Epilasyona gittim vücudum yara bere oldu.

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve bybarikat tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Arkadaşlar

Yaklaşık 2-3 sene önce göğüs ve karın bölgem için epilasyona gittim.
    İlk seansta göğüs ve karın bölgem full yara bere kan içinde kaldı.(Sivilce gibi) 2 hafta boyunca adam gibi uyuyamadım bile.
    Şimdi tekrar yaptırmak istiyorum ama eğer böyle bir sorunu tekrar yaşayacaksam hiç düşünmüyorum yaptırmayı.
    Yaşarmıyım sizce bu şekilde bir sorun ?
    Bu sorun benim cildimle mi alakalı yoksa yapılan yerlemi alakalıdır ?

saygılar.

2. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Lazerden bahsediyorsun sanırım, lazer değil normal epilasyon olsa da, ağda olsa da cildin alışık olmadığı için tepki veriyor. Kiminde fazla kiminde az oluyor bu durum, tüy dökücüden dolayı aynı sorunları yaşayan bile var. Üzerine gittikçe deri alışacaktır bir zaman sonra.

3. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Evet lazer epilasyondu belirtmemişim pardon.

ama öyle böyle değildi. o acıyı şuanda tekrar göze alamam.

Stsoner bunu beğendi.
  4. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Az önce bir bayanla konuştum telefonda, epilasyondan sonra kullanılan yağlar varmış bir araştır derim.

Stsoner bunu beğendi.
  5. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Walla o yaralar bende an ve an yapilirken basladi. İlk seans da bile zar zor dayandim.kivrana kivrana.sonradan cikan birsey degil yani. Orasi bana bi krem soyledi ama hicde bir ise yaramadi.

GT-S7500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Stsoner bunu beğendi.
  6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba , epilasyona gitmeden yarım saat önce ağrı kesici bir hap al, ağrısına dayanamıyorsan eczanelerde ağrı kesici kremler var ondan da kullanabilirsin ama biraz pahallı oluyor ve hemen bitiyor.
    epilasyondan sonra ise birkaç gün nemlendirmek için bepanten krem ya da arko nivea gibi kaliteli bir krem kullanmalısın. bir de epilasyondan sonra 5-6 saat su değirmemelisin.

bybarikat bunu beğendi.
  7. defenator

defenator Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Laser yaptırırken ağrı kesici krem kullananlar var. Ancak ağrı kesici herhangi bir ürün kullanmamanızı tavsiye ederim.
    Lazer kıl köklerini yakarken bir miktar da deriyi tahriş ediyor. Tenin hassasiyetine göre acı oranı kişiden kişiye değişiyor. Lazer yaparken sizin tepkinize bağlı olarak lazerin şiddeti azaltılabiliyor. Eğer canınız çok yanıyorsa bunu işlemin başlangıcında söyleyerek lazer voltajını düşürmelerini sağlayın. Aksi durumda cildinizde kalıcı lekeler oluşabilir.
    Lazer işlemin bittikten hemen sonrasında Silverdin krem kullanabilirsiniz. Yanık hissi daha çabuk yok oluyor ve kızarıklıklar daha hızlı geçiyor.

bybarikat bunu beğendi.
  8. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Peki birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de, lazer ile kesin kim olursa olsun kıllarından kurtulabilir mi? Bazısının kıl kökünün kuvvetli olduğu söylenip eve yollanıyormuş diye duydum?

9. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ozaman bu öncesi ve sonrası için krem ağrı kesici vs olayını biraz araştırayım bakalım. çok teşekkürler arkadaşlar.

10. cr7dossantosaveiro

cr7dossantosaveiro Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebeci
    Kesin olarak kurtulma diye bişey yok 2 yıldır yaptırıyorum bitse şimdiye kadar biterdi

sadece seyrelme var ama o da güzel aynaya bakınca yada kolsuz atlet giyince insanı rahatsız etmiyor

konu başlığıyla ilgili bir tavsiyede bulunayım bende ilk zamanlar seanstan çıktığımda 1 hafta sivilceli ve yaralı geziyordum

krem sürmeyi yağ kıl kökünü beslediği için yapmadım

son 1 senedir her seans sonrası 1 kutu bioder bitiriyorum hem deriyi nemlendiriyor hem kıl büyümesini geciktiriyor

11. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Dudağımın üzerinde doğum lekem çok belirgindi lazer tedavide epilasyon makinesiyle yapmışlar bıyığım sağ tarafımda daha az çıkıyor
    Derim yara olduktan sonra iyileşince beyaz oluyordu fakat bıyık köklerim yanmış bilirim kardeşim o acıyı lazer gözlüğünün altından gözyaşlarım akıyodu
    Benim merak ettiğim kıllar tekrar çıkıyomu zamanla ? Sakal çıkartırıcı aldım olmayan bölgede yine yok.Tekrar kıl kökleri oluşmuyor mu ?

12. bibi

bibi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Uygularken ışının şiddetini azaltsınlar.. her cildin toleransı farklıdır ve herkese aynı derecede uygulanmaz.. zaten uygulama esnasında çok acımasından anlaşilır. Uygulama ardından da kıl kökü beslenir mi diye korkmadan antibakteriyel bir krem sürmeni tavsiye ederim.

bybarikat bunu beğendi.
  13. izetg

izetg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Lazer epilasyonda cilt renginin önemli olduğunu duymuştum. Beyaz tenliler daha avantajli. Ayrica epilasyon sonrasi solaryum veya guneslenme dediginiz yaraları yapiyor bildiğim kadarıyla. Bence cildiniz hassassa oncelikle bir dermatoloğa görünün

14. bigbaby

bigbaby Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker
    Yer:
    istanbul
    12. seansım ilk başladığımda 1 kıl kökünden 2 tane falan çıkıyodu mağara adamı gibiydim.Esmer olmanın ve kıl köklerinin koyu olması bir avantaj makina rahat görüyor.İlk seansımda bende faça izi gibi izler oldu.Doktora gittim hemen kalıcı mı acaba diye,kadın dedi kıl kökleri reaksyon gösteriyo böyle olmazsa lazer epilasyon işe yaramıyor demek dedi.Uzun lafın kısası kıl kökleri yandığı için normal,4. seanstan sonra inanılmaz azalıyor.Sabret bence.Birde mutlaka bu işi bilen bir yerde yaptır.

15. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ilk başta böyle olması normal.ilk seans sonunda sırt bölgem kıpkırmızıydı.2-3 günde geçti.şu anda 3.seans bitti.2 ayda çok az çıkıyor tüyler.bakalım olumlu olursa göğüs bölgesini de azaltmayı düşünüyorum

Sayfayı Paylaş