Erken yaşta omuz kemiği

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve umiTurko tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. umiTurko

umiTurko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba, 1999 dogumluyum, bu sporu 2aydır düzenli olarak yapıyorum. 188 boy 70 kiloyum lisanslı basketbolcuyum ama basketbolda hacimsel verim alamadım. Maddi durum her sey için fazlasıyla yeterli, önce ideal kiloya ulaşıp sonra lisans almak amacım.

1-Yaş ve yapı geregiyle zayıfım ve omuzlarım dar nasıl bir şey yapmak veya yapmamak açmaya yardım eder

2-Başladığımdan beri 4 kilo aldım az yağlı olarak, ama hala çok kiloya ihtiyacım var beslenmem düzenli, kilo aldırıcı veya protein kullanmak yararlı olur mu?

3-omuz antremanı haftada kac gun, agir mi cok set mi olmali?

.

2. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    1-Bu yaştan sonra omuz kemiğini genişletemezsin özel bir çalışması yoktur sadece omuz kütlesini arttıeırsın

2-Ek besinlere 4. aydan sonra başlamanı öneriririm

3-Omızların büyümesi için gereken şey gerilimdir yani yavaş tekrarlarla orta ve düşük ağırlıklarla çalışmalısın

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    oha kafan mı iyi kardeşim?omuz kemiğini genişletemezmiş.adam daha büyümemiş bile kemik oluşmamış tam konuşuyorsun yanlış yanlış.bilmeden başkasını da yanlış yönlendirmeyin.

1-yüzeceksin.ama 1-2 ay değil.uzun süre yüzeceksin.faydasını görürsün.hafif hafif vücut çalışmalarıda işe yarar.bir yaştan sonra kas hücre sayısı artmaz.sen şimdi arttırmaya bak daha yaşın ufak.

2-gerek yok bu yaşında metabolizman otursun,vücudun olgunlaşsın başlarsın.

3-schwarzxll'in omuz programı var.oraya bak.o programı uygula demiyorum,sadece bak.temel omuz mantığını kavramış olursun kendine göre hafiften birşeyler yaparsın.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş