Ergenlik döneminde vücut geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ogulcan çiçekler tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar ben 15 yaşındayım (1.76 boy ve 54 kg) boyuma göre çok zayıfım baktım herkes bana zayıf muamelesi yapıyor bende hırslandım ve vücut geliştirmeye başladım fakat spor salonunda geliştirmem pek mümkün olmuyor hem maddi durum ve okulum var bende evde geliştirmeye karar verdim başlayalı 1 ay oldu ve bu zaman içerisinde tam 3 kilo aldım.Fakat kafamda hala cevabını bulamadığım sorular şunlardır:

1. ERGENLİK DÖNEMİNDE AĞIRLIK ÇALIŞMAK ZARARLIMIDIR ?
    15kg halterim var onla çalışıyorum ama bazı abilerim bana onlarla çalışmam gerektiğini söylüyor. Ne yapmalıyım ?
    2. NASIL BESLENMELİYİM ?
    Ben zayıf olduğum için ailem bana ne bulursan yemelisin diyorlar fakat ben KASLI bir şekilde kalıplanmak istiyorum. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum ama düzenli nasıl besleniceğimi ve nelerden uzak durmam gerektiğini bilmiyorum bu yüzden bu benim için çok önemlidir.
    CEVAPLARINIZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR. LÜTFEN BİLGİLERİNİZİ BENİMLEDE PAYLAŞIN

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Sabit konuları okursan sorularının cevaplarını bulabilirsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

2. Sorunun cevabi burda. 1. Soruya ben cevap veremem yetkili bi hocamız cevaplaması uygun olcak. Ama şunu diyim ben 16 yaşinda düzensjn dengesiz ağırlık çalıstim. Elime 5 kg dumbbelli alip 100 200 kere filan kaldiriuodum öyle dengesiz düzensiz. Bilgisizlik en büyük sorun evde çalışiyorsan iyi araştir. Antrenörün kendin olcaksn sonuçta. Düzenli yap spor. Boyunda çok uzun deģil. Boyunu uzamasina yardinci olacak egzersizler yap ağırlık çalışma uzamayi durdurur deniyo benim boyum 16 yaşindandir uzamadi dengesiz sppra bağliyorum bunu. Dikkat et kendine

4. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık çalışmak boy uzamasını durdurmaz. Bilinçsiz yapılan egzersiz hareketleri durdurur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    1-) Ağırlık antremanları boy uzamasını engellemez bu konuda rahat edebilirsin hatta boyun uzamasına katkıda bile bulunur.Vücut geliştirme yapan herkeste tüm hormonlar düzenli bir şekilde salgılanır.
    2-) 176 boy 54 kilo emin olmamakla birlikte bana ektomorf vücudu anımsatıyor.Protein miktarına dikkat et fazlaya kaçmamak şartıyla evde ne pişiyorsa yiyebilirsin.Tabiki ne pişiyorsa yiyebilirsin derken kızartmalardan ve aşırı hamur işlerinden bahsetmiyorum ne pişiyorsa yiyebilirsin dememdeki sebeb ektomorf vücut tipine sahip olanların vücudu yağlanmaya elverişli değildir.

7. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum abilerim

Sayfayı Paylaş