Eski Programım ve Hedefim. İşin İçinden Çıkamadım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ultimaspace tarafından 20 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ultimaspace

ultimaspace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce ara ara sürekli spor yaptım

Ankara Emekte bir salona gidiyordum amaç kilo almaktı başta herşey olacak gibi yaklaşmışlardı 15 gün kadar genel vücut çalıştım haftada 5 gün güç toplayabilmek için. ardından normal program aldım 1 ay boyunca onu yaptım sonuç: 0 yalan söyleyemem kendimi iyi hissediyordum sınav stresini atıyordum ama kilo alamamıştım ha sıkılaştım ve daha iyi görünmeye başladım küçükte olsa fark hissediliyordu.

Beslenme konusunda sıkıntım vardı elimden geleni yapıyordum ancak tam olarak faydalı olmadığının farkındaydım çünkü forumu daha önce spor yaparken takip ediyordum genel bilgilerim vardı ( box-kickbox-voleybol-basketbol vs)

takviye almak istiyorum diyince 600 tl lik bi fatura çıkarttılar bana aylık zaten antremanı yazdıktan sonra ağırlıkları sen kendin ayarlayacaksın vs dediler oysaki malzeme ortada vücut ortada yaptığım yapamadığım hareketleri söyledim. salondan soğdum orayı da öyle bıraktım.

19 Yaşındayım
    1.82 Boy
    62 Kilo
    Sporu bıraktıktan sonra -body değil spor yani bodye başlamadan önce bu sorunlarım vardı 1-1.5 sene hiç birşey yapmadım neredeyse- hafif bi duruş bozukluğu başladı vücut tüylendi :(

genel olarak hikayem bu.

şimdi soruna gelelim:

tekrar başlamak istiyorum vakit problemini ayarladım konsantrasyon tam

şimdi daha disiplinli şekilde tekrar başlamayı düşünüyorum ancak bu sefer fiyat olarak daha uygun olan belediye salonlarına gideceğim makine konusunda bi sıkıntısı yok diye duydum ve aradaki farkı da beslenme takviyesi için kullanacağım.

sorunlar zaten burda. günlük olarak beslenerek ne yazık ki antreman ve gün için gerekli karbonhidrat-proteini alamıyorum. pilav vs pek yemem ve öğünlerimi az tutarım e yalnız yaşıyorum zaten yemek yapmak vs başlıbaşına dert okul kantininde filan yiyorum. bu handikapı ortadan kaldırmak için gainer mi yoksa protein tozu mu almamı önerirsiniz aslında günlük 100 gr protein ve 300 gr karbonhidrat gerektiği gibi bi hesap yapmıştım protein miktarını kaliteli olarak - balık, müsli, gevrek vs - karşılarken karbonhidratı karşılayamıyordum.
    ayrıca yağ günlük 100 gr buluyordu

ikinci sorun programda belediye salonlarında yetkin hoca yok bu nedenle program konusu sıkıntılı ve çabuk kilo almak istiyorum - forumdan edindiğim bilgilere göre haftalık 1 kilo alma olasılığı var hem de sağlıklı olarak! -eski programım aşağıda bana garip geliyordu bir kaç bölgeye aynı anda yüklenmek. bu yüzden yeni bir programa da ihtiyacım var

1. gün
    dumbel bench press 3x12
    incline dumbel bench press 3x12
    butter fly 2x20
    pushup 3xmax

barbell curl , dumbbel curl super set 3x12
    hummer 3x10
    scot curl 3x12

2.gün
    front pulldown 3x12
    cable rowing 3x12
    seated rowing 3x10
    rear deltoids 3x15

triceps pushdown 3x15
    overhead press 3x15
    onearm triceps 3x10

3. gün antremanını bulamadım ancak önce bacak çalışıyordum sonra da omuz hareketleri vardı süperset ile

biraz uzun oldu ama yardımlarınız için teşekkürler:eek:

Son düzenleme: 20 Mart 2013

Sayfayı Paylaş