en iyi kombinasyon

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve as55 tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar yaklaşık 10 aydır vg yapıyorum. gelişimim birkaç ay önce baya bir yavaşlamıştı. ancak şimdi yeni program ve antrenman sistemim sayesinde biraz ilerliyor gibiyim. amacım yaza kadar kütle kazanmak ve kas inşa etmek. yani mevcut olan az ilerlemeyi yaza kadar max a çıkartmak istiyorum. ancak çok fazla zamanım yok çünkü okul yüzünden mayıs ortasından sonra salona daha seyrek uğramaya başlayacağım.
    şu an 174cm 69 kiloyum ve yağ oranım % 12 ve şu an sadece multipower amino 2200 ü kullanıyorum. ancak protein eksiğini karşılamak için çok fazla yemek zorunda kalıyorum ve bu da beni her geçen gün yağlandırıyor. (mesela bugün 5*160 gr ton balığı ve 2 pakete yakın makarna yedim :D) ben dolu dolu kilo almak istemiyorum. yağlanmadan kas kütlesi artırmam lazım
    elimde yaklaşık 100 amino 2200 var ve bunu da yapacağım kombinasyona bir süreliğine de olsa katmak istiyorum.
    ilk düşüncem
    muscletech nitro-tech
    universal animal pak
    hardline arginine + multipower amino 2200 dü. ancak animal pak ın kötü kokusunun ününü duydum. hem salondaki hocam hem forumdaki yorumlar beni bundan uzaklaştırdı. okulda falan sorun yaşayacağıma kullanmam yani :) bunun yanında muscletech nitro-tech bana birçok kullanan arkadaşım tarafından önerildi ve bu yüzden bu tercihi yaptım. daha önce sadece hardline kullanmıştım ama bu sefer bütçeyi zorlayacağım sonuna kadar kararlıyım. bu nedenle önerilerinizi bekliyorum. ağır çalışma konusunda herhangi bir problemim yok gerekirse hergün salona giderim ağır idman yaparım sadece over training tehlikesi beni korkutuyor ve bunu da yapacağım kombinasyonla çözmek istiyorum.
    animal pak yerine creatine i düşündüm ancak yükleme dönemi kafamda birkaç soru işareti bıraktı. çünkü tansiyon hastası olmasam da tansiyonum normalden yüksek seyrediyor ve creatine vücutta su tutuyor. aslında yararlı olacağına inanıyorum ama cesaret edemiyorum.
    arginine ise antrenman sonrası pump da etkili hatırladığım kadarıyla bu nedenle onu çıkarmamayı planlıyorum.
    şu sıralar glutamine i düşünüyorum animal pak yerine. ancak çok kararsız kaldım. sizce nasıl bir kombinasyon yapmalıyım ? bana en çok yararı sağlayacak kombinasyon whey in yanında neler olur?

Sayfayı Paylaş