Ergenlik ve sorunlar ? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve triplle3 tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. triplle3

triplle3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 17 yaşındayım . Fakat yaştılarımdan daha büyük gösteriyorum ve sorun şu ki geçen sene kendimi beğeniyodum aynaya baktığım zaman kendimi iyi hissediyodum şimdi ise suratımda tek tük sivilceleri saymazsak bişey yok ve pek canımı sıkmıyodu . fakat gözlerimin bozukluğundan dolayı gözlük takmaya başladım ve gözlükle kendime baktıgım zaman suratımda ızler gormeye kaşlarımın kotu gozuktugunu farkettm . ve pskoljk anlamda canımı cok sıkıyo . bütün kızların pesımde oldgu gecen seneden hıc ız yok . ve kilo aldım spora başlıyacagım yakında sıkı bı dıyetle
    Zaten sakallar ayrı bir dert çok çıkıyolar ama sert çıkmıyolar . oda kötü gözüküyo . ne yapmam gerekli fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum teşekkürler. .

2. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kafana takma , çünkü yaşın daha çok küçük bende senin yaşlarındayken (16-17 ) kendimi hiç beğenmezdim ama zamanla tip oturuyor( 20-21 li yaşlar ) düşüncelerin değişiyor ,kendini beğenmeye başlıyorsun . Sen sporunu düzenli bir şekilde yap keyfine bak, 20 li yaşlara geldiğinde beni anlayacaksın :D , gözlük olayınıda pek takma onada alışırsın, olmadı artık çeşit çeşit numaralı gözlükler var yüzüne yakışanı ve daha estetiğini alırsın ..yardımcı olduysam ne mutlu ....

3. triplle3

triplle3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Gözlük işini lensle çözücem :D sağol yinede moral oldu eyvallah :)

zzz bunu beğendi.
  4. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim takma kafana.. ben senin yaşındayken,köse,kız gibi ince narin pembe dudakları olan bir adamdım.Birde allah vergisi olarak burnum güzeldir bir erkeğe göre.. bütün bunları birleştir alsana bundan 5 sene önceki kız gibi ben :D :D
    arkadaşlarım takılırdı bana hatta sen kız olsan çok güzel olurdun filan diye :D

ama şimdi yaş 21.Sakallar desen kabasakal gibi. Ses boru gibi. geçende hormon testi yaptırdım erkeklik hormonu neredeyse üst sınıra dayanmış :D
    önceden kılsızım diye dertlenirken şimdi sırtımda,göğüsümde,bacaklarımda çıkan kıllarla uğraşıyorum :D

bak ne güzel kendinde çözüm bulmuşsun,göz işini lensle çözücem demişsin. ;)
    güzel giyin,güzel kok,elinden geldiğince bakımlı ol, gerisini fazla takma kafana ;)

5. triplle3

triplle3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Elimden geldiğince bakıyorum zaten kendimede bu aralar boşladım biraz kilo felan alınca sıkıntıya girdim . toparlarım umarım teşekkür ederim spor konusunda merak ettiğim şeyler var yardımcı olabilirseniz sevinirim . özel mesaj atın bilginiz varsa konuşalım teşekkürler tekrar :)

6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    insanda oluyor kendine güvenirsen bişey olmaz.bende büyük gösteriyorum 17 yaşındakı kızların yanında 20 25 yasında erkek oluyor görmüyormusun :D kilo ise zamanla oturur

15 yaşında 170 boyunda 70 kg biri şişiman sayılır
    25 yaşında 170 boyunda 70 kg biri zayıf sayılır

7. triplle3

triplle3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

dogru valla ya diyete başladım kilo sornunu cozucem ıns 3 kılo verdım . 88 oldum. bi tek kaşlarım canımı sıkıyo :D ya kalın degıller fakat cok dagınık duruyo ve kotu gornyo o konuda napıcam bılmıyorm ..

8. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Herhalde zamanında benden daha problemli bir ergen olamazdı ki 20'lerin başlarına kadar da sürdü. Zaman herşeyin ilacıdır.

9. triplle3

triplle3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

ne gibi problemlerin zamanla geçti

10. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    kendini beğenmeme, özgüven eksikliği, sosyal fobi, sinirlilik, agresiflik, intihar düşünceleri, uyuşturucu kullanmaya özenmek, sürekli boş ve gerçekleşmeyecek hayaller kurma gibi bir sürü şey.

11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    zamanla düzelir ama doktor gözlük önermişse vardır bildiği lens hakkında birşey diyemem kullanmadım ve kullanan tanıdığım olmadığı için yorum yapamam o konuda ama hangisi daha iyise onu kullan ama bence gözlükten şaşma derim sağlığın mı önemli mi başkasına iyi görünmek mi beğenen her halini beğenir bence en önemli ergenlik sorunu en ufak şeyde anne babaya bağırmak başkalarınada geçen sene bu sorun vardı şimdi aklına gelince üzülüyo insan diğer önemli sorun sivilce

12. master50

master50 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    lens kullanmak çok zor gerçekten gozluk daha saglıklı hem lensde gozunun iltihap kabalir ama sen bilrsin tabi :)

13. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    17 yaşındayken sakallarım sertti ama heryerde eşit şekilde çıkmıyordu,orantısızdı zaten lisede sakal uzatamadığımız için de günlük traş oluyorduk mecburen :)
    Gözlük konusuna gelince vallaha bazı kızlar var ki gözlüklü erkekleri çok çekici bulabiliyorlar ama tabi gözlüğün modeli de önemli genelleme olmasın ama kızlar kemik siyah gözlükleri daha çok beğeniyorlar.Gözlüğü istemiyorsan da lens takarsın yalnız lensde arada sakatlık çıkabiliyor gözlerin tahriş falan olabiliyormuş kullanan arkadaşlarım öyle diyordu.Olmadı18 yaşını doldurunca para biriktirip lazerle tedaviye başvurursun dert etme :)
    Kilo problemine gelince bak ben 17 yaşındayken 168 boyla 86 kiloluk bi yaratıktım :D ama yediğim şeyler çok gereksizdi her gün yağlı yağlı cips,bol bol mayonez vs. 6 ayda 20 kilo verdim 66-65 oldum tabi kontrollü ve sağlıklı şekilde verdim her gün sporumu aksatmadım.

Bu yaşlarda özgüven problemi olabiliyor,çok takma arkadaşların dediği gibi ileride geçicek ki ben 19 yaşımdayım ergenlikte geçen 1 sene çok büyük gelişmeler sağlayabiliyor.

14. Sodalayn

Sodalayn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    beyler afedersiniz ama nasıl yeni başlık açılıyor :D

Sayfayı Paylaş