En İdeal Düz Bar Seçimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakingty tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bütün hareketleri yapabileceğim için düz bar almaya karar verdim.Peki en ideal boy ve kalınlığa(içi dolu kromaj vb.) yeni olduğum için karar veremedim.Bi kere uzun vadede tüm hareketleri(gögüs,biceps,kanat vb.) yapabilmek için ben bench presside yapabileceğim ayakta ön kol çalışmasıda yapabilmek için en ideal uzunluğu sormak istedim çünkü bench press barı genelde uzun oluyor o barla biceps çalışır çalışılmasına fakat uzun olduğu için biraz dengesizlik oluyor :(Bu sebeple size göre kaç cm uzunlukta almalıyım?http://www.****************/liste/department.aspx?categoryId=387326 araştırdım en ucuz bu sitede burda içi dolu kromajlı filnda yazıyor sizce içi boş mu yoksa içi dolulu mu alayım?Başka bi sorumda evde 2 adet çıkabilen http://www.****************/liste/r...spx?productId=spordelta1085&categoryId=387326 bunlardan dumbelllarım var burdan alacağım bara dumbellin ağırlıkları olur dimi bi sorun yaşamam kalın veya ince kalmaz?

2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
  3. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    nasıl olcak

4. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    152 cm bence bench için olabilir ama biceps için bence uzun buda dengesizliğe yol açıyor

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    152cm bardan daha kısa olanı 120 cm düz bar, bu aralıkta bulabilirsen al.

Ama "152cm alsam biceps dengesizlik olur." diyorsun 120 alsanda emin ol bench presste sıkıntı yaşarsın. En iyisi bir salona filan yazıl.

6. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    120 göğüsde sıkıntı çıkartır diyosunuz ama 17 yaşındayım vücudum o kadar geniş değil metreyle ölçtüm 105 cm yetiyor tecrübelerim var salona gitmişliğim ama sizlerin tecrübelerinide merak ediyorum ayrıca içi dolu mu boş mu daha iyi olur bide evdeki dumbellerin ağırlıkları bara uyar dimi ?

Sayfayı Paylaş