1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

emrah...... nereden baslayayım

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve 01emrah tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 01emrah

01emrah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    olculerım... boy:184 kılo:85 bel:102 gogus:106 kol:36 hocalarım resımlerdede gordugunuz gıbı bel bolgem kalın bır vucudum var.1 aydır vg yapıyorum.daha oncede 5-6 ay kadar yaptım bıraktım daha sonra yıne 1 kac ay yapıp bıraktım.sımdı tam anlamıyla baslamak ıstıyorum.ama yardımlarınıza ıhtıyacım var.gordugunuz gıbı bel bolgem yaglı.haftanın 6 gunu salona gıdebılıyorum.nasıl bır program onerırsınız.oncelıkle dıyetmı yapayım yoksa normal tempoda vg ye devam mı edeyım(4 gun vg 2 gun kardıo gıbı)ve bu dogrultuda beslenmem yıne dıyet agırlıklımı yoksa normal duzeydemı olsun.bana uygun bı program ve beslenme onerısı verırsenız sevınırım.bu arada yas:26 poz vermeyıde ıyı bılmedıgım ıcın bu sekılde verdım ama kusura bakmayın artık.onerılerınız ve gorruslerınız ıcın tesk ederım

Ekli Dosyalar:

2. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bence heryerden başlamalısın kilon aşırı fazla değil bel bölgesi biraz kalın oraya ağırlık ver beslenmene dikkat et protein ağırlıklı beslenmeye bak karbonhidratı azalt suplement şuan için kullanmana gerek yok.iyi çalışmalar

3. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Tercih meselesi, bence guzel gorunmek icin once diet yapmalisin, yani demek istedigim diet, vg, cardio uclusu ile hem kas kaybetmeden hemde yag yakarak hemde vucudunu vg ye adapte olmasini saglayacagin bir sure 3 ay guzel olur.

Ne kadar kas yaparsan yap gidinda ve gobeginde o yaglar oldugu surece kotu gozukeceksin. Oncelikle 75-77 kiloya dusmeni oneririm sirf yag yakarak kas kaybi olmadan.

Nasil bir program sorusu 2 tip olabilir, gunde iki kas grubu calisip 3 gun vg 1 gun off seklinde veya hergun bir kas grubunu calisip 1 gun off seklinde.

Sonucta gittigin salonda sana baslangic icin bir program vereceklerdir, onu uygulaman uygun olur bence, cunki ordaki hocalarda senin gelisimini takip edip programini gelistirirler.

6 gun her gun ayri kas grubu veya 3-3 seklinde olsa bile her seferinde 10 dakika isinma cardiosu, vg calismasi sonrasida 25-30 dakikalik kalp atis hizinin %65-70 arasinda seviyesinde bir cardio yapmalisin. Yuruyus bandinda 3 yukseklik 6 hizda 25 dakika oneririm.

Whey protein ve amino acid kullanabilirsin, diet yaparken kaslarini daha iyi korumak icin. Ayrica lipo6x yag yakicida destekleyici olur.

Ayrica beslenmeni duzeltmen gerek, yagsiz,sekersiz,tuzsuz,bol su, protein.

4. 01emrah

01emrah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar bide programa bir yag yakıcı eklemek istiyorum.L carnitine mi onerirsiniz yoksa lipo6x gibi ürünlerde var onlarımı onerirsiniz. bu arada daha once günde 2 kas grubumu calıstırıyordum ve agırlık çalısmasından sonra cardıo zor oluyordu.simdi hergün tek kas grubu akabınde cardio yapmayı düsünüyorum.daha onceki programım:
    1. gün benc press 4 *10-8-6-4

5. 01emrah

01emrah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1.gun: benc press 4 *10-8-6-4
    ınclıne dumbell press: 3*10-8-6
    ınclıne dumbell fly :3*10-8-6
    flat bench dumbell flyes:4*10

barbel curl :4*10-8-6-4
    standing alternate dumbel curl:3*10-8-6
    concentration curl :3*10

2.gun seatet dumbel press :4*10-8-6-4
    latarel raise :3*10-8-6
    ismini bilmiyorum ama ayakta yana açısın(latarel) one dogru açısı:3*10-8-6

push down 4*10-8-6-4
    lying tricep extension :3*10
    tricep kickback :3*10

3.gun lat machine pull down :4*10-8-6-4
    one arm dumbel row :3*10
    barbel bent over row 3*10

bu gunde mekik ,sopa.tvist,bisiklet gibi karın hareketleri eklıyordum
    simdi bu programı hergun tek kas grubu olarak uyguluycam.eklemem veya çıkarmam gereken nedir
    bide dedigim gibi hangi yag yakıcıyı onerirsiniz

6. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum L-carnitine öneririm kesinlikle kullan 2-3 ay v.g. yanında cardio idmanlarıda yap uygun yağ oranına geldikden sonra hacime yönel

Sayfayı Paylaş