En makul Whey'i seçin

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

En Makul Wheyi Seçin

1. ALL STARS iso Tech 94

1,3%
  2. Biotech %100 Iso Whey 3 kg

1,1%
  3. BSN Syntha-6

6,0%
  4. Dymatize Elite Whey Protein

1,8%
  5. Gaspari Myofusion

6,9%
  6. Hardline Nutrition Bipro

4,7%
  7. VPX Zero Carb Whey Protein

0,3%
  8. Multipower D-FINE

0,6%
  9. Muscle Tech Nitro Tech Hardcore Pro Series

11,4%
  10. Nanox Protilox Whey Protein

0,8%
  11. Twinlab % 100 Whey Protein Fuel

2,7%
  12. Ultimate Nutrition Iso Sensation 93

2,3%
  13. Universal Nutrition Animal Max

0,8%
  14. Universal Nutrition Ultra Whey Pro

1,3%
  15. Weider CFM Whey Overload

3,2%
  16. Optimum 100% Whey Gold Standart

38,0%
  17. Ultimate Nutrition Prostar %100 Whey

3,5%
  18. Weider Premium Whey

6,9%
  19. BSN LDP - Dessert

0,3%
  20. Optimum Hydrowhey

6,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Evet arkadaşlar en iyi wheyi seçin.Değerlendirme kriterleriniz içerik,etki, tad, fiyat herşey olabilir.:)
    Ben hepsiyle ilgili bir parça bir şeyler yazmaya çalışacağım.

ALL STARS iso Tech 94
    : Protein:%94, yağ ve karbonhidrat belirtilmemiş.

Biotech %100 Iso Whey :Protein %80.1 ,yağ %4.85, karbonhidrat %12.15

BSN Syntha-6 :Protein %50yağ %13.6,karbonhidrat %34.09

Dymatize Elite Whey Protein:Protein %75 yağ 6.25 karbonhidrat 6.25

Gaspari Myofusion :Protein %69.4 yağ %8.33 karbonhidrat 13.8

Hardline Nutrition Bipro:Protein %95.2 yağ ve karbonhidray <1

MHP Probolic:Protein %60.6 yağ %12.2 karbonhidrat 15.5

Multipower D-FINE : Protein %83 yağ ve karbo bilgisi girilmemiş.

Muscle Tech Nitro Tech Hardcore Pro Series : Protein %78.1 yağ %4.6 karbonhidrat %9.3

Nanox Protilox Whey Protein:Protein %73.3 yağ% 5 karbonhidrat %6.8

Twinlab % 100 Whey Protein Fuel:Protein %71.4 yağ %5.7 karbonhidrat %14.2

Ultimate Nutrition Iso Sensation 93:Protein %87.5 yağ <1 karbonhidrat %3.1

Universal Nutrition Animal Max
    :Protein %72.2 yağ %2.9 karbonhidrat %5

Universal Nutrition Ultra Whey Pro :Protein %68.7 yağ 4.6 karbonhidrat %10.9

Weider CFM Whey Overload : Bilen biliyor.(Eğer kullanan şanslı kişilerdenseniz:))

Optimum Gold Whey :Herkes biliyor:)

Evet bende farkındayım bir protein tozunu belirlemekte elbetteki en önemli kriterler protein yağ ve karbo oranları değil.Ancak sindirim süreleri ya da aminoasit asit içerikleri veya tam olarak ne proteini içerdikleri hakkında kesin bilgiler olmadığından bu şekilde yüzdelik oranlar yazmayı uygun gördüm.

Birde bazı markaların tüm tozlarını yazmadım yani Hardline Bipro varken Hardline %100 Wheyi yazmak saçma geldi.Birde bir kaç üründe stok durumu da eklemem de etkili oldu.(Animal max, Universal Whey vb.)

Umarım bilgiler yararlı olur.Bu arada ben oyumu -hardline biproyu kullanmayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde- ondan sonra kullanmayı düşünüyorum.(Ya muscletech ya bipro)

Ankete 20 seçenek eklemek serbest olduğunduğundan kafama esen bir kaç proteini daha ekledim.:)

Saygılar.

Son düzenleme: 8 Ağustos 2011
    melcan61, veaN, themertyildiz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    şu an o.n. gold %100 açık ara önde gerçi bir ben oy kullandım ama (:)

2200 gr civarı duble çikolatalı alıcam ramazandan sonra..

3. yumurta

yumurta Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    optimum platinum serisi en iyisi bence hydrowhey ve hydrobuilder !

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    hiç kullanmadığım için ankette oy kullanmadım ancak Optimum Whey 100% Whey Gold Standart bundan kullanıcam ramazandan sonra ..inş faydasını görürüm...

5. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
  6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle en iyi whey diye birşey yoktur.insanların amaçları vardır.syntha 6 süper olabilir ama definisyonda kullanana rastlamadım ben daha.bunun gibi.ve verdiğin bilgilerde kesinlikle yanlışlar var.bazı bilgilere belirtilmemiş demişsin.biraz araştırsaydın bulabilirdin.verdiğin yanlış ve eksik bilgiler ise;

iso tech 94 ün yağ oranı ~%1 karb oranı ~%1
    multipower d fine yağ oranı %0,9 karb oranı %5
    muscletech nitrotech yağ oranı %1.5 karb oranı %5
    iso sensation 93 te nasıl %87,5 protein oranı olabiliyor.bu bilgiyi nerden edindin çok merak ettim açıkçası.adında bile 93 yazarken böyle birşey yazman garip.

bunlar gözüme takılanlar sadece.hepsine tek tek bakmadım yani ama baksam daha çıkar büyük ihtimalle.

bir kere bu protein tozlarının hepsini bir araya koyman yanlış.isolate ve blend proteinler aynı sıralamaya giremezler.aynı şekilde nitrotech gibi karışık içerik bulunduran proteinlerde.

stok durumu demişsin fakat animal max stoklarda yok.

ve bazı üyelere hayret ettim.herşeye rağmen şu kadar protein arasından optimuma en iyisi demişler.çok garip yani.veya bana mı öyle geliyor.optimum'u gözünüzde çok büyütüyorsunuz.örneğin bir weider overload sıralamada bulunan bütün proteinlerden hemen hemen daha kaliteli.iso tech 94,iso 93,d fine,overload bunların hepsi hemen hemen en iyilere girerler.karar vermek çok zor.bu durum diyet için geçerli tabi.yoksa kimse yağsız proteinle bulka girmek istemez,çok saçma olur.

legolas46 şimdi diceksin bir iş yapalım dedik elemanın teki çıktı poh etti herşeyi ama durum böyle :) keşke forumu biraz daha araştırıp güzel bir anket hazırlayabilseydin.ve ben buna benzer bir anketin forumda olduğunu görmüştüm.

saygılarımla...

muratcan.biceps, viva-zapata, onbir ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    AngryHun ; bu kadar protein tozu içinden optimuma en iyi demişler dmeişsiniz...

ben kendi adıma iki kelime yazayım :

* ben ankette oy kullanmadım ama mesajımda optimum whey alıcağımı yazdım nedeni ise ;

1- maddi açıdan kilosuna göre ucuz geldi bana
    2-forumda en çok oy alan protein tozu olması

ben çok bilgi sahibi değilim bu suplementler konusunda o nendel forumda çoğunlğun dediklerine bakıyorum...

ancak şöyle birşeyde var ;

aklımda ilk olarak Multipower D-FİNE vardı...

ancak onunda 700 grmı 100 küsür tl tutuyor ama orptimum'un 2.3 gramı nerdeyse aynı paraya geliyor..bunu seçmemdeki amaç sadece şudur yani her ikisinide seçmemdeki amaç ;

karbonhidrat ve yağ değerleri minumum olmalarına dikkat ediyorum..ve ben bulktan yana bir vücut yapmak istemiyorum,kilo alacaksam ( alırsam 3-5 kilo iyi olur) kas olarak kilo almak istiyorum yağlı vucttan uak duruyorum...

kısaca protein tozu alırken bunlara dikkat ediyorum...o nedenle onları seçtim.. af buyur :)

AngryHun bunu beğendi.
  8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Merhabalr

Evet bende şaşırdım.
    Her bir kaşık (32 g) içeriği:

Protein ........................................................................................... 28 g

28/32*100=87.5(SUPPLEMENTLER.COM İÇERİĞİ)

Bilgileri supplementler.com dan aldığım için orada bilgi girilmemişti.Elbette araştırılıp bulunabilirdi ancak bunu bile hazırlamam baya zamanımı aldı.

Evet haklısın.Supp.com da da yazıyor gözümden kaçmış heralde.

Hayır 1 servisinde 1.5 gr yağ var.(Kaynak:Supp.com)

Çıkabilir, her insan hata yapabilir.Ama ben gereken özeni göstermeye çalıştım.

Evet yok.Zaten ben de orda onu belirtmek istedim animal max ı ankete ekledim ancak stoklarda bayadır olmadığından universal wheyi de ankete ekledim

Optimumun şu anki türkiye fiyatının düşük olması ayrıca içerik olarak da ortalamanın üzerinde olması etken olmuş olabilir.Yoksa garip:)

Kesinlikle haklısın.Ancak hepsine ayrı ayrı anket açmak uzun ve çok zaman alacağından bu şekilde yaptım.Daha kolay geldi:)

Heralde mesaj sayım az diye acemi olduğumu düşündün.Çok mesaj yazmıyor olabilirim ama üyelik tarihime bir bak istersen.Hayrı forumda böyle bir konu yok "En iyi markayı seçin" diye bir anket başlık var.Çok araştırmama da gerek yok zaten forumdaki çoğu konudan haberim var.Keşke sen araştırıp böyle bir konu var mı yok mu diye ondan sonra daha az yargılayıcı bir mesaj yazabilseydin.

Hiçte elemanın teki çıktı poh etti demiyorum.Çünkü forumu sürekli takip ettiğim için tecrübeli bir üye olduğunu sıradan bir elaman olmadığını biliyorum.Görüşlerin benim için önemliydi ancak keşke oy verdiğin protein tozu hakkında görüşlerini bildirseydin.Ayrıca niye poh etti diyeyim.Hiç üşenmeden gayet konuyu ciddiye alarak uzun bir mesaj yazmışsın.Benimde istediğim bu zaten.

Saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:55 ----------

Dostum genel olarak türkiyede olanları seçmeye çalışdım.Bu protein tozundan haberim yoktu.Pardon.

Sen senin için en iyi 2. whey hangisiyse onu seç :)

AngryHun bunu beğendi.
  9. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    valla söylencek birşey bırakmamışsın bana herşeyi söylemişsin.ve tek tek açıklamak için emek harcamanıda taktir ettim :)

legolas246 bunu beğendi.
  10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şu kısa BB geçmişimde 4 tane protein tozu deneme şansım oldu. beğeni sırasına göre: Dymatize-Optimum-Universal-Twinlab.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  11. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    hardline ekleyebilirmisin?

12. asilx

asilx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yukarıda adı geçen protein tozları içinde elbette en iyi değerler ve en yüksek fiyat ultimate isosensation 93 e aittir.
    ultimate isasensation 93 whey protein değildir çünkü...!
    izolat proteindir yanlış kategoride değerlendirilmiştir.Değerlendirmedeki diğer proteinler alt sınıf ürünlerdir.İsosensation 93 ile kıyaslayacağınız ürünler örneğin diğer markaların üst sınıf izolat proteinleridir : gaspari intrapro,musletech izolate gibi protein tozlarıdır.
    tek ölçekte 32 gr bu ürün diğer protein tozlarına göre metabolizma tarafından daha fazla kullanılır.
    Daha hızlı metabolizmaya karışır. Biyo yararlanımı, içerisinde protein konsantresi olan ürünlere göre daha fazladır.
    Aldığınız protein ürünlerinin içeriğine bakınız!
    sahibinden.com fiyat aralığı 185-215 tl

13. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Bipro yeterli bence.

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    "İzole whey" ne zamandır whey sayılmıyor???

Uzun uzun yazacağnıza keşke önce biraz temel şeyleri öğrenseymişsiniz.

Konsantre protein dediğinizde "konsantre whey"dir.

15. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar burdaki en iyi wheyi seçiniz olayı illa ki etki olarak en iyisi olmak zorunda değil.Yukarıda da yazdığım gibi fiyat performans oranına göre de değerlendirebilirsiniz.Örneğin weider cfm overlord diyelim ki en iyi whey ancak 908gr 180 tl olan bir ürün sonuçta.

Mesela bundan birkaç sene önce fifth gear programında yılın arabasını golf gti seçmişlerdi.Oysaki seçenekler arasında porsche gt3 de vardı.Anlatmak istdeğim sizin için en makul whey hangisiyse onu seçmeniz.Ama beni anlayan bir kaç kişi olmuş ki oyunu optimuma vermiş.Yoksa orda optimum etki olarak da içerik olarak da en iyi whey değil.

Keşke baştan başlığı en makul wheyi seçiniz şeklinde atmış olsaydım.Ama ne yazıkki değiştirme şansım yok.

Saygılar

AngryHun bunu beğendi.
  16. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    1. nitrotech hardcore pro
    2. bsn syntha 6
    3. mhp micronized %100 whey
    tabi ben hayatımda şu proteinleri kullandım:
    nitrofull %80 whey ( çok kötü )
    hardline %80 whey ( gayet güzel )
    redis %80 whey ( gayet güzel hatta tadı harika )
    hardline soy pro %96 saf protein ( tad kötü fakat bcaa ları en yüksek olan bu hatta muscletech nitrotech hardcore den daha yüksek amino asit deyerleri var ve ben soyayı kötüleyenlerin sadece whey satmaya çalışan insanlar olduğuna inanıyoum tamam kana yavaş karışıyor olabilir ama bilim var labaratuar var kardeşim amino asit amino asittir aç oranlarına bak whey den daha yüksek sonuçta l argiginin süt ten gelmiş ha soyadan gelmiş bi fark yok madde aynı kimyasal madde)

MİKROP46 bunu beğendi.
  17. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Sanırım yanlış baktın hardline soy pro da %96 değil, %90 saf protein var.Zaten %96 saf protein çok yüksek bir değer.Eğer yanılmıyorsam sadece bipro da o kadar fazla protein var.
    Soyayı kötüleyen insanların kötülemesinin nedeni aminoasit değerlerinin az olması.Histidline, arginine ve phenylaninine dışında tüm aminoasit değerleri whey den daha az.

Ben hardline %100 whey ile hardline soyayı karşılaştırdım.

Saygılar

18. puffin

puffin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    neticede para soz konusu olmadan türkiyede bulunabılecek en iyi protein tozu hangisidir?

19. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hiç kullanmamış olmama rağmen yüksek ihtimal Weider cfm overlord olduğunu düşünmekteyim.Kullandıklarımdan ise İso 93 ve muscletech hardcore pro ortalamanın üzerindeler diyebilirim.Hardline bipro nun da öyle olduğunu düşünüyorum ama kullanmak nasip olmadı.

Saygılar.

20. MİKROP46

MİKROP46 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    NANOBOLIX %100 WHEY PROTEIN COMPLEX

İZOLE VE KONSANTRE PEYNİR ALTI SUYU PROTEİNLERİ KARIŞIMI

- Yüksek oranlı Amino Asit kaynaklı nitrojen

- Sadece İzole ve Konsantre whey kaynaklı protein

- 0 Laktoz

- 0 Şeker

- 0 Sodyum

- 0 Soya

- 0 Yumurta

NANOBOLIX WHEY PROTEIN COMPLEX %30 oranda izole ve %70 oranda da konsantre peyniraltı suyu tozu proteinlerinin karışımı olarak formüle edilmiş, düşük yağ ve laktoz oranına sahip, ekonomik ancak, kategorik olarak oldukça kaliteli bir üründür... EWT SAYGIDEGER ARKADASLAR ABILER KARDESLER BU URUNU KULLANAN WARMI FIYATI UYGUN BEN ALMAYI DUSUNUYORUM SIZCE NASLDIR WEYA NE ONERIYOSUNUZ BIRDE SU SUPLEMENT KURU HAKKINDA NE DUSUNDUGUNUZU MERAK EDIYORUM... =>WHEY PROTEIN => =>UNIWERSAL GH MAX=>GULUTAMIN=>TRIBULUS=>BCAA=>CREATIN=> CLA VE SON OLARAK MULTIVITAMIN... SAYGILAR

Sayfayı Paylaş