hayatimin donum noktalarindan biri olucak gibi, ve manevi degerlerin disinda da, fiziki olarakta iyi bir izlenim birakmak istiyorum, lutfen yardimci olun, deneyimlerinizi benimle de paylasirsaniz minnettar kalirim :(

Not-1: Forumunuzu biraz okudum, ve baslangic adimi olarak Bayindir hastanesinde cok ayrintili bir check-uptan gectim.

Not-2: Eve isteyebileceginiz/onerebileceginiz cok pahali olmamak(900-1000YTL den az) sarti ile her turlu aleti alabilirim. Salona gitmek, yolda cok fazla zamanimi harcayacagi ve okulumda son 5-6 ders varken yolda zaman kaybetmemek icin(okulum yerlesim yerlerinden bile uzakta, salon vs yok yakinlarimda 3 vasita kullanmak gerekir en yakin salon icin) bu yuzden salona gitmek 2.tercihim, ama salonsuz olmaz dersenizde elimden birsey gelmez mecbur gidicem bu cok onemli birsey benim icin..

Ardakaslar gercekten durumum cok kritik, her turlu yardim, oneri ve deneyimlerinizi bekliyorum, hepinize cok tesekkur ederim.

2. karadede

karadede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yediklerinizi kontrol altına alın, check up ta metabolizma hızınız ortaya çıkmıştır sanırım, oradan günlük kalori ihtiyacınızı saptayın ve ona göre beslenin. Ana kurallar bol su içmek, günü en az 5 öğüne bölmek, lif oranı yüksek yulaf vs. gibi tahıllarla beslenmek, gece yatmadan önce birşeyler yememek, herşeyin lightını tercih etmek ve yağdan kaçmak. Bu kurallara uyduğunuzda, antrenman desteğiyle(salon olursa çok daha iyi) işin üstesinden gelirsiniz. Ve neredeyse 6 ayınız var, 6 ayda 9kilo vermek gayet kolay bir olay.

Duke bunu beğendi.
  3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    bence bir dietisyene git 20 ytl civarı bişey tutar. evine bir bisiklet at ( çok vasat olanlardan olmaması gerek ) ve dumbell & bar al hafif kilolarla çalış. evde çalışma programları var forumda bulabilirsin.

Coyote ve Duke bunu beğendi.
  4. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Onerilerinize cok tesekkur ederim,

Peki ip atlama konusunda ne dusunuyorsunuz? Sizce ise yarar mi?
    Eger yararsa kilo vermek icin mi? Baska bir ise yararmi dersiniz?

Birde bir diyet duydum tv den, yatmadan 7 saat oncemi ne birsey yemezseniz, sadece su gibi kilo aldirmiycak seyler icerseniz falan, gun icinde ne yerseniz yiyin kilo vermeye baslarmissiniz? Boyle birsey olabilir mi sizce?

+diyetisyen isini halletmeye calisicam en kisazamanda cok tesekkurler

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın ArnoldSchwarzenegger, diyetisyen 20 ytl mi yoksa 200 ytl mi istiyor? Eğer 20 ytl ise kesinlikle gitmek gerekiyor. 200 de olsa gitmek lazım ama, 200 de diyet planlamak için bayağı bir yüksek mebla.

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu arada duke, sanırım bizde senınle aynı sorunu yaşıyoruz. Beslenmen nasıl bizimle paylaşırmısın? Benim de sorunum çok aşırı iştahlı olmam.

Eğer gerçekten buradaki profesyonel arkadaşlarımıza anlatabilirsen kesinlikle yardımcı olucaklardır.

Bu arada, ip atlamak iyi bir kardio egzersizidir. Bende öğrendiğim kadarı ile, bedenımızın en geniş ve en fazla enerji harcayan kas grubu bacak kaslarımızdır.

Her ne olursa olsun bacak kaslarının çalışacağı egzersizlerin yağ yakımını hızlandırdıgını dusunuyorum.

Kardio çalışmaları (hızlı yürüyüş, jogging(düşük tempolu koşu), orta şiddet koşu.

İlave olarak, yüzmek ve kürek çekmekte bayağı etkili oluyor.

ip atlama yukarıda saydıgımız kardio çalışmalarında, bacak kaslarının gelişmesine buyuk katkısı oluyor ama ip sadece ip atlayarak yağ yakılabileceğini pek sanmıyorum.

Gerekli bilgiyi zaten arkadaşlarımız size vericektir. Ancak mutlaka koşu, yürüyüş ve bisiklet uygulamak gerekir diye dusunuyorum.

Duke bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakarken belli bir nabız seviyesi var mesela 1 dakikada 120-130 adım altına düşmeden yürüyüş koşu vb yapabilirsin ip atlama bisiklet dans gibi yarım saatten az olmayacak 1-5 saati gçmeyecek şekilte bir antrenmanla tabi yediklertinede dikkat ederek sonuca ulaşırsın.bu arada 1000 ytl'ye evine body salonu kurarsın dostum her hareketin yapıldığı çalışma istasyonları var..

Duke ve Coyote bunu beğendi.
  8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ya iştah iştah diyenlere biraz irade diyorum.

Bunun ne bir ilacı var ne de bir yöntemi.

Su içince yarıyo muhabbetleri gerçekten yalan yanlış şeyler.

İnsan sadece kendini kandırmak için söylüyor bunları.

Ben de öyleydim, biliyorum.

Eğer kendinizi 1 2 ay sıkıp gerçek bir düzen oturtursanız iştah, yeme problemi gibi sıkıntılarınız kalmaz!

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Su içince yarıyor demedim hiç bir zaman sayın sleepy. Açıkça söylüyorum zaten.Çok yemek yiyorum ve buna dur demeye çalışssamda başaramıyorum. Ben kendimi kandırmayı bırakalı da uzun zaman oldu.Yağlı bir vücudum var hatta ortalama 10 kg fazlalık var bedenımde jöle kıvamında bir göbek var. Bırakın kendime yalan söylemeyi kimseye yalan soylemem bu konuda. Rafine şekeride hiç sevmem, ama kesinlikle yemek yiyorum. Yağsız besinler ise asla beni tatmin etmiyor.

Madem konuyu açtık devam ediyim bari. Kendimi bildim bileli yiyorum,gücüm kuvvetmde oldukça yerınde 22 yasında 250 kmlik bir bisiklet turum var, buna rağmen 1 senedir aynı kilodayım ve hala yemeye de devam ediyorum.

Denedim, defalarca hemde. Yağı hayatımdan çıkarmayı denedım. Bu sefer aşırı karbonhidrat tüketmeye baslıyorum. Günde 1 ekmeğe kadar çıktığımda oluyor.

Karbohidrat ve yağı azaltmaya çalıştığımda ise miğdem öyle enteresan oluyorki. Bunun acısına 2 gun dayanabildim. Sumu icmedim limonmu yemedım neler yapmadım.

Şimdi ise bende bıraktım, günde altı öğün beslenin demişlerki, kesinlikle ben garanti her gun 7-8 öğün yiyorum kendime engel olamıyorum. Ama işim çok sitressli, belki stress ve sıkıntı olmasa bu kadar olmayacak ama butun gun miğde krampları yaşamak insanı delirtiyor. Buna rağmen antremanda yüksek efor sarfedebiliyorum.

Şubat sonunda bende diyet yapmaya baslayacağım fakat bunu nasıl yapacam hala kara kara dusunuyorum. Spor salonunada baslayacağım.

İyi bir hoca ve iyi bir beslenme programı ile 10 kilogram yağıda yakıcam.

saygılar.

10. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    //-------------------------------------------------------------------------------

Bu forumda benim beslenmemden cok olani varmidir merak ediyorum acikcasi :(
    En basiti dun ne yedigimi soyliyim bakin,

Kahvaltida yaklasik 1 ekmege yakin, yumurta, bayagi bi zeytin, peynir, recel, bal, korkunc miktarlardatam yagli peynir, 5 sekerli birkac cay..

Oglen 5 parca pide, ki bizim burda pideyi cok buyuk yaparlar, bir yarim bile normal insani neredeyse doyurur, annem 1 parca anca yiyo.. Bunun uzerine 1-2lt arasi gazoz falan

Aksam neredeyse oglenin aynisi..

Gece yatarken yine benzer bir ogun..

Ama oyle kotu bir durum varki tum bu beslenmenin otesinde.. Hocalarimin cogu odtu hocasi, ve okunabilecek belkide en zorlu bolumlerin birinde okuyorum, son sinifim, ve sinavlarim korkunc zorlu geciyor, bir dersimde 43 kisiden sadece 3 kisi gecebilmisti, pestilimizi cikartiyorlar bazen.. Ve bu stresle calisirken onume ne gecerse yiyorum, bazen birkac saat icinde 900gr lik antep fistigi, litrelerce kola, gazoz, biskuviler, cukulatalar vs bitiyor neredeyse.. Sabahladigim zamanlar oluyor, ki o zamanlari anlatmiyim hic boyle bir ortamda insan anlatmaya utanir o kadarinida..

Ayrica yemeklerden ekmek, tavukgogsu(beyaz eti) ve makarnaya korkunc bir zaafim var.. :(

Beslenmemi komple degistiricem, kolay olmayacaginin farkindayim, ama arkadaslar, bu isin sonunda evlenmeyi planladigin insanin ailesiyle deniz kenarinda tanismak var, ciddiyim kocaman bir gobek oldu, bu gobekle cikmaya utanir insan ya :( fiziki acidanda onemli bir konu aslinda.. ilk izlenim.. Bu yuzden biran once elimden gelenin en iyisini yapmaya calisicam.

//-------------------------------------------------------------------------------

Enerji ihtiyacimin gunluk 3850kalori mi ne oldugunu soylemislerdi.
    Forumdaki olcme kriterlerine gore olcersem:
    Boy 1.81m
    Kilo 83kg
    Boyun 40cm
    Omuz 120cm
    Gogus 100cm
    Karin 94cm
    Kalca 104cm
    Pazu 33cm
    On Kol 27cm
    Bilek 17cm
    Ust Bacak 37,5cm
    Alt Bacak 56cm
    Yas 25 ve cok hareketli biriyim.

Arkadaslar gercekten bu gobekten kurtulup mumkun oldugunca guzel gorunuslu, saglikli ve formda bir vucut insaa etmek istiyorum yaa

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam tabiki benimkisi bile sizin yanınızda devede kulak kalır :) sizi anlıyorum, sıkıntı ve stress bayağı bayağı insanı yemeğe itiyor. Ama sizinkisi çok aşırı glükoz ve yağ içeren bir beslenme şekli. Tabiki şartlar aşırı zorlu olduğu için, siz besin konusunda seçim şansı yapamamışsınız.

Benim tahmınıme göre belli bi kilodan sonra durma olucaktır. Bununda sebebi alınan enerji = yakılan enerjiye dengesine gelmesi. Tek sorun insulin hormonunun aşırı harekete geçmesi gibi gorunuyor.

Ancak yukarıya ek olarak anlatmak gerekirse

Bende gunluk 60-70 gram yağ, 300 gram karbohidrat ve 70-80 gram protein tüketiyorum. Karbohidratların 300-350 gramı kompleks. 50 gramıda tahmınen basit şeker oda sabah kahvaltılarında bal yiyorum.

Açıkçası yapılması gerekeni bilsem bile bu program benı 1.5 yıla yakın zamandır hareketli enerjik ama biraz yağlı bir şekilde yaşamamı sağladı. Şok diyet ve benzerlerinden kesinlikle kacınmalısınız. Düşük enerjili diyetler büyük sorunları beraberinde getiricektir. 3-5 kilo yağ yakarken, bedenınızde çok büyük yıkımlar olusabilir.

saygılar.

Duke bunu beğendi.
  12. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Himm sizi anliyorum, cok tesekkurler.
    Acikcasi ben basta kola, aburcubur ve mumkun oldugunca ekmek tarzi urunleri kesip mumkun oldugunca siki bir spora baslamayi dusunuyorum. Azim ve sabir konusunda fena degilimdir sanirim, ama sorun su ki tam olarak ne yapmaliyim bilemiyorum.

Forumu okuyorum, bir program hazirlamaya falan calisiyorum ama ne yapsam bos, acikcasi bi salona gidip sormayada cekiniyorum, bi keresinde yiginla adini duymadigim ilac vs onerilmisti, kacar poziyon cikmistim hemen, ilac tarzi birsey kullanmaktan cok, siki calismayi tercih ederim. Ama bilemiyorum nasil yaparim,

diyet, antreman, ve amacima ulasmami saglayacak her turlu bilgi ve deneyim konusunda onerilerinize acigim ve dort gozle bekliyorum. Arkadaslar gercekten ne yapacagimi bilmiyorum ya, yazi dusundukce icim eriyor, bu gobekle mayo giymeye utanirim ben ya birde tanisma vs.. ooofff offffffffffffffffffff :(

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Duke, kendini böyle sıkmamaya dikkat et ve beslenme konusu çok hassas bir konu. Hızlı Yürüyüş ve jogging antremanları yapmalısın. Tabiki o eski yediğin her seye elveda demen lazım. Spor ve beslenme konusunda bilgilenmen gerekiyorki, yanlıslıklar yapma. yaza kadar uzun bir dönem var ve, en azından kayıda değer bir yağ yakımı sağlanabilir. Yağ yakımı döneminde sıkı çalışmak değil, istikrarlı çalışmak gerekiyor.

En önemlisi iyi bir yağ yakma antreman programı ve beslenme programı. Kesinlikle besinleri aşırı kısıtlamak kas yıkımınada sebeb olur ve daha fazla yağlanma gerçekleşeblir.

Bu arada salona gidin hiç çekinmeyin. Ayrıca ilaçtan kastınız steroid = yani hormonlarmı? Hiç bir antrenör salonuna gelmiş birisine direk hormon önerisi yapmıyordur bildiğim kadarı ile. Ancak yağ yakıcıklar konusunda bilgilenebilirsiniz. bu forumda o kadar guzel bilgi paylaşımı yapılmışkı, gunde 1-2 saatinizi harcarsanız bir uzman bilgisine sahip olabilirsiniz.

Bu arada yağ yakıcı desteği almanız, yağ yakımını hızlandırabilir. Çeşitli yağ yakıcılar vardır.

Ama Kardio yapmanızda şart ve kardio öncesi kafein alımı gayet işe yarıyor. Ancak kardio öncesi kafein alımı, uzun antremanlarda tercih edilir. 50-60 dakikalık kardio calısmaları.

Size önerim kesinlikle kafanıza göre plan uygulamaya kalkmamalısınız ve aldıgınız enerjiyi çok aşırı şekildede düşürmemeniz gerekiyor. Yağ yakmak baya meşakatli ve bir uzman desteğide mutlaka olmalı.

Duke bunu beğendi.
  14. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    İp atlama iyi olabilir rocky 2-3-4 u ızle :D Şimdi yapman gereken yagı kasa donusturmek. Yağ yakımını hızlandıran haplar var. Forumda bakın bulabilirsiniz bilgileri.

Sonra eskiden ben asansorler yarıs yapardım ben 5 kg vermıstım duzensız yapmama ragmen. Sende yap kardio olarak. Duzenlı yap yanı asansorle yarısman onemlı degıl merdıven ınıp cık.

Yani ne diyim araştır forumu hersey var cok guzel bir forum :)

Duke bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bence yanlış bilgi edinmişsin. Yağ kasa dönüşmüyor. Ayrıca rocky 2-3-4 tam anlamıyla saçmalık.

Holywood boks filmleri içerisinde tek aşmış film ise RacingBull isimli filmdir. Cunku neredeyse gerçeğe birebir uygundur. Herkeze tavsiye ederim bu arada.

Rocky4 filminden aklımda kalan ivan draga nın kullandığı steoridlerdi ve buna rağmen rockynın ilkel çalışma yöntemleri idi. Yalnız gözden kaçan birşey vardıki sylwesster stallone namı diğer italyan aygırı steroridin hasını kullanmıştır. Film ile gerçeği birbirinden ayırd edelim önce.

Yağ yakıcı kullanılabilir ama genede ben bir uzman doktor kontrolunde yapılmasından yanayım. Bir arkadaşımızın forumda yazdığı bir konu vardı, kalp ile şaka olmaz diye. Kendisi açık kalp ameliyatı görmüştür. Açtığı konu içerisinde aynende anlatmıstı. Tabiki aklımıza efedrin gelmiş olmalı.

Kesinlikle plan ve programlı uzun sureli bir çalışma gerekiyor. 6 ayda 8-9 kg yağ yakımı sağlanabilir bir değer bence. Bundan fazlası risk olur die dusunuyorum.

Duke bunu beğendi.
  16. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Oncelikle sunu soylemeliyim Coyote. Yagın kasa donusmedıgını bende bılıyorum bu fosil degilki ilerde petrole donussun. Yagı eritip Yerine kas inşa etmen olacaktı. Kilo vermek içinde kardio.

Rocky 2-3-4 u izle derken filmle gercegi ayirtmakla alakası yok. Zaten 4. filmi Amerikanın Rusyadan ustunlugu gosteren bır fılmdır asıl amac budur. Fılmdeki antremanlar guzel ama tabi film sonucta. Ben izle dedigim gercekten izlemesini de ısterım Cunku Coyote psikolojiyi bilir mi bilmem ama cok gaza getiren bir film. Anlata bildim mi yoksa bilimsel olarak bazı yerler abartılı, bazı yerlerde seneryo oyle gerektırdıgı için. Benım istedigim konuyu baslatan arkadasın yapamayacak bırsey olmadıgını gormesi yani azim ve biraz gazla :)

Tamam ?

Coyote bunu beğendi.
  17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın kan mevsimi, yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemiyorum ama insanın gaza gelmesi sanırım bunun adına motivasyon deniyor tabiki gerekli. Ama yağ yakmak için gereken motivasyonun gazla ilgisi oldugunu sanmıyorum. Arkadaşımızın yapması gereken şey, olsa olsa, şişir Beni isimli filmi izlemek olabilir mesela. Bir ayda 30 kilo alan fastfoodun zararlarını yaşayarak göstermek isteyen bir adamdır. Tabiki bunu bedava yapmıyor :) para karsılığı yapıyor. Gerisini anlatmak istemiyorum ŞİŞİR BENİ türkçe ismi.

Bu film izlenir ise, fast foot yerken 3-5 defa düşünüyor olabilirsiniz hatta buyuk ihtimalle nefret bile edilebilir.

Rocky ve benzeri propaganda amaçlı filmler cok kısa bir fayda sağlar o da anlık olur zaten. Orneğin bir yerde koşarken, şınav çekerken ağarlık kaldırırken eye of the tiger şarkısını duyarsınız gaza gelirsiniz, neden? O anda gordugunuz sahne aklınıza gelir ve yaptıgınız egzersiz her ne ise biraz daha performanslı yaparsınız.

Ben ise tam tersi arkadaşımızın hareket tarzını su an tahmın edebiliyorum. Yaza kadar önce biraz yedıklerını azaltmaya çalışacak, hareket eklicek programına ve belki acele edip, şok bir diyet uygulamaya kalkıp bundan zararlı cıkıcak. Rocky ne işe yaradı simdi.

Kesinlikle son önerim bilincinizi asla yitirmemek, ve sporcu mantığına göre hareket edilmeli. Bu gunku performansınızı en azından muhafaza hatta ve hatta bu gunku performansınız sizi tatmin etmemeli, her zaman daha iyisini yapmak icin mucadele etmek gerekiyor. Spor denilen kavramın temel mantığı budur. Bu bilince herkezin sahip olması rocky ve benzer tarz filmlerin hepsinin size vereceğinden fazlasını vericektir emın olun.

18. spatuna

spatuna Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Duke,
    Sorunuzun cevabı oldukça basit: Düzenli spor ve kaliteli beslenme. Burada herkesin vereceği cevap budur çünkü buradaki herkes düzenli spor yapıp çok iyi bir şekilde beslenmeye çalışıyor. Benimde size tavsiyem koşu yapmanız olacaktır. Bir ara biraz yağlanmış olduğum zamanlar bu yağdan hemen kurtulmam gerektiğini düşünmüştüm(benimki azdı ama hiç alışık değildim ve durması olanaksızdı) ve hemen koşuya başladım. Gün aşırı, yaklaşık yarım saate yakın koşu çalışmasını 1.5 ay düzenli olarak yaptım ve istediğimden çok daha fazla kilo verdim. Eve bisiklet almak masraflı olacaktır ve daha sonra kullanılmama ihtimali olduğundan çok mantıklı değil benim açımdan . İp atlama da bir müddet sonra sıkıntı verebileceğinden(?) dolayı bence en iyi çözüm koşudur. Hem masrafsız, hem de bir çok yerde kolayca yapabileceğiniz bir spor olduğundan en uygunu bu diye düşünüyorum. Ama esas önemli olan bu işe gerçekten karar vermiş olmak. Siz buna gerçekten karar verirseniz zaten yaza o yağlar kalmayacaktır bundan eminim. Bunun dışında zamanda sizin yanınızda; yaklaşık 4 ay var haziran ayına ve bu oldukça uzun bir süre.
    Benim önerilerim bunlar, beslenme ve spor ilgili daha ayrıntılı konular hem forumda hem de internet ortamında, dergilerde vs. oldukça sık karşımıza çıkıyor. Aklınıza yatmayan konular ile ilgili olarak da kendiniz araştırma yapabilirsiniz.
    Not 2'ye cevap : Benim şahit olduklarımı söylemem gerekirse; yağ oranı fazla olan kişiler öncelikle bu fazla yağları cardio çalışmaları ile yakıp daha sonra vücut geliştirme antrenmanlarına başlıyorlar. Tabi bunun nedeni daha farklı ama sizin amacınızın sadece yağlardan olduğunu düşündüğüm için bence eve alet almak yağ yakmak açısından doğru bir karar olmayacaktır.

Bunun dışında o pide ve 5 şekerli çayı bence hemen çıkarın hayatınızdan :)

Umarım amacınıza ulaşırsınız, kolay gelsin...

19. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle dogru bir tespit:D ya gerekirse o zamana kadar oruc tutucam, bugunden azlattim yediklerimi. Tum gun yedigim 1 ogunde yedigim yemege esitti sanirim. Ama dogru olmadiginin farkindayim, forumdan adam akilli bir diyet bulmaya calisiyorum, bana uygun, ve en iyi etkiyi 5 ay icinde gosterebilecek gibi birsey.

Ya takinti halinede getirmek istemiyorum, ama artik surekli gozume ilisip duruyo, psikolojik olarak olabilir bilmiyorum, ama kafami asagi egdigimde ilk gozume carpan bu gobek oluyo, ya 3 ayda nasil boyle cikar ya aklim hayalim almiyor, dumduz olan karin 3 ayda voleybol topu yutmus gibi olmus ya, gercekten inanilmaz ya.

Arkadaslar birde ozel bir ricam olucak, forumu oku hersey icinde var diyen kesin cikacaktir, cokta haklisiniz aslinda forumda yok yok masallah. Ama bana bir beslenme yolu, diyet, ve egzersiz programi onerebilirmisiniz? Panikte yapmis durumdayim acikcasi ne yapacagimi sasirdim. Deneyimli arkadaslar bir el atsaniz gercekten cok buyuk hayir duasi alirsiniz ya, kabusum oldu valla bu bulusma, annesinin babasinin falan daha gobeklisini bulamadinmi kizim gibisinden baktigini gorur gibiyim ya offfffffffffffff :'(

Not: rocky yi cok severim bende, sonuncusu haric, ip atlama vsde ona bakilarak onerildi zaten :D ama ise yararmi hala bilemiyorum :( bana siki bir diyet ve program lazim, azim ve sabir konusunda sinirlari cok fazla zorlarim gerekirse

Coyote bunu beğendi.
  20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu yapacağını az çok tahmın edebiliyorum. Cunku çok kısa zamanda ve çok zorluk çekmeyi göze alamadan başarılı olacağını az çok tahmın ettim. Ama sanıldığı gibi aç kalmak kilo vermekte bir etken değil. Evet kilo verebilirsin ama büyük oranda yağ yakımı daha az gerçekleşir kas kayıbı maksimum seviyeye çıkabilir, deri sarkması ve çatlaklar portakal kabuğu gibi bir deri oluşabilir bedenınde. Hızlı kilo vermenin bir çok riski var bunlardan en bilineni, bedenın verilen kiloya tepki verememesi ve deri yapımında sorun oluşmasıdır.

Yapman gereken oruc tutmak aç kalmak vs değildir. Daha öncede bahsedilmiş ve şok diyet neticesinde sevgilin bile bedenınde olusacak problemler yuzunden(cilt problemleri ) hoşnutsuz olabilir. Bakın genede yapmanız gereken, adam akıllı bir beslenmedir ve ilk etaplarda enerjinin aşırı kesilmesi asla önerilmez. Gunluk enerji alımdan 200 kalori cıktıgınız zaman ve gunlukte 300-500 kalori harcıyosanız bu gayet verimli bir beslenme programıdır. Tabiki benim şahsi dusunceme göre salıklı beslenme ve yağ yakımı programı icinde her sey olmalıdır. Tek tip beslenme çok aşırı zararlar verebilir.

dikkatli olun, ne olursa olsun başaracağınıza inanın.

Duke bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş