Eskiden müslüman olan bir bayanın islam hakkındaki açıklamalarıymış

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve iscrotix tarafından 25 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. iscrotix
  Offline

  iscrotix Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  75
  Beğenileri:
  46
  Ödül Puanları:
  28
  youtube de gezinirken aşağıdaki videoya rastladım..videoya gelen yorum sayısı
  an itibariyle 198,108 (youtube nin en çok tartışılan videosu) :S ee insan merak ediyo bu kadın islam hakkında neler söylüyor ..ingilizcem yeterli olmadığı için çeviremedim , ingilizcesi iyi derecede olan arkadaşlardan Türkçeye çeviri talep ediyorum..hep beraber merakımızı gidermiş oluruz..sanırım sizde merak ettiniz :)

  [YOUTUBE]2wPglHZQf-0[/YOUTUBE]​
   
 2. Mestano
  Offline

  Mestano Yeni Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.167
  Beğenileri:
  365
  Ödül Puanları:
  0
  Ses tonunda sertliği duyunca anlaşılıyor olayın aslı, nezaketle karşılık verilip, buharlaşıp uçup gideceklerden...
   
 3. Crespo
  Offline

  Crespo Yeni Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2006
  Mesajlar:
  608
  Beğenileri:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  ya provokatör bitermi ya
   
 4. SCHWARZXXL
  Offline

  SCHWARZXXL Özel Üye

  Katılım:
  15 Mart 2006
  Mesajlar:
  3.598
  Beğenileri:
  4.651
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Dinlemedim şu anda kulaklığım yok ama kuvvetle muhtemel iran'lıdır.
  Bu aralar Amerika'nın üzerinde proje yürüttüğü ülkelerden biri malumunuz. Video yahudilerle ilgili bir videoya karşılık olarak verilmiş.. Amerika.. İsrail.. Propaganda ve dezenformasyonun mucitleri.
  Kaale alıncak bir şey olmasa da muhtemel İran harekatı için kamuoyu oluşturmak amaçlı yapılan bin tane küçük hamleden biri..
   
 5. sarc4stic
  Offline

  sarc4stic Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2005
  Mesajlar:
  3.239
  Beğenileri:
  2.251
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Satış Temsilcisi
  Yer:
  Istanbul
  Dinledim ayrıyeten konu başka yerlere sapmasın diye dikkatle izliyorum.
   
  diez bunu beğendi.
 6. KaRaBaSH
  Offline

  KaRaBaSH Üye

  Katılım:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  234
  Beğenileri:
  33
  Ödül Puanları:
  0
  elimden geldiğince çevirdim. belli noktalar kelime kelime çeviri gibi oldu, ondan anlamak için azıcık düşünmek gerekebilir oraları, kusuruma bakmayınız. bahsi geçen videodaki konuşma:  Malum Kadın: Dünyadaki, tanıklık ettiğimiz bu çatışma bir dinler çatışması veya bir uygarlıklar çatışması değildir. Bu, 2 karşıt görüş arasındaki, 2 dönem arasındaki çatışmadır. Bu, ortaçağdan kalma bir anlayışla 21. Yüzyıla ait bir diğer anlayışın çatışmasıdır. Bu çatışma, medeniyet ve gericilik arasındadır. Uygar ile ilkelin, barbarlıkla akılcılığın arasındadır. Özgürlük ve baskının arasındadır, demokrasi ve diktatörlüğün arasındadır bu çatışma. İnsan haklarıyla, bu hakların ihlal edilmesinin arasındaki çatışmadır bu çatışma. Bu çatışma, kadınlara fahişeymişçesine davrananlarla, insanmışçasına davrananların çatışmasıdır.
  Bugün gördüğümüz, bir uygarlıklar çatışması değildir. Uygarlıklar yarışır, çatışmazlar.

  Sanırsam sunucu: “Bugünlerde olanlarla ilgili dediğinizi anladım. Yani bu çatışma batı kültürüyle Müslümanların geri kalmışlığı ve umursamazlığı arasında mı?”

  Malum kadın: “Evet anlatmak istediğim tam olarak bu.

  Sunucu: “Medeniyetler çatışması fikrini kim öne sürmüştü? Samuel Huntington değil miydi? Sonuçta Bin Ladin değildi bunu öne süren. Bunu tartışabilir miyiz?”

  Malum Kadın: “Bu tabiri(medeniyetler çatışması) kullanmaya başlayanlar Müslümanlardır. Bu medeniyetler çatışmasını da başlatanlar Müslümanlardır. İslam’ın Peygamberi (ben s.a.s diyorum burda, kusuruma bakmayınız) demiştir ki: ‘Bana insanlar Allah’a ve onun elçisine inanana kadar o insanlarla savaşmam emredildi’. Müslümanlar insanları Müslüman olanlar ve olmayanlar olarak ayırmaya başladığında, ve Müslüman olmayanlarla onlar ‘inanana’ kadar savaşmaya çağrıldığında, bu çatışmayı başlattılar, dolayısıyla da savaşı. Bu savaşı durdurmak için, kafirlik suçlamalarıyla ve kafirlerle savaşma fikriyle dolu olan dinî kitaplarını ve bilgilerini tekrar değerlendirmeliler. Meslektaşım asla başkalarının inançlarına karışmadığını belirtmiştir. Dünya üzerindeki hangi uygarlık, ona başka inançtan insanları o insanların kabul etmediği bir adla çağırma hakkını veriyor? Onları önce “Ahl el Dhimma” diye çağırırken başka bir zaman “People of the book (Kitabın insanları)” olarak çağırıyor. Bir başka zaman ise bu insanları domuzlarla ve maymunlarla özdeşleştiriyor, başka zaman ise Hıristiyanların Allah’ın gazabını çekeceğini belirtiyor. Kim demiş onlar “Kitabın insanları” diye? Onlar (Hıristiyanlar) “kitabın” değil, “birçok kitapların” insanlarıdır. Bugün okuduğunuz tüm kullanışlı bilimsel kitaplar onların kitaplarıdır, özgür ve yaratıcı düşüncelerinin ürünüdür. Kim size onları “Allah’ın gazabını çekecek insanlar” veya “Doğru yoldan sapmış” olarak nitelendirme hakkı veriyor? Sonra nasıl oluyor da gelip “bizim dinimizde başka inançlara saygı emredilir” diyorsunuz? Ben bir Hıristiyan, Müslüman veya Musevi değil, dünyevi bir insanım. Doğaüstü varlıklara inanmıyorum ama başkalarının bunlara inanmasına da saygılıyım.

  Sakallı Müslüman amca: “Sen kafir misin?”

  Kadın: Nasıl isterseniz söyleyebilirsiniz. Ben doğaüstü hiçbir şeye inanmayan dünyevi bir insanım.
  Sakallı amca: (kargaşanın arasında) Eğer kafirseniz, benim burda sizi azarlamam zaten beyhude bir davranış olacak çünkü İslam, Kuran ve Peygamberim hakkında kötü sözler kullandınız.
  Kadın: Bunlar sizi ilgilendirmeyen kişisel meseleler. Kardeşim, istiyorsan git taşlara inan, bana fırlatmadıkça bence sorun yoktur. İstediğine tapmakta serbestsin ama başkalarının inancı senin meselen değildir, neye inanırlarsa inansınlar. Bırak isteyen istediğine inansın.
  Museviler trajediden çıktı geldi, sonra da dünyadaki insanların onlara bilgileri için saygı duymasını sağladılar, terörleri için değil; çalışmalarıyla saygı topladılar, ağlama ve çemkirmeleriyle değil. Yakın zamandaki (19. – 20. Yüzyıl) birçok bilimsel icat Yahudi bilim adamlarının elinden çıkmıştır. Dünyaya yayılmış bu 15 milyon insan, hep bilgi ve çalışmalarıyla haklarını kazanmışlardır. Bir Yahudiyi ben daha bir Alman restoranına veya kiliseye saldırırken görmedim. Adam öldürerek protesto yaptıklarını da görmedim. Müslümanlar ise 3 Buda heykelini yerle bir ettiler ama bir Budist bile gidip bir camiye saldırmadı, bir Müslümanı öldürmedi veya bir elçiliğe saldırmadı. Sadece Müslümanlar haklarını kilise yakarak-yıkarak koruyor. Adam öldürüyorlar ve elçilik yıkıyorlar. Bu yol hiçbir sonuç vermeyecektir. Müslümanlar insanlıktan saygı beklemeden önce, kendilerine, insanlık için ne yapabileceklerini sormalı.
   
  iscrotix bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş