endomorf vücut tipi 6 packs çıkarabilir mi ?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Knight5 tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yabancı bi sitede bu tartışma gündeme gelmiş,konuşmaları yazıcam.
    Cencil 182
    Merhaba,hafatada 6 gün 30 dakikalık veya daha fazla kardiyo çalışması yapan bir endomorfum, ve hergün çalışma yapıyorum,ve gelişimi(ilerlemeyi) açık bir şekilde görebiliyorum;fakat,hala çok yağlıyım(yaşıma göre olmam gereken kilonun altında olmama rağmen). Yavaş yavaş ümidimi kaybetmeye başlıyorum,bu yüzden merak ediyorum. bir endomorfun six packs çıkarması mümkün müdür ? yoksa Tanrı bazılarını doğuştan öyle yaratıp, diğerlerini hayatlarının geri kalanı boyunca kilolu olması için lanetledi mi ?

ZoranM(cevap)
    tabi ki six packs sahibi olabilirsin.sahnede(televizyonda) hiç (kilolu) bodybuilder gördün mü ?
    onların pek çoğu endomorf.o zirvede olanların zirvede olma sebeplerinden biri de vücut ağırlığı kazanmaya ve kas yapımına genetik yatkınlıkları olmasıdır.Herşey mümkündür, sadece aklına koy, çok çalış, six packlerini göreceksin.

Kaynak
    HTML:
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121905251&page=1

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Bir endomorf olarak şunu söyleyebilirim; six pack mümkündür ama diğer vücut tiplerine göre işi daha zordur.cardiyonun yanında çok katı diyet gerektirir,ben hala çıkaramadım mesela:):)
    Ama endomorfların bazı avantajlarıda var.eğer fitness vücuduna daha kolay ulaşırlar adonis ve six packle uğraşmalarının dışında.mezamorflar zaten kaslı oldukları için biraz çalışınca ve diyete dikkat edince fit vücut sınırlarını daha kolay aşıyorlar.

3. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18

gerçi ben 100 kilodan 70 e düşsem yetiyor bana :D merak edenler için paylaşıyım dedim en azından imkansız değilmiş.

4. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    1,5 yıldır sporumu düzenli yapıyorum halen bende de çıkmıyor arkadaş o göbek erimi :Da32dumbelllls

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    çok saçma iyi o zaman endomorflar spor yapmasın.

çalıştıktan sonra herşey olur.

6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Daha iyi diyet yapmak gerekiyor. Gramına kadar planlamak gerekiyor.

7. omerk

omerk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

mümkündür.

8. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetle mümkün olmuş bencede resimde gözüktüğü gibi.Bende endomorf olan birisiyim 2 tane zor çıkardım gerçi ama 6 da mümkün olabilir neden olmasın

9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ya arkadaşlar tabiki mümkün tanıdığım kişiler var endo olup kışın güreşçi gizi yazın paramparça karınla gezen.Benimde var şu anda yaza doğru daha define olucam , diyetle çok rahatta çıkar.Low carb+kardio yapıcağınız illa six pack istiyorsanız.

Bu foto alakasız bir kere anabolik steroid yüzünden karın öyle şişkindir saçma yorum yapmayın bilmeden.

Şunuda söyliyim yaşına göre uygun kilo diye bir şey yok sizin yeterli kas kütleniz yoksa tabiki define görünemezsiniz.6 gün kardio yapıcağına 3-4 gün ağırlık çalışsa ve kardio yapsa daha iyi sonuç görürmüş yabancı arkadaşta.

Son düzenleme: 29 Ocak 2015
    Mert0505 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş