Ergenlikte yağ yakımı ve diyet

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Feanor08 tarafından 14 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar öncelikle ne yazıkki duymak istemediğiniz birşey söyleyeceğim :). Ben foruma yeni üye oldum ve bilgilerinizden faydalanmak istiyorum. Sorum başlıkta da belirttiğim gibi ergenlikte diyet ve yağ yakımı 2 yıl gibi bir süredir tam düzenli olmamakla birlikte sporla uğraşıyorum ("2 ay düzenli 1 ay hiç yok" tarzında) . Fakat hiç salona yazılıp gitmemiştim yaklaşık 2 hafta önce salona düzenli gitmeye başladım ve bu işi ilerletmekte kararlıyım. Fakat yağ oranımdan memnun değilim (son ölçümü yaptıralı uzunca bir zaman oldu ama hala neredeyse hiçbir kasımı göremiyorum). Haftada 3 gün gidiyorum ve her gittiğimde 20 dakika antrenmandan önce 15 dk da antrenmandan sonra cardio yapıyorum. Beslenme olarak yağı kesmeye veya çok azaltmaya uğraşıyorum fakat etrafımdaki herkes "sen büyüme çağındasın bu yaşta diyet olmaz" diyor. Ben soracağım nokta ergenlikte diyet gerçekten sakıncalı mı veya bu yaşta diyetsiz yağ oranımı düşürebilir miyim ? Beslenmeyle ilgili olarak kola,cips,yağlı bisküvi tarzı şeyleri 8 aydır neredeyse görmüyorum bile, kızartma türü gıdaları çok az tüketiyorum, fast food çok az (1,5-2 ayda bir ya var ya yok). Arama yaptım ama ergenlikte diyet sakıncalı mıdır şeklinde bir konu bulamadım. Eğer varsa lütfen bağışlayın ve linkini bildirin böyle bir durum varsa gerçekten özür dilerim. Vücudumla ilgili bilgilerim aşağıda isterseniz diyet antrenman programımı da yazarım her türlü tavsiye ve görüşe açığım. Şimdiden teşekkürler...
    Boy: 1.81
    Kilo: 71

2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    "Sakıncalıdır, ergenlikte fast food, cips, bisküvi, çikolata türevleri işlenmiş gıdalar oldukça faydalıdır" dememizi mi bekliyorsun?

3. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Ancak kendimi tam ifade edememişim bahsettiğiniz kola ,cips türevlerini zaten sevmem. Ben yağlı kırmızı et, yumurta sarısı, süt gibi nispeten daha sağlıklı yağ ürünlerini kastetmiştim. Bahsettiğiniz abur cubur türevlerinin her yaşta sağlıksız olduğunu biliyorum zaten. Neden kızdığınızı anlayamadım ama yine de teşekkürler.

4. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Aynı şeyleri bende yaşıyorum fakat buradaki sıkıntı diyet yaparken doğru besin kaynaklarından faydalanmak yiyeceğin 200gram etin 10gram fazla yağ ihtiva etmesi birşey kazandırmaz bize gün içinde doğru şekilde alınan 30-40gr bitkisel yağ yeterli olacaktır

Sayfayı Paylaş