Eski çağlarda kas yapmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kingleonidas tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Kingleonidas

Kingleonidas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    loL
    Yer:
    kaFkasya
    bilmem farkındamısnız ama spartaküs dizisini izlerken adamların ben durmadan antrenman yaptığını görüyorum bi gün dinlen bi gün çalış yok
    adamlar günde 8 saat antrenman yapıolar ve kaslılar ..
    Diğer bir konuda eskiden gemi yürütmede çalışan işçileride düşünsenize durmadan kolları hareket halinde nasıl alışıyolardı nasıl kolları uyum sağlıyodu hiç merak etmiyomusunuz.
    Bence biliminde yanıldığı yerler var

2. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    bence tam tersi bilim yanılmıyorki o zaman günde 8 saat çalışarak yapılan vücutların çok daha iyileri haftada 5 gün sadece düzenli antenman ve düzenli beslenme ile yapılabiliyor.buda bilimsel çalışmaların ve gerçeklerin sayesinde yapılabiliyor.:)

3. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    kingleonidas bende sana katılıyorum aslında çok çalışınca daha çok güç kazandırıyomuş gibime geliyor çoğu dövüş filmlerinde adam yükselmek için ölümüne çalışıyor mesela bruce lee rocky balboa

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sadece filmlerrde oluyor öle şeyler işte :)

gurur, ---RamSes---, StrongToMan ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    PEki eski çağlarda yapılmış sanatçıların yaptığı heykeller demekki o kaslı adamlar o dönemde varmış kimse o kasları aklından uydurmadı abartı var ama o hatların o kadar belirgin olması öyle kişilerin yaşadığını gösteriyor

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    o heykeller sence mankenlere bakarakmı yapıldı :)

komık olmayalım :)

anatomı mısırda bıle bılınen bır bılım dalıydı tabıkıde heykeller o sekılde olcak :) cunku ıdeal altın oraları ıfade edıyor

sen hıc pıpısı buyuk heykel gordunmu :) sneın mnatıgınla o donemdekılerın hepsı beb cukluydu :)

o heykeller bırıne bakılarak yapılmadı onlar altın oranı temsıl esen sanat yapıtları

heykelerde kıs yada model degıl anatomık ozellıkler ınsan anatomısı baz alınırdı kaslar tabıkıd eole olcak ıdealı o cunku

o donem tabıkıde o tıp ınsanlar vardı ama bu genetıktı yanı kımse vucut gelsıtırım dıye ugrasmıyordu

hayal dunyasınd yasamayalım yasınız daha kucuk ılerde arastırınca anlarsınız zaten

ve su spartakustekılerın hepsı steroıd alan agır spor yapan kısıler yanı o donemde gecıyor dıye kımse ole antrenman yapmıyor

gurur, ---RamSes---, zrb20 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ona bakarsan spartacusda sadece az bir ekmek yiyorlar,film icabı o

Azi, GencGrafiker ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Mesela bir inşaat işçisine bak adam çok güçlüdür ama kaslı değildir tam tersine zayıf yapılıdır .

9. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ayni baslikta benimde bir konum vardi onada bi bakmani tavsiye ederim dedigin seye gelirsek hergun okadar saat calissan sende gucu olursun hic calismayan birine gore biseyler farkli olur ornegin benim dedm hergun sabahtan aksama kadar tarlada is yapmaktan benim bacagim kadar bilegi var pazusu kafam kadar adam bir oturusta bir tepsi borek yiyor nerde bunun bilimselligi :D

10. Kingleonidas

Kingleonidas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    loL
    Yer:
    kaFkasya
    En basitinden bruce lee örneği var adam hiç durmadan çalışıyor her gün geçen muscle fitnessta okduum takip edenler bilir kapaktı. Ya aslına bakarsanız bizim çalıştığmz sistemde bdody sadece amerikada yarışmaya hazırlananlar çalışıyo. Onların amacı direk şişmek çünkü. Ama Onlar dışında ben düzenli olarak mens healt takip ediyrum. Üstelik her bölgesini ingilitere amerika. Resimlerden anladığım kadarıyla orlarda direk şişmek değiş vücudu esneterek kas yapmak önemli hem body hemde boks hem esneme yapıyorlar. böylelikle vücut orantılı büyüyo ve kas hiç erimiyo. biz çok yanlış çalışıyoruz.

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aynen çok haklısın

yaklaşık 100 yıllık v.g sporu bu güne kadar bunları anlamamıştı hatt şöle sölim erimeyen kas deyiminin üzerine tez bile yazılır

tebrik ediyorum bu spora kazandırdıgın yenı bakıs acısı ıcın

ınan bende aynı dergılerı senın ıctıgın seyle okumak ısterım

keremdemirag, gurur, mirzafidan ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bilimi biraz ilerledikten sonra kullanmak lazım spora yeni başlıyorsun 40 kilo bench press yapıyorsun bilim buna ne yapsın :D Kendini geliştirmen lazım ağırlıkları arttırmaya çalışman lazım sıkı çalışman lazım yoksa 5 ayın sonunda 40 kilo basmaya devam :D

Bu arada yaşayan örnek Emin BOZTEPE günde 6 saat antreman yapıyor. Hala yapıyormu bilmiyorum ama buralara bu şekilde gelebilmiş.

13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kurgu dizilerle gerçek hayatı birbirine karıştırmamak lazım. Malesef "erimeyen kas" diye birşey yoktur. Aşırı yoğun çalışmada katabolik etki kaçınılmazdır.

Günde 8 saat durmadan çalışan kasda gelişmez. Ben askerde acemi birliğine teslim olduğumda 92 kiloydum 5 ay acemilik yaptım 5 ayda 76 kiloya düştüm ( Aşırı spor ve eğitim yüzünden ) . Eğer dizideki olay gerçek olsaydı dağıtım iznine kadar 100 kilonun üstüne çıkmam gerkirdi.

Son düzenleme: 13 Haziran 2012
    rockybalboa7, Azi, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    O filmler hikaye aldanmayın eski çağda evet altın oran biraz araştırın danny e sonuna kadar katılıyorum herşey insan gücü ile tabiiki günümüzdeki gibi makinalarla iş görülmüyordu hepimiz biliyoruzki. Tabiiki güçlü kuvvetli olacaklar bu yüzdenki beslenmelerinin %70ini et oluşturuyor günlük ağır aktiviteyide eklersek buna hani çok estetik bi vücut bekleyemeyiz her adelesi muazzam calf inden forearmsına kadar yalnız çalıştığı düzene göre çeşitli kas gruplarında adeleli bir görünüm olmaması için engel barındıran bir durum yok.

Bu arada şu filmlere fazla takılmayalım, şu yenilmez 3 te hergün 1 tas çorba 1 avuç ekmekle kızgın güneşin ortasında kaya taşımaları ardından akşam idman yapmaları ve şahane bir vücut. :D?? Ben 2 gün o şekilde beslensem ne hale gelirim aynada düşünemiyorum.

Mesela bana kimse survivor da aç kaldıklarınıda söylemesin azıcık sporcu olan insan o kadar süre ve sıcakta ne hale gelmeleri gerek az çok tahmin eder. Ada arkasında muazzam yemekler yediklerine bahse girerim.Kilo veriyorlar diye insanların gözünü boyuyorlar ama zaten o adada o kadar aktiviteye o sıcağa kilo vermeleri çok normal.

rockybalboa7, Azi, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Kingleonidas

Kingleonidas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    loL
    Yer:
    kaFkasya
    Çok doğru yenilmez 3 ü bende izledim. et yok ekmek ve çorba ile adam spor yapıyo . bide ağır iş taş kırıyo o vücut 10 günde erimesi lazım o şekilde. Diğer yandan Survivor olayındada sana sonuna kadar katılıyorum. Spartacustede adamlar su kıtlığı varken Antrenman yapıolar 8 saat oda ayrı bi handikap.

16. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Spartacuste oynayan tüm oyuncuların da dişleri bembeyaz inci gibi.Ben de hep o çağlarda nasıl öyle yapıyorlarmış diye düşünüyordum hep.Demek ki film icabıymış :S

gurur, Kasımpaşa34, AngryHun ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    filmlere bakarsak Jason Statham 10 tane adamı dövüyor hemde adamların elinde balta ve sopa olmasına rağmen gerçekte tabiki böyle birşey imkansız

18. Gye Baek

Gye Baek Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Merak edenler Antik Yunan Savaşçıları - Osprey Yayınları kitabını alırlarsa pek çok şey öğrenebilirler. Örneğin Antik Yunan'da erkek vücudunu ilahileştirme eğilimi vardı ve pek çok erkek gününü Gymasiumda sürekli antreman yaparak geçiriyordu. Sonuç da gördüğümüz heykellerde ortada.

19. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Yunanlarda Zeussun (bizim forumdaki değil) heykeli var.Bu zeussun gerçek olduğu veya yıldırım tanrısı olduğunu kanıtlamaz.Aynı şekilde Cüneyt Arkın'ın tek başında kale , ülke , evren !!! ( bkz dünyayı kurtaran adam) fethetmesi tamamen film icabıdır.

Fakat şu bir gerçektir ki günümüzden 4500 yıl önce 2 tonluk taş bloklarla piramit yapan insanların gücüyle şimdiki inşaat işçilerinin güçlerini mukayese bile edilemez ;)

Ve şunu da ekleyeyim vücut geliştirme sporunun babası , dumbbell ve barbellin mucidi olarak bilinen Eugen Sandow ; ne yazık ki bir crixus değil ;)

Azi ve fzane bunu beğendi.
  20. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    arakdaş filmleri gerçek sanıyor heralde :d

Sayfayı Paylaş