En Cok Korktugunuz Ve Karsilasmayi Hic istemediginiz Hayvan?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gurkan tarafından 13 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    valla benimkisi hic düsünmeden köpek baligi.ucaga binmekten normalde hic korkmam,ama ucak denizin üzerindeyken hep dua ederim; allahim bu ucak düsecekse bile topraga düssün birden ölüyüm denize düsmesin,gelipde sagimdan solumdan birer parca alan köpek baliklarina yem etme beni diye :):):) belki saka gelir size ama ben denize gidince iyi yüzme bildigim halde en fazla bir metreye kadar girerirm denize.kücüklügümden beri hep köpek baligi belgeseli izlerim vede hep onlarla ilgili kitap okurum,ama nedense bu köpekbaligi fobimi bir türlü yenemedim.bu nedenle sirf ucaga binmemek icin 3000 km yol yapiyorum ve türkiyeye araba ile geliyorum:) nefret ediyorum bu köpek baliklarindan :)

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    bende çok korkarım o balıktan denize girdiğimde işçim bi tuhaf olur açıklarda.ama geçen gün bir belgesel izliyordum en tehlikeli denilen tür köpek balıklarının içinde etrafında su içinde hiç görünmeyen bir kafesle oylece duruyordu dalgıç hiç umursamıyordu balık.

Bilim adamlarının son araştırmaları köpek balığının elektriksel dalgalara karşı çok hassas alıcılarnın olduğunu söylüyor ve genelde bu balıkların dalgıçlara saldırmasının nedenini dalgıç üzerindeki metal aksamların yaydığı elektrik dalgaları ymış..

(köpek balığından korkuyorsan bide piranayı dene hemde bir sürü )

3. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    veyron piranhayi dene demissin :) ama benim evde kocaman bir akvaryum vede 4 tane piranham var.piranhalar köpek baligi kadar tehlikeli degiller.piranhalar insana sadece bazi mevsimlerde saldiriyolar.ama köpek baligi suyun icindeki ilgisini ceken herseye saldiriyor,birde dalögiclarin üzerindeki metalden daha cok,dalgiclari suyun icinde kendi yasam alanlarinda bir yabanci olarak gördükleri icin onlara güc gösterisi yapma amaciyla saldiriyolar.ayrica insani isiran bi köpek baligi genelde insani birakip gidiyor cünkü insan etini begenmiyolar.ama bu saldiriyi yapan balik aradana biraz zaman gecince sirf merak ettigi icin tekrar saldiri yerine dönüyor.ayrica türkiye denizlerinde 34 cesit köpek baligi var ve bunlardan 3 tanesi insana en cok saldiran türden.sizi bilmem ama ben o hayvanin ismini söylerken bile icim bi hos oluyor

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    onların burunları hassas oluyor gurkan kardeş.saglam vurdunmu yıkıldıgı yerde kalır :)
    şaka bir yana bende en çok kediden korkarım.geçen sene apartmana gırmişti bir tane ve 2 saat kapıda çıkmasını bekledım.bir defasındada bayıltıcı sprey sıkmıştım hayvancagıza.bayılmadı o ayrı mesele.

5. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    arı ,yazarken bile elim titrer çok korkarım nerde olsam farketmez kaçarım ondan...küçükken arı sürüsü saldırmıştı o yüzden belki de...bir de çok avantajlı bir hayvan hem uçuyo hem sokuyo hemde çok hızlı...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    neredeyse Allahın yarattığı hiç bir varlıktan korkmam

fakat domuzdan tiksinirim

7. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    At at atlardan çok korkarım. :D şaka bi yana yılanlardan ve aslan kaplan vs..

8. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hayvanları çok severim. Ama dananın ve tavuğun ben de ayrı bir yeri vardır. Çünkü onların etleri daha lezzetli oluyor. :lol:

9. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İnsanların etini beğenmezler,doğru. Çünkü bizim etimiz normalde onların besin zincirinde bulunmaz. Ya biyerimiz kanarsa saldırılar yada çok merak ederlerse bi parçamızı koparıp tadarak nası bişiy olduğumuzu anlamaya çalışırlar. onun haricinde neden haberlerde sürekli köpek balığı yüzünden kolu bacağı kopmuş insanlar görüyorsunuz. İstese bütün bi şekildede parçalara ayırıp yiyebilirler ama besin zincirlerinde olmadığımız için sadece tanımaya çalışıyorlar...

10. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Ben tilki yedim biliyomusunuz. Nası olduğunu sormayın. Söyleyeceğim tek şey açlık dayınalmazdı ve yakalayabildiğimiz tek hayvan oydu... :cry:

11. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bende ayıdan korkarım en çok

12. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sanirim sadece kopekbaligindan korkarim, hatirladigim kadariyla :) ama onun disinda tuy fobim oldugu icin tuylu bir hayvan dokununca mumkun oldugunca cabuk banyo vs yapmaya calisirim, bu cigerde tumor vs yapma olayindan cok korkarim aslinda :?

13. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Hamamböceğini de unutmayın. O ne fena bir hayvandır öyle yaa. Antenlerini felan sallaya sallaya dolaşır.

14. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben hayvanlardan pek korkman da (kuduz köpek hariç :eek: ) böceklerden tiksiniyorum. Özellikle kırkayak, akrep ve tarantula gibi kocaman kıllı örümceklerden tırsıyorum. İnşallah karşılaşmam. İçim ürperiyo özellikle kırkayaktan. :D

15. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    en çok korktuğum hayvan tartışmasız AT

üzerime yürüdü bir kaç kere fobi olarak kaldı .

16. _Machine_

_Machine_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yolda yürürken 1 km ötede köpek görsem kaçmaya başlarım..
    Birde köpek balığından çok korkarım, denizde açıldığım zaman bi anda aklıma köpek balığı geldiği oluyo nasıl panikleyip kulaç attığımı anlatamam :D

17. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    evet köpekbaligi fobisi bende de var demek ki yalniz degilmisim. sanirim artik köpekbaliklarini kaciran bi cihaz gelistirdiler elektrik dalgalari üreterek korkmasini sagliyor köpekbaliklarinin. köpekbaliklarini olan korkumdan dolayi cocukken banyo bile yapamadigimi hatirliyorum :lol: bazen havuzda bile korktugum olur. sacma tabii ama korku iste üstesinden gelemiyorum. gülmekte serbestsiniz cünkü belki köpekbaligi duysa bunlari o bile güler :) ayrica örümcekten korkarim... arilardan cok korkardim simdi korkumu yavas yavas kontrol altinda aldim. ari yaklasinca sakin olacaksin. bazen 2 dakika kafanizin üzerinde ucusabilir. ari adami yakalayinca birakmaz ama sakin olup bekleyince cekip gidiyor. uzaylilardan korkarim. komplo teorilerinden. illuminatiden korkarim. velhasil kelam korka korka yasiyoruz. top patlasa korkarim. evde yalnizken geceleri birden bire birilerinin odada belirmesinden korkarim. birden dünyadaki bütün insanlarin yok olmasindan korkarim. delirmekten korkarim. aslinda ben korkmaktan korkarim :) her neyse bunlar hayvan korkusu kategorisine girmiyor ama söylemis olayim dedim. :)

18. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    İlluminati den kormana gerek yok onların iş kiliseyle.

19. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    bomberman evet dedigin gibi bi alet ürettiler.ama üreten firma bile o alete tam bi garanti veremiyor.cok merakli ve cok ac bir köpekbaligina etki etmez diyolar.yani o aletede güvenmemek gerekir.simdiye kadar köpek baliklarindan korunmak icin yüzde yüz saglam olan yolu sadece ben buldum ,oda denize girmemek :):):)

Sayfayı Paylaş