Erimeyen bacaklar ve ayva göbeği :(

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve teija tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba :)
    yaklaşık 3 aydır haftanın 2 günü salonda diğer günler evde pilates ve aerobic yapıyorum ama ne yaptıysam bacaklarımı ve göbeğimi eritemedim :( aman aman bir göbek yok ama olanda hoş değil..Bacaklarım incelmediği gibi sertleşip kalınlaştı iyice moralim bozuldu :( nerede hata yapmış olabilirim fikri olan var mı?

melikezynp bunu beğendi.
  2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    İncelme istiyorsanız, az kilo ile çok tekrar yapmalısınız, mesela benimde bacak kalındı eskiden
    az ağırlık ile 4x50 üstbacak ve arka bacak çalıştım yarıdan yarıya inceldi bacaklarım , şuan az miktarda yağ var kalanı kas. Ayva göbeğe gelince; hiç uğraşmaya değmez kadınlara yakışır bence:) olmadı bol bol cranch ve twist çalışın derim.

Padme bunu beğendi.
  3. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ne yaptıysam inceltemedim bacakları aksine kalınlaştı :D Crunch ı yapıyorum 1 aydır ama bir etki göremedim sanırım sorun bende :/ en iyisi sanırım salonda hocanın dediği gibi çalışmak :)

4. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    pilates kilo vermekte yardımcı olmaz. Yapmanız gereken öncelikle metobolizmanızı hızlandırmaktır yani sık sık miğdenizi doldurmadan diyete uygun gıda tüketmek.

5. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sık ve az yemek yani 3 ana 3 ara değilde 6 ara öğün uygulamak zor ama başka çare yok :/ peki cardiodan önce mi sonra mı yemek yemeliyim? birde merak ettiğim şey sabahları kahvaltı olarak 1 su bardağı yoğurdun içine nesfit ve muz ile yiyorum iyi yapıyorum bilemiyorum?

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    en doğal yoldan, sabahları aç karnına : 2 çorba kaşığı elma sirkesi + bir su bardağı ılık su + bir tatlı kaşığı bal...nesfit güzel ama light süt ya da light yoğurt ile yapmanı ve muzu bırakmanı tavsiye ederim.

hafta 5-6 kez, 45 dakika hızlı tempo yürüyüş. koşu bandında yapılırsa 6-7 hızda.
    mümkünse haftada 2 kez hafif tempo 30 dk koşu. koşu bandında yapılırsa 8 hızda.
    bunlar yemekten 2 saat sonra. kesinlikle dolu mide ile spor yapılmaz.

bir de yediklerine dikkat ediyorsun: bol yağlı, bol kalorili, yapay şeyler kesinlikle yasak. un-tuz-şeker yasak. kola cips türü şeyler yasak.. öğünler yarı yarıya küçülecek sayıları ise 2 kat artacak. 6 yarım öğün olacak yani.

bu metod beni 102 kilodan 85 kiloya düşürdü. artık seni ne yapar bilemem :D

teija bunu beğendi.
  7. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Göbek bölgesindeki yağlanmayı tek başına mekik ya da crunch ya da benzeri hareketler ile eritmek oldukça güç olacaktır, ancak bu hareketi destekleyici bir hareket ile daha hızlı çözüme kavuşursun. Cardio ise bu hareketlerin başında gelmektedir, düzenli yapılan koşudan sonra yapılan karın hareketleri daha etkili olacaktır, tabi bunun yanısıra son olarak da diet en önemli diğer şeydir!
    Başlayalı yeni olmuş 3 haftalık bir süreç değil biraz daha sabır göstermeniz gerektiğini düşünüyorum.

teija bunu beğendi.
  8. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim dikkate alıcam bunları

9. LightWeight

LightWeight Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Amaçlarımız aynı olmasada bende bu dertten müzdarip biriydim.
    Yüksek protein çok düşük karbo sistemi ile sağlıklı bir şekilde 90 günde 15 kilo verdim.
    bel çevrem ve öne doğru taşan göbeğim 99 cm den 80 cm e indi.
    haftanın 5 günü ağlaya ağlaya .) 45 dakika icra ettiğim cardio'nun hatırı sayılır bir faydasının olduğunu düşünüyorum. ayrıca alt mide hareketi olarak bahsedebileceğimiz bir kaç egzersizide asla ihmal etmedim.Bacak çalışması sayesinde de hem bacaklar inceldi hemde popo sert ve şekilli bir hale dönüştü.
    Umarım bu cümleler ile nasıl hareket edebileceğin hakkında fikir sahibi edebilmişimdir. )

Son düzenleme: 25 Ekim 2010
  10. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hareketler hakkında bir fikir edinemedim salonda hoca bir yol gösterir herhalde :)
    peki yüksek proteinden kastın ne mesela ben hem protein hemde kar. ağırlıklı besleniyorum :s velakin 3 ay kısa bir süre değil ben 5 kiloyu zor verdim bu sürede :s

11. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kardiyo ve sağlam bi diyet ile üstesinden gelinir ;)

12. özlem yakut

özlem yakut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kimyager
    bacak çalışması sayesinde bacaklarımı incelttim demişsin bu hareketler nelerdi? herşeyi yaptım ama incelmek yerine kalınlaştı sanki:(

13. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle ki, 3 bölge için konuşacak olursam:

-Göbek bölgesinde yağlanma.
    Sebep olan hormon - Kortizol
    Sebepleri - Az ve düzensiz uyku, stresli bir hayat, bilinçsiz spor.
    Çözüm - Uyku düzeni oluşturmak ve geceleri minimum 8 saat uyku uyumak.
    Stres sebeplerini otradan kaldırmak.
    Antreman stilini maksimum laktik asit üretimine sebep olacak şekilde değiştirmek.
    Bu da HIIT ile ve ağırlık çalışırken de, ağırlığı yavaş yavaş kaldırıp, yavaş yavaş indirerek, kasa sürekli bir gerilim uygulayarak mümkün olur.
    Vücut laktik asitle savaşmak için growth hormon salgılar. Growth hormonu kortizol düşmanı olarak düşünebilirsiniz.

-----------------------

- Can simidi dediğimiz bel çevresindeki yağlanma.
    Sebep olan hormon - insülin
    Sebepleri: Yüksek glisemik indeksli yiyecekler ile beslenerek insulin sensitivity ile oynamak, bozmak.
    Çözüm - Düşük glisemik indeksli besinlere yönelmek. 1-2 haftalık bir protein diyeti yapıp, bu süreçte minimum derecede karbonhidrat tüketip, insülin sensitivity'i terbiye etmek.
    Antreman stili olarak full body workoutları, göbek bölgesi için anlattığım şekilde, ağırlıkları yavaş yavşa kaldırıp, kasa sürekli bir stres uygulayarak çalışmak gereklidir.
    Full body workout ile bunu birleştirdiğimiz zaman, growth hormone ve insluine like growth factor 1 ve 2 (IGF1 ve IGF2) üretimi gerçekleşir. Bu işi hormonların savaşı olarak hayal edebilirsiniz. Böylece insulin sensitivity adam olacak.

-----------------------

- Alt vücut (Bacaklar, basenler, kalça) yağlanması.
    Sebep olan hormon: Östrojen
    Sebepleri: İşlenmiş besinler, koruyucu maddeler, işlenmiş yağlar, kronik olarak da erkeklerde de östrojen üretimi fazla olabiliyor. Kadınlar için ise östrojen biryere kadar iyi, fakat biryerden sonra bu yüzden zararlı olan birşey. Kadınların çoğu östrojen hormonu yüzünden yağı alt vücutlarında depolar.
    Çözümü: Her türlü işlenmiş besinden kaçınılmalı. Yağlı beslenme alışkanlığından vazgeçilmeli. Her türlü soya ürününden kaçınılmalı. Bol lifli sebzeler ( Lahana, brokoli, turp, brüksel lahanası. vb) tüketilmeli ki östrojenin hücre içine girmesini engelleyen indol-3-karbinol maddesi bu sebzelerden temin edilsin. E vitamini takviyesi kullanılabilir.
    Fitoöstrojen bitkiler tüketilmeli (Nohut, üzüm vs.)
    Şarap da tüketilebilir makul ölçülerde iyi bir fitoöstrojen ve resveratrol kaynağıdır.

Egzersiz olarak ise jump squat, ballistic knee raises, frog jump, jump lunges ve interval cardio önerebilirim. Egzersiz hareketlerini olabildiğince hızlı icra etmeli, her bir sonraki sete geçtiğinizde tekrar sayısını artırmalısınız.

Padme, dietdiary, silviya ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    plates yerine 45 dakika tempolu yürüyüş birde bol sıvı tüketimi ile ne göbek kalır nede kalın bacak :)

15. özlem yakut

özlem yakut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kimyager
    merhaba... yardıma ihtiyacım var:( yaklaşık 2 yıldır hergün bir saat pilates yapıyorum,haftanın üç günüde tempolu yürüyüşüm var... ayrıca yağ şeker un ve tuz alımını minimuma indirdim,protein alımını arttırdım ve deli gibi sebze meyve yiyorum ancak bu kadar çabaya rağmen sadece 6 kilo verdim ve vücüdüm hala tam olarark sıkılaşmadı,özellikle bacaklarım hala kalın ve yumuşak,üstelik cla ve l- carnitin de kullandım:( kafayı yicem daha ne yapmam gerekiyorki?

16. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı durumdayım...2 aydır cla+carnitine alıyorum ama gözle görülür bir değişiklik yok. bir şeyler metabolizma hızını arttırmaya engel oluyor...bana söylenen genellikle uyku ile ilgili... geceleri uyuyamıyor sabahları kalkamıyorum...sizde de benzer sorunlar var mı???

17. özlem yakut

özlem yakut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kimyager
    hergün aynı saatte yatıp kalkmasamda ortalama 8 saatlik bi uykum var.... benim sorunumun bu olduğunu da sanmıyorum ama ne olabilir onuda bilmiyorum, iki yıldan fazla oldu ve hala istediğim noktada değilim şaka gibi... daha ne yapmalıyım hakkaten bilmiyorum.... senin henüz iki ay olmuş,biraz daha sabret bakalım,bir kaç ay sonra çok iyi sonuçlar alıcaksın belkide....​

18. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    belkide istediğin noktanın gerçekçiliğini düşünmelisin? acaba hedeflerin çok mu uçuktu?
    ben mesela sadece doktorların şu klasik hesabına göre oluşan ideal kilomu hedefledim. 74 kiloydum şimdi 70e düştüm 67 ideal diyorlar ama buna ulaşamasam bile hareketli olmak güzel diye düşünüyorum, ileride bu hareketlerin faydalı olacağını düşünüyorum... seninde bu 2 sene kayıp değil bence belkide yaşlılıkta rahat edeceksin...

19. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Çalışma prog ramına Eger yapabilirsen 3 dk lık süvarı duruşu ve komando dansı (4x max) eklersen faydasını görecegine inanıyorum

20. özlem yakut

özlem yakut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kimyager
    çözüm odaklı mesalın için çok teşekkür ederim.... peki bunların ne olduğunu açıklarmısın? inan ilk kez duyuyorum....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:03 ----------

doğru söylüyorsun ama yinede bu tempoya göre olmak istediğim noktada değilim.... uçuk şeylerde değilki sadece birkaç kilo daha verip sıkılaşmak istiyorum ama hala sıkı bir vücudum yok... bu kadar uzun ve disiplinli bir tempoda neden sonuç alamıyorum onu anlamıyorum:((((

Sayfayı Paylaş