eski antremanlarımı özledim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 26 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eskiden bir antreman yapardım ki eve gidip kanepeye kendimi zor atardım. yorgunluktan uykum gelirdi daha antremanımı tamamlamadan.Spor çanta mı zor taşırdım. kas ağrısı ertesi gün olurdu ama o gün o bölge sızlardı. sürekli neden daha fazla olmuyor diye sorgulardım kendimi. Ertesi antremanımı iple çekerdim. Bir süredir antremanlarımı düzgün yapamıyorum. Eski motivasyonum ve isteğim yok. 3 hafta önce iki haftaya yakın arada verdim. Ancak bir değişiklik olmadı. Spor yapıyorum. Bugün kürek makinasında ve cross makinesinde sporumu yaptım. Ağırlık için aynı şey söz konusu değil malesef. Bir ara belim ağrıyordu zorlamamaya squat barbell gibi hareketleri yapmamaya başladım. Şimdi ise bilek ağrım var bir aydır. Hepsi bir araya gelince antremandan verim alamıyorum. Ağırlığı bırakmak istemiyorum. Fakat bir çözümde bulamadım. Sizinde benzer motivasyon sorunlarınız oldu mu? Nasıl üstesinden geldiniz?

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    sen kendini yarıs atı yapmıssın profesyonelsen sözüm yok ama bu işi bir zevk hobi icin yapıyosan cırıgını cıkarmamak lazım 1 hafta gitme salaona yada 1 ay bak nasıl istiyceksin o atladıgın setleri

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    coleman bende de diz probleminden dolayı doktorum 1 ay ağırlık çalışmayı bırak dedi. Bende hemen animal flex siparişi verdim ve 1 hafta spora ara verdim sonra flex takviyesiyle dizime yük bindirmeyecek şekilde devam ettim ve 1.5 ay sonra eski kilolarla deadlift ve squata geri döndüm. Bide eski antremanlardaki verimden bahsetmişsin aynısı bende de var. Eskiden vücut o antremanın vermiş olduğu pump etkisinden kas ağrılarından endorfin pompalardı ama son birkaç aydır o kadar kaslarımı yıpratamadığımı düşünüyorum onun içinde farklı antreman programları deniyorum. Birkaç farklı bölgeme nasıl çalışmam gerektiğini buldum o eski duygu için sana da tavsiye ederim. Mesela göğüs ve bacak için gvt, biceps, triceps için dtp, omuz için dtp ile ters piramiti sırayla değiştirerek, sırt için piramit şeklinde çalışıyorum.

umutn, Coleman Trebor ve m.o.k bunu beğendi.
  4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    askerde o kadar güç ve ölçü kaybettim ki motivasyonumu zor elde tutuyorum ilk etapta beslenmeyi toparlamaya çalışıyorum daha sonra antrenmanları düzelteceğim ve supplementlere başlayacağım.

m.o.k bunu beğendi.
  5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    söyle söyliyim sakatlık durumu varsa bu seni antrenmanlarda zorluyorsa ara vermek zorundasın.
    onun dışında sakatlık yok sadece motive olamıyorsan istegin gücün yoksa beslenmeni bi gözden geçir.ordada bir problem yoksa muhtemeleen antrenmanlarda yaptıgın çalışmalar verimsizdir kaslarını çalıştırdıgını zannederek kendini yoruyorda olabilirsin . bu nedenle hem gelişmede problem yaşanır hem motivasyon eksikligi ortaya çıkabilir.

6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ne olursa olsun 2 ayda bir bir hafta ara ver baska sporlar yap yada hic bisey yapma detox uygula kendine beslenme bazındada ..bi hafta dinlendir kendini eklem ağrıları vs kurtulamazsın yoksa.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    - eklemlerimde ağrı varsa kesinlikle zorlamıyorum,
    - mesela sol bileğimdeki ağrı nedeniyle haftalardır barbell curl yapmıyorum, onun yerine biceps için sadece hammer curl çalışıyorum. ağrının geçtiğini hissedinceye kadar da böyle yapmaya devam edicem. ayrıca güçlendirici hareketler yapıyorum. mesela dumbell barlarını ağırlıksız şekilde elime alıp öyle koşuyorum.
    - bazen 3 günü geçen aralar veriyorum. 3 gün boyunca BB ile ilgli okuma araştırma beslenmeme dikkat etme haricinde hiçbir şey yapmıyorum.
    - BB öncesi "fiziksel" motivasyona özen gösteriyorum. artık muhakkak BB öncesi creatine-glutamine-beta alanine alıyorum. üzerine l-carnitine çiğniyorum. antremandan 2 saat kadar evvel sütlü kahve içiyorum, hem beni zinde tutuyor hem de az da olsa protein almış oluyorum. böylece antreman sonrası serotonini daha yüksekte tutuyorum.
    - son olarak da geceleri yatmadan evvel 3 tablet zma'ya başladım :)

bunlar benim yaptıklarım
    umarım yardımcı olur

8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    biraz düşündüm ne olabilir diye antremanlarım uzun süredir aynı şekilde. yani bir kalıp üstünden o zaman diliminde 4,5,6 haftada ne kadar antreman yapabiliyorsam ona göre uyguluyorum. Sanırım biraz değişiklik iyi olacak şimdi farklı bir programa başlamıştım kas tonuna yönelik ama ondada istediğim gibi olmadı 3 gündür ağırlık çalışmadım. haftada iki kere gideceğim 2 ay boyunca tabi yanında kardiyo yapacağım o tarz antremanlarda bir sorun yok çok şükür. birde bir ara boksla uğraştım ona dönebilirim. En azından bir süre kasları korumaya çalışıcam.

9. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence eğer sağlam antrenman yapıyorsanız ve ağır kilolarda çalışıyorsanız.Sakatlanma riski çok yüksektir.Özellikle biceps hareketlerinden barbell curl bileğe çok fazla yük biner.Bu yüzden eklem ve kemik sağlığı açısından bu sporu yapan herkesin günde 1-2 tablet glucosamine-chondroitin-msm tarzı destekler kullanması gereklidir diye düşünüyorum.Yada bunları kompleks bir şekilde içeren GNC triflex ve animal flex gibi ürünler.Sakatlandıktan sonra iş işten geçmiş oluyor.Benimde sağ bileğimde bi ağrı başladı.Röntgende önemli birşey cıkmadı ancak artık cok dikkat ediyorum.Yukarıda diğer arkadaşlarında dediği gibi 1 ay gidip 1 hafta falan vücudu dinlendirmek iyi olur.

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    salona kayıtlar genelde 3 aylık oluyor. 3 ayın sonunda 1 hafta ara iyidir. herseyiyle hemde supp. da kesmek yerinde olacakyır. daha sonra daha buyuk bir şevk ve zindelikle baslarsınız bu spora. aynı zamanda supp.lara verilen arada cok onemli. tekrar baslandıgında vucutta sok etkisi yaratıyor vede olcu kazanımı cok iyi oluyor. ben amino asite ne zaman ara versem geri dondugumde olcu alırım.

Sayfayı Paylaş