En sonunda yeni bir başlangıç kararı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Adanision tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Kiloluyken ve yağ oranı yüksekken protein tozu kullanmak mantıklı mı ?

1. Evet sorun olmaz

oy sayısı 1
    25,0%
  2. Hayır yağ oranı düşünce başla

oy sayısı 2
    50,0%
  3. Hayır yağ ve kilo düşünce başla

oy sayısı 1
    25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Adanision

Adanision Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meraba Arkadaşlar bi salona 4-5 aydır kayıtlıyım ama topu topu 10-15 defa gitmişimdir 27 temmuzda bi diyete başladım 108 kg dan 98 e kadr düşebildim bugüne kadr yağ oranım %29 çıkıordu şimdi %24.7 lerde boyum 1.89m 2 gündür salona tekrar gitmeye başladım 15 dk koşu ağırlık sonra 50 tane mekik çekip 1 - 1.5 saatte çıkıorum spor çıkışı protein tozu yerine 1 kutu dardanel ton lightlardan yiyorum amacım yağ oranını %20 lerin altına çekip kilomu 90 da sabitlemek ve vgye başlamak.
    Soru1: bu kilo ve yağ oranıyla protein tozu kullanmak mantıklı mı ?
    Soru2:Yağ yakıcı olarak L-carnitine ideal midir ?
    Soru3:bu kilo ve yağ oranına en ideal program nedir ?

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    tozu içtikten sonra en azından 1 saat birşey yeme proteini yedirsin kaslara daha sonra ye balıgı.
    Gerekli proteini almassan kas kaybı yasarsın onun icin protein miktarına dikkat et ve bence l-carnitine kullanıcagına günde 2-3 tane yeşik çay iç daha iyi. Lipo6x black , cuts gibi termojenik yağ yakıcıları tercih edebilirsin güzel bi sonuc almak istiyosan ;)
    Hacim yapcam diyosan normal program ile calıs yok ben bi an önce kilo vericem sıkılascam diyosan definasyon şeklinde calis ve cardio yu ihmal etme.

3. Adanision

Adanision Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilo olarak 97 ye düştüm ve yağ oranım 23.4 kg çıkıor l-carnitine kullanmayı kestim ama protein tozuda kullanmıorm peki definasyon şeklinde çalışma nasıl oluor ? ve termojenik yağ yakıcıları hiç kullanmadım nasıl zararlı mı ?

Sayfayı Paylaş