Erken yaşda vücut standartlarına ulaşma?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve numb15 tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli dostlar;
    Bady alanında olmasada basketbol branşında ter akıtıyorum.
    Ben Türk Telekomun altyapısı için aradım. mayıs 1995 doğumluyum boyum 1.84
    Telefonda sadece 1 dk konuşabildim :)
    95 doğumlularda 2.00 altında adam yokmuş.Bizde 99 da bile 2.00 adam bile var dedi telefonda yardım eden kişi en son dediği kelimede burda işin biraz zor dedi :)
    Arkadaşlar nasıl bu yaşda 2.00 boyunda oluyorlar?Hiçbiririnin anne baba yada akrabalardan gelen uzun boyluluk gibi bir genin olduğunu düşünmüyorum?bu yaşda 2.00 geçen 2. ligde oynayan bir arkadaş demişti;iyi oyuncularına aşı vurduruyorlar boylarının uzaması için ve gözüylede tanık olmuş kendisinden kısa olan arkadaş 1 senede 2.07 olmuş vee bunun boyunu geçmiş 1.99 u.
    Şimdi bu olaylar nasıl oluyor erken büyüme olayı vs mi oluyor?mesela ben 20 yaşında gelişimimi tamamlarım 2.00 bulurum ama adamlar şimdiden bulmuş?
    Eğer aşıyla vs bu boya gelinmemiş ise erken vücut standartlarına ulaşılmış olabilirmi çünkü kevin durant bile üniversite takımında iken 7 cm uzamış ?

bu konu hakkında yorumlarınız nelerdir?

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    konu doğru yerdemi?

sorunun cevabı evet uzayabilir!. çünkü vucudun yaptığın harekete cevap verir örneğin bir ağaçtaki elmaya uzanmaya çalışman vucudun uzamasına nedendir. bb sporu ile uğraşanlar ağırlık kaldırması vucudun buna cevap vermesi kas gelişimidir. bu nedenle çalışan bölgeye kas dokusu oluşturmaya çalışır.

3. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bu belli bişey zaten çoğunu ilaçla uzatıyolar 2metre boy mu olur.

bravehearts bunu beğendi.
  4. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bende 1.93 boyunda 29 kasım 1995 liyim

İyi beslenmeyle olur bu işler...
    Devamı pek sağlıklı degıl yok ilaçmış yok şuymuş yalan onların hepsi...
    Varmıdır öyle birşey berki vardır ama nekadar sağlıklı ? işte o tartışılır..
    Ben bu yasıma kadar bu boyda olmak ıcın neler yedım neler :)

2.5 yasıma kadar anne sütü..

bu yasıma kadar her gün 1 1.5 lt süt et,yumurta vb..
    Hep saglıklı beslenmeye calıstım..
    21 yasıma kadar nekadar olrum bilmiyorm :))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:25 ----------

Ha birde basketbol ile ugrasmıyorm :)

kücükken 1 yıl gitmiştim. 12 yasındayken

Sonra tofaşa cagırdılar secilmisim sanırım kagıt geldi ama gitmedm ben :)

Keşke gitseymişim

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Boy hormonu (büyüme hormonu) dışında boyu uzatan herhangi bir ilaç vitamin veya iğne yok. Eğer boy kısalığı bazı hormonların yetersizliğinden veya bazı hastalıklardan kaynaklanıyorsa testesteron veya tiroid hormonu takviyesi yapılabiliyor. Bu sebeple boyu uzatmak için yapılması gereken ilk şey boy kısalığına neden olan sebebi bulmak. Erken teşhisin ve tedaviye erken başlamanın boyu uzatmak için en önemli faktör olduğu unutulmamalı.

Boy kısalığı büyüme hormonunun eksikliğinden kaynaklanıyorsa hormon takviyesiyle istenilen büyüme hızı sağlanabiliyor. Büyüme hormonu seviyesi normal olan ve hasta olmayan kısalarda da hormon takviyesi ortalama 6 cm'lik uzama sağlayabiliyor.

Vitaminler Boy Uzatır mı?
    Hayır. Her tür gıdayı alabilen bir çocukta ya da ergenlik çağındaki birinde zaten vitamin eksikliği görülmez. Düzenli olarak alınan vitaminlerin boy uzamasına herhangi bir etkisi yoktur.

Ayrıca gereğinden fazla alınan protein ve kalorinin de boy uzamasına bir etkisi bulunmaz.

Alıntıdır.

By_CoO bunu beğendi.
  6. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Güzel yazmışsında hocam büyüme hormanlarını devreye geçiren bir ilaçta olabilir?Mesla en uzun türklerden adı sultandı mardinli başındaki bir hastalıkdan dolayı baş ağrısı boya vurmuş ? böyle birşey olabilirmi çünkü çoğu basketçilere bakarsanız annesi babası yada ailesinden biri uzun değil?
    ülkemizde 1.85 üzeri olan birisi standartların çok üstünde.
    bunun üstüne nasıl 20 cm çıkıyorlar?iyi uyku,iyi beslenme,iyi çalışma tamamda yukarda yazdığım şekil birisi sizden kısa ve yaş ilerlemiş 20 cm birden nasıl uzuyor?
    konunun yeri burası değil biliyoyurm ama forumumuzda çok bilgili arkadaşlar var :) onların fikirlerini almak istedim

7. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arginen aminoasitinin büyüme hormununu tetiklediğini ve boy uzamasına yardımcı olduğunu okumuştum

numb15 bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    basketcıler bence cocukluktan egıtım alıyorlar ıyı beslenıyorlar ıyı antreman yapıyorlar ılac olsaydı herkez alır kullanırdı bence yok

numb15 bunu beğendi.
  9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yapay büyüme hormonu üretiliyor doktorlar tedavide onu kullanıyo. Herkes ulaşamaz pahalıdır ne kadar kullanılacağı önemli normal bi insana gh eksikliği yoksa vermezler.

numb15 bunu beğendi.
  10. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Ya abi Günahını Almayın milletin.Mehmet okurun Özgeçmişini bi okuyun derim bakın adam Kaç cm doğmuş 15yaşındayken Kaç Metreymiş.
    İş genetikte bitiyor.Bende 1.84 boyundayım.Öyle düşünürsek Babamla Annemin Boyu 1.70 ailemde pek uzun değil.
    Belli olmuyor bu işler.Kimisinin Ailesinde 1.80en kısa adam Çocuk 1.60boyunda...

numb15 ve ProteinCanavarı bunu beğendi.
  11. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam doğru diyorsunda her yaş grubundan 2.00 adam toplamışlar.
    Beslenme sadece enerji,güç ve vücuda kilo yapar (stoklanmış enerji) geri kalan vitaminli şeyler ise vücuda yararlı olduğundan vücud bir eksiklik hissetmez ve normal gelişimine devam ederler.
    Bilemiyorum ya moralimi çok bozdular şansımın ne kadar daha az olduğunu duydum diyebilirim :) ama zoru isteyip imkansızı başarmak gerek :) herkese çok teşekkür ederim...

12. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Numb15 birşey söylemek istiyorum , o telefonda görüstügün adamın doğru söylediği ne malum ? :)

1999 da 2.00 adamı yoktur 1.90 falan vardır , sen ümidi kes diye öyle demiştir onlar emin ol ,
    ama sen ümidini kesme :)

13. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    kardeşim bu alt yapılarda mesela efes pilsen i örnek verecek olursak buraya alınan yetenekli oyuncuların boyu uzaması için dizlerine plak takıyorlar gelilşme çağındaki çocukarın boyunu devasa şekilde uzatıyor buda ama gelişimi tamamlamış kişiler için bu plaklar sadece çene büyümesi vs neden olmakta örnek olarak micheal jordan ı örnek veriyorum kendisininde kullandıgı söylerler çenesini törpülettigini duydum

14. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Growth Hormone ( büyüme Hormonu ile mümkün. ) Juzenim Bejk alt yapısında futbol oynuyor. Şu Muhammedle aynı takımda . Ona Büyüme hormonu veriyorlarmış mesela .

15. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş