Endomorf Vücut Tipine Protein Tozu Önerisi!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve CollegeBoy tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Merhaba vücut yaş vb. özelliklerim altta.

Boy: 175
    Kilo: 72
    Vücut Kas KG: 61
    Yağ Oranı: %10-11

VG'ye başlayalı 1 ay olmadı yeteri miktarda protein tükettiğimi düşünmüyorum bu yüzden protein tozuna yönelmek istiyorum.Yaşından ötürü kullanma vb. demeyin çünkü benim sağlımı düşünmek size düşmez bana düşer sorumluluk vb. almanızada gerek yok.Kilom ve yağ oranım normal olmasına rağmen fiziğim yağlı sayılır göbeğim ve basenlerim göğüslerimde şekli bozuk ergenlik dönemlerinde fındık diye tabir ettiğimiz şey kilomdan ötürü gerçekleşmemişti.Neyse bana kilo aldırmayacak ve günlük protein ihtiyacımın büyük bir bölümünü kaplayacak protein önerilerinizi bekliyorum fiyat vb. sorun etmeden çekinmeden tecrübe ve bilgilerinizi paylaşarak yorum yapın lütfen teşekkürler saygılar.

bench_O

2. BlueStahli

BlueStahli Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    en az 3 ay BB yapman lazım protein tozu kullanmak için

3. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Abim başlayalı 2 ay oldu kullanıyor.

4. AliFb1907

AliFb1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş multipower whey protein al antreman sonraları bir ölçek kullan agır antreman yaparsan o gun 2 ölçek al

5. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Başladıktan 1 hafta sonra kullanmaya başladım. Kullanma nedenim antrenman sonrası dönemi kaçırmamak.

Antremandan önce ve sonra almak üzere yağsız süt ile tüketiyorum ( Shaker şart, yoksa zor karışıyor topak oluyor )

İlk deneyimim di mutli power aldım fakat her seferinde değişik bir marka kullanmayı düşünüyorum.

1 Ayda 2.7 kg yağ kaybı ve 1 kg kas aldım. Fakat beslenmeyi ve sporu aksatmadım. Bu ikisi olmadan protein tozu bir hiç unutma lütfen.

6. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Batu istediğim yorum buydu teşekkürler.Optimum veya weider marka bir ürün almayı dusunuyorum.

SiskoBatu bunu beğendi.
  7. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu kullanırsan zaten bir yan etkiyle karşılaşmicaksın muhtemelen. Sağlığından olmicaksın bu kadar büyütmene gerek yok.

Tamam bize düşmez sağlığın peki ya ailen biliyormu?

Günlük ihtiyacın olan proteinin büyük bir bölümünü gıdalardan alman lazım. Bunu yanlış anlamışsın bir kere. Yiyeceksin içiceksin baktın eksik mi kaldı hesapladığın değere ulaşamadın mı alıcaksın bir ölçek. Protein tozları hiçbir zaman doğal beslenmenin yerini tutamaz.

Kilo alıp vermek gün içinde aldığın toplam kaloriyle alakalıdır. Protein tozu kilo aldırmaz. Biraz araştıralım.

Senin zaten vücudun gelişmeye açık. Forumda örnek beslenme ve antrenman programları var senin yaşındakiler için. Onları araştır öyle karar ver derim.

Ayrıca böyle başlık açarsan tecrübeli kimse cevap vermez sana. Muhtemelen kiltlenir konun.

Son düzenleme: 10 Ocak 2013
  8. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    prof vücutçular bile yılda 2.5-3 kg kas alırsa öpüp başına koyuyorlar.1kg kas ne demek biliyormusun :)

abim 2 ay sonra başladı demişsin, abin iğne vursa sendemi vuracaksın? bence 1 ay daha bekle ve illa alacağım diyorsan önce aminoasitle başlaki vücudun bi hazır ol duruma geçsin, proteinini sonra alırsın.

SiskoBatu bunu beğendi.
  9. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş