En çok Pompalayabildiginiz Bölgeler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve scorpi tarafından 30 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    antreman sırasında
    bazı yerleri ne kadar istesemde çok kan pompalayamıyorum
    bu da tabi yeterli verim alamadım hissi uyandırıyor bana
    sizdede bu oluyor mu? bunun kasların büyüklüyü ile alakası var mı?

mesela bir triceps ve biceps de kan çok iyi pompalanıyor ve sanki patlıyacak gibi oluyor

ama gogus te ve sırta kanı yok çok az hissediyorum

omuz da orta karar diyebilirim..

sizlerde nasıl oluyor?

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Başlık bayağı garip olmuş:D, ben her bölgede pompalanmayı hissedebiliyorum. Hepsi şişip gerginleşiyor.

3. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    biceps,ve on kol diğer yerleri fazla hissetmiyorum göğüste nadiren olur ,ama ön kolum uyuşacak derecede pompalaniyor

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Benim göğsüm patlıyacak gibi oluyor valla, biceps ve triceps zaten çok şişiyor, sırt ve kanat çalışınca salonda ağa gibi yürüyorum koltuk altları şiştiği için:D bacaklar ve omuzda aynı şekilde mükkemmel bir şekilde şişiyor ve geriliyor.

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Pump illaki doğru çalışılmış demek değildir, hatta sırf pump için zorlayanlar büyük çoğunlukla optimal gelişmelerinden daha yavaş gelişirler. Pump sadece kendini iyi hissetmeni sağlar, büyüme ile bir ilgisi yoktur. Bunun hakkında bir çok bilimsel makale bulabilirsin.

Ayrıyeten soruna gelirsek, küçük kasların büyük kaslara göre daha kolay "şişmesi" gayet doğal. Sonuçta pump denen olay kanın belli bir bölgede hapsolması(hoş farklı şekilde tanımlayanlar da var). Örnek vermek gerekir ise, set arasını kısa tutup(5-10 saniye), çok tekrar yaparsan(+12) pump olma ihtimali - özellikle küçük kas ise - çok fazladır. Ama gelişme için uzun aralıklı(90-120 saniye) ve az tekrar(4-8) yapmak daha mantıklıdır.

6. ıceman

ıceman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bendede kanın geri çekilmesi sorunu var .fkt sdc kollarda olouyor.ant bitirdikten 10dkn sonra fln resmen kollarımdaki kanın çekildiğini hissedebiliyorum kollar incecik sanki hiç çalısmamış gibi buz gibi oluyor.bazen bu olay setler arasındada oluyor oyuzden setler arasında kollarımı durmadan büküp kan akısını dwm ettiriyorum

7. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    önkollarım ve kalflarım , derim patlayacak gibi oluyo toplu iğneyle sokunsam yarılıp gitcek gibi :p

Sayfayı Paylaş