en sevdiginiz anime:)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve rei tarafından 3 Ekim 2008 başlatılmıştır.

hangisi en iisi sizce?

1. Bleach

oy sayısı 11
    10,9%
  2. Naruto

oy sayısı 7
    6,9%
  3. One piece

oy sayısı 7
    6,9%
  4. Death note

oy sayısı 11
    10,9%
  5. Captain tsubasa

oy sayısı 23
    22,8%
  6. Dragon ball-z

oy sayısı 12
    11,9%
  7. Basilisk

oy sayısı 5
    5,0%
  8. Avatar

oy sayısı 13
    12,9%
  9. Full metal alchemist

oy sayısı 8
    7,9%
  10. Slam Dunk

oy sayısı 4
    4,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    kimse böyle bi baslık açmamıs hem body yapan hemde anime izleyen baskaları varmı merak ettim:) favori animem bleach ftw!

2. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bleach!!!!!!!

3. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    captain tsubasa(=
    çocuklugumun en güzel parçalarından...
    heyecanla beklenen bölümler
    hiç bitmese demek...

4. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    hep içimde olan ama fazla ilgilenemediğim bir konuya değinmissin
    fovorim tabiki ilk gözağrım dragonball ;)
    ve Basilisk - Kouga Ninpou Chou

tabi ilk başlangıçım samurai shadown 'a dayanır :) hattori hanzo
    haohmaru v.s.

Son düzenleme: 3 Ekim 2008
  5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet zor bir soruydu bence :) Ancak ankette ciddi eksiklikler olduğunu düşünüyorum.

E madem yazıyoruz eksik meksikte olsa tercihimi dragon ball'dan yana kullandım ama "z" serisini izledim mi bilmiyorum.

atakan_irresistable bunu beğendi.
  6. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın eksik var. ama bana kalsa yazarım 50 tane anime:D en popüler olanları yazdım en azından bana göre en popüler olanları:)

7. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    dragon balldaki çocuk gelşiyodu, çok define vücudunu oluyordu:)

8. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    aralarından sadece tsubasayı izlemiştim onun dışında avatar, dragon ballzuda biliyorum ama hiç izlemedim sayılır. bir de bleachi biliyorum okulda bir kız her tenefüs youtubedan bölümleri izliyordu ben de dalga geçiyordum :D ama tabi beğenenler olabilir, tercih meselesi, sözüm meclisten dışarı :D

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Dragon ball-z
    Basilisk
    bir zaman lar izlerdim ama artık zaman bulamıyorum.

10. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    hepsinin tadı farklıdır animelerin,
    dragon ball da küçüklüğünden eşşekliğine kadar seri yapılır mı yaw :D
    naruto da öyle
    one piece de çok güzeldi ama sonradan baydılar
    ya nedense 300-500 serilik yada daha fazla serilik animelerde yavaş yavaş bayıyorlar gibi geliyor bana

11. Vatanist

Vatanist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    one piece =)

12. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    kesinlikle en önemlisini unutmuşsun VOLTRAN bunun üstüne yalan olur izleyenler bilirler. tsubasa saçma geliodu bayır yukarı koşuosun kale görünüo haha:D

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    O zamanki beğenime göre de yıldız verdim, yanlarında 3 yıldız üzerinden :) *** işte benim çizgi filmlerim:

Kont Duckula * biz bunu dafi dak sanardık, bizim amcaoğluna benzetirdik, ona takılırdık, sanırım sırf onunla dalga geçebilmek için izliyorduk.

Thundercats **abimle otururduk karşısına, yanılmıyorsam da şarkısını gevelerdik...coştururdu başlangıcı olan çizgi filmlerden biriydi, uslu uslu oturup izleseniz bile içinizden koşmak zıplamak vurmak kırmak gelirdi... valla belki abim hatırlar ama ben içeriğini net hatırlayamıyorum, ama unutulmaz müziği için bile 2 yıldızı hakeder...(tandırkets o tandır yu... tandır tandır tandır kets !!)

Hayalet Avcıları * bazı çizgi filmler olur, onları izlerken yanınızdaki arkadaşınızla o çocuk aklınızla şu sensin bu ben diye karakterleri paylaşmaktan kendinizi alıkoyamazsınız, bu da o çizgi filmlerden biriydi ama çok sevmezdik niyeyse...

woody woodpecker * belki de sırf o gıcık gülüşü yüzünden belki de sadece çizgifilm diye izledik, ama izledik

Kaptan mağara adamı ** geliyor anacııım diyen bu kahramanı çok severdik, galiba sevmeyenimiz yoktu bizim grupta, bizim grup dediğim de bazen sırf abim, yazın falan da amca hala çocukları...Herif komple kılla kamplıydı ya...

Temel reis ** safinaz gibi suratsız bi karı için o aslan gibi kabasakalın yaptığı rezillikler, temel reisin sürekli sopa yiyip sonradan ıspanağın kerametiyle kabasakala haddini bildirmesi, arada o şişkonun hamburger peşinde kendini heder gitmesi... güzeldi be... bu çizgifilmin en büyük eksiği yeni bölümlerini izleyemedik, herhalde yoktu, hep aynı bölümleri izleye izleye baydı...

Genki *** Unutamadığımız çizgi filmlerden birisi, o küçücük kafama kazımışım bu ismi...

Dinazor Denver * (bu denverı sonra sonra stv yayınlamıştı o zaman stv yeni başlamıştı yayına, almış bu denverı, bilgi yarışması sorularını din kültürü sorularına çevirmişti.)

Ninja kamplumbağalar ** Ben michalangeloydum, abim leanardo, yusuf donatello bi de halaoğlu murat vardı o rafaeldi (aslında yusufla muratın adamlarını karıştırmış olabilirim) usta splinter fareydi ama adam gibi adamdı, saygı duyardık, öyle miki mavus gibi gülemezdim valla bunun yüzüne...

Holivud züppeleri (Beverly Hills Teens) * beverli hils bilmemneydi adı (bugün adını biliyoruz ama o gün anlamazdık), bunda unutamadığım sahne başlangıçtaki havuzlu arabalarıdır, araba resmen havuz vardı içinde de güzel cıbıldak kızlar... Bir de bianca vardı, biyanka...değişik diye izlerdik bunu, ama çerez çigi filmlerdendi bu da, ne remi gibiydi ne ken asuka gibiydi, öylesine, boş durmamak için izlenirdi, çok rahatlıkla sokaklarda ya da bahçede yapılacak bir oyuna satılırdı, ama baba çizgi filmler öylemiydi ? onları izlemek için dışardaki faaliyetler iptal edilirdi....

Red kit ** Bu sevdiğim red-kit sonradan çıkan öyle adamların suratının renkten renge girdiği redkit değil, karizmaydı red, özenirdik....

Jetgiller ** Bu da çocukluğumun son demlerinin çizgi filmlerinden biri, ben bu baba jetgilin kızı jenıt mıydı neydi ona hastaydım inceden, ondan 2 yıldız verdim, bazen sırf onun için izlerdim.

Gıcık hayalet casper ** Allahım !!! Ben beğenmediğim, izlemediğim çizgi filmi buraya almadım, beğenmediğimi izlemezdim çünkü. Bu kespırı da hiç sevemedim, ne biliyim o "bakın ben ne kadar da iyiyim" tonlu sesiyle, iyilik adında yaptığı salaklıklarıyla, arkadaş olcam diye (tam bir arkadaş delisiydi) sergilediği yılışıklıkla beni sinir ederdi ama yine de kendimi izlemekten alıkoyamazdım...Öyle yani..

Şeker kız candy *** İlkokul son, ortaokulun başları falandı, bir şeker kız kendi çıktı erkekliğimizi unutturdu bize, o zamanlar işte erkeklik kızlık diye kesin çizgiler var, kendi de tepeden tırnağa kızlık kokardı yine de en sert görünenlerimiz bile gizlice izlerdik bunu, bağımlısıydık sınıfça... Remi kadar olamasa da bu kendi de gözlerimi dolu dolu ederdi zaman zaman....

Remi *** Bu çizgi filmi yazan çizen adam bi türk filmi yazsa çevirse valla bütün millet deli gibi zırlardık, lan sen ne kalpsiz adam mışsın, küçücük remiye bunca çile çektirilir mi !!!?

Voltran * bunu hep izlerdim, ama ben çok sevmezdim bunu yani bugün ondan pek birşey hatırlamıyorum, güzel olsa kesin bi kaç bölümünü olsun unutmazdım, en azından ana konusunu bilirdim...

He-man ** bizim bi cenk var, saçı bi ara bu he-man gibiydi prens saçı diye dalga geçmiştik... güzeldi ya, hele o iskeletor !!! Halaoğlu iskeletora özenirdi o derece karizmaydı, bi de titrek vardı, bugün izmirdeki kedimizin adı da titrektir.... Gölgelerin gücü adına!! bu lafı da eminim bizim nesil kolay kolay unutamaz.

She-ra * he-mande vardı zaten bu karı, buna ayrıca çizgi film çekmeye değer miydi ? bence değmezdi... bugün düşünüyorum da sırf he-mani çekemeyen kız çocuklarını tatmimn için yapılmış herhalde...

Vikingler ** şu burnunu karıştıran küçük viking sıpası, bakmayın ubgün sıpa diyorum ama o küçükken imrenirdim buna, ailenin akıl küpüydü eşoleşek ! :) babası da süper komik adamdı, tabi ona bu komikliği veren çizgi filmi biçimiydi biraz da... Sonradan (2000'den sonra) trt bunu yeniden yayınlamaya başladıydı...

Pembe Panter * Valla bunu da beğenmezdim, ama arada sırada çıakrdı, herhalde bu da sırf çizgi film diye izlenirdi tarafımızdan...

Şirinler ** Bunun da şarkısını unutamam... sonradan baydılar biraz bunu ama eski bölümlerini severek izledim. bi de gargamel'den hiçte o kadar nefret etmedim, gizliden gizliye de şirinleri yakalayıp altın yapmasını istedim çünkü artık bende şirinlerden altın olup olmayacağını çok merak etmeye başlamıştım.

Taşdevri ** çok sevmezdim ama izlerdim, eh, iyiydi yani...

Arı maya * buna da kespır gibi gıcık olurdum ama kespıra daha çok gıcık olurdum arı maya biraz hoştu yine. bunu da çok anımsayamadım ama izlerdim bi ara..

Değerli * (kih kih kih köpek) içeriğini anımsayamıyorum ama "kih kih kih ya da keh keh keh" diye gülen bi köpek vardı.

Atom karınca * bu da çok sempatik değildi ya ufacık bi karıncanın kahramanlık yapmasını severdik herhalde...

Tsubasa ** Bunu da izlerdik, kendiyle aynı yayın kuşağındaydı aşağı yukarı. Ama bi kartal vuruşu yapınca feriştahı olsa yendiği için bayardı biraz...

G.I. joe * müziği şöyle böyle kulağımda, ekip ruhu !!

Bir de her dem Disney filmleriyle karakterleri (tomla jerry, roadrunner, speedy gonzales, daffy duck, çok bilmiş horoz, guffy, donald duck, varyemez amca vb vb..)

Ken Asuka *** bu da büyük bir beğeniyle izlediğim çizgi filmlerdendi, herifin dövüşmediği adam, dövüşmediği canlı kallmadı nerdeyse...(doberman köpekleri, ayı falan dahil)

İsmini hatırlayamadığım ** İsmini hatırlayan olursa söylesin lütfen, kızılderili benzeri bi adam vardı, böyle ayı gücü iş başınaaa!! şahin gözü iş başına!!! puma hızı iş başınaaa!! falan derdi, bizde çizgi filmi izledikten sonra ayı gücü iş başına der boğuşurduk :)

Unuttuğum çizgi filmler olmuş olabilir, umarım birilerinin duygusunu düşüncesini az çok yazabilmişimdir. Bir de dilerim birilerine unuttukları çizgi filmleri anımsatabilmişimdir :)

dudaeva, mahir07 ve Morphling bunu beğendi.
  14. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Abime verdim bu sayfanın linkini gönderdim, hoşuna gitmiş ama, dedektif conanı, benjamin'i ve slam dunku bir de dragon ballı unutmuşsun dedi. Dragon balı unutmamıştım ama yukarıda onu seçtim diye yazmamıştım.

Benjamin de futbol çizgi filmiydi.

15. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Tsubasa'yi biz yatakhanede tribun yapip seyrederdik. Ortaokul ogrencilerinden lise sona kadar herkes bir arada. Elli tane erkek tezaruhat yapiyorduk, gol olunca birbirine sarilanlar, atlayip ziplayanlar, dag basini duman almislar. Ne gunlerdi ama :).

16. born

born Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öörenci
    Yer:
    istanbul
    sünger bob :D

17. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    ghost in the shell seven var mı arkadaşlar, merak ettim. şıklara gelince pek de sevdiğim yok içlerinde.

18. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Death Note ve Dragon Ball bütün serileri çok severim ayrıca anime izlemek isteyenlere cizgiport.com u öneririm dragon ballz nin yaklaşık 20 bölümünü falan ben upload etmiştim toplam 291 bölüm sanırım sadece z serisi ^^

19. FalcoNx

FalcoNx Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bursa
    Başlığı görünce şaşırmadım desem yalan olur. :) Benim oyum Slam Dunk'a( kensai Sakuragi'ye ) Haftalık olarak takip ettiğim seriler One Piece, Bleach ve yeni sezonuyla bomba gibi giriş yapan Hajime no Ippo New Challenger serisini yakın takipteyim, bu animeyi izledikten
    sonra acayip gazlanıp spora gidiyorum. :)

20. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Avatardan belli herhalde.:D Captain Tsubasa bana göre en iyisi.Bütün animeleri seyretmedim tabi ama Tsubasa'nın yeri bambaşka.Road to 2002'nin son 9 bölümünü bir gecede seyrettim.Saat 23:00'ten 04:00'e kadar sürdü valla.:p

Sayfayı Paylaş