emclord00 bir ektemorf hikayesi, ( before- after )

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve emclord00 tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 67 üye.
  1. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    http://j1305.hizliresim.com/19/p/n9l39.jpg
    http://r1305.hizliresim.com/19/p/n9l3t.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/p/n9l44.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/p/n9l4m.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/p/n9l55.jpg
    http://r1305.hizliresim.com/19/p/n9l5t.jpg

tekrar merhaba eksik konu ve konu baslıgı nick eksikligi yüzünden ilk konu kilit yedi.
    biceps pozu 2 ay once kadar. sırtı ve kanatı şimdi çektim karnıda öyle. poz bollugu olsuın diye. inşallah bu sefer olmuştur :) tek amacım insanları motive etmek benim

Spora kilo almak için 49 kiloda 2011 aralık ayında başladım. sonra herşey değişti. vucudumun ektemorfi yapıda oldugunu ve ne olursa olsun yağ tutamicagımı anladım. tek çarem adele alarak yavaş yavaş büyümekti. şuanda 74- 75 kilodayım 1.86 boyum var yağ oranım ise %7 %6 civarlarında .. karbonhidrat tozu- protein tozu ve aminoasitle olacagını sandım başlarda. daha sonra beslenmeyle tanıstım, beslenmeyi öğrendim . bu işte herşeyin beslenmeye bağlı oldugunu ne suplementin, ne steroidin ne başka şeylerin beslenme olmadan asla işe yaramicagını öğrendim. düzene girdim. bazen batırdım, şuanda batırdıgım bir dönemdeyim. ama tekrar toparlicagıma inanıyorum.. SABIR edin eger ektemorf sanız sabır ediceksiniz. bir mezemorfun aldıgı iriligi siz 1 senede alırsınız belki ama KALİTELİ yağsız kas inşa edeceksiniz. 5 sene sonra ise sizi ne bi mezemorf durdurabilecek, nede endemorf. motivasyonunuzu yüksek tutun. o salona girerken egolarınızı bırakın ve antrenmana odaklanın. ben böyle yaptım ve başardıgıma inanıyorum. daha çok yol kat etmeliyim.. İşte buda benim başarı öyküm.. Sizde yapabilrsiniz.

önceki ölcülerim kol a bakmıştım 23cm yada 24 tü tam hatırlamıyorum.
    şuan güncel ölcüler
    38 38 kol
    130 omuz
    72cm bel

Beslenmeye değinecek olursak. ilk 3-4 ay cok dikkat ettim. karbonhidrat tozu kullandım karbonhidrat ağırlıklı beslendim. kendime besinlerden shake ler hazırladım. kendi yemegimi, tarifimi kendim geliştirdim. suan boşlamış durumdayım ama inşallah tekrar düzene gireceğim :)

diğer konuya yorum atan arkadaşlara cevap atamadım atamadan konu kapatıldı yorumlara bile bakamadım tekrar yazarsanız seve seve cevaplarım.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ekim 2013
    ORJİNALKarizma_, crona, byormantik ve diğer 26 kişi bunu beğendi.
  2. diablokral5

diablokral5 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    5. fotoğrafta camda yansıması görünen adamın tricepsler çok sağlammış yalnız

alvel ve gktgktgkt bunu beğendi.
  3. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    onlar yapıştırma aslında yansıma biraz yanlış tabir oldu :) evet sağlam triceps antrenmanlarımda kablodayken tıkandıgımda kafamı oraya cevirip motive oluyorum haha :)

4. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    başarı hikayeni taçlandırmak ve daha çok duyulmasını sağlamak için hakan abiye yollamanı tavsiye ederim biliyosun facebook da paylaşıyor hakan abi.

5. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    Yolladim onada gmailinden, bakalim ;:)

6. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    iyi yapmışsın :)

7. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle çok iyi bir gelişim olduğunu demeden geçemeyeceğim tebrik ederim, bir an kendimin belli bir süreden sonraki halimi gördüm, gelişiminizin sizin için ne denli önemli olduğunu tahmin edebiliyorum ben de 190 boyundayım ve ektomorfum bu yüzden kilo almanın ne kadar zor olduğunu arada bir giden motivasyonunuzdan sonra toparlanmak için bahane aradığınız,hiç ummadığınız bir bahaneyle tekrar sıkı sıkıya spora bağlanırken aldığınız zevki çok iyi anlıyorum umarım daha da iyiye gidersiniz. :)

faraway35 ve emclord00 bunu beğendi.
  8. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    inşallah bakalım su aralar dediginiz gibi özel hayatımda olan bi kac sıkıntı yüzünden boşladım sporu. inşallah kısa cok iyi giricem

9. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler çok estetik bir vücut,ektomorflara cidden çok yakışıyor bu spor.Keşke bende ektomorf olsaydım.

Leopara ve emclord00 bunu beğendi.
  10. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    Tesekkur ederim. Bende yari mezo olmak isterdim. Iyi guzel. Estetik ama inisler cikislar oluyor sppor hayatimda ister istemez bazen motivasyon ddusuyor degismedigimi gorunce sonra bi bakiyorum kilo almisim. 500gr da olsa moral geliyor :)

arnold1903 bunu beğendi.
  11. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bence motivasyonun hiç düşmesin üstüne 15gr koysan dahi kar,hem kemik yapısı estetik hemde yağ olmadığından aldığın 1gr bile direk görünüşe etki ediyor.thums:
    Benim gibi endomorf olmaktan iyidir,kocaman leğen kemikleri. Yağ oranı düşük olmasına rağmen damar yok hat yok bir şey yok :D

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    eeh işte hayat böyle.çok ektomorf görebilirsin keşke bende mezoform olsam diyen,ve birsürü endomorf görebilirsin keşke ektomorf olsam diyen :) tüm vücut tiplerinin kendine has avantajları-dezavantajları var,vücudumuzu tanıyıp avantajlarını kullanıp dezavantajlarını avantaja çevirmek lazım.

faraway35 bunu beğendi.
  13. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    Katiliyorum sonuna kadar. Zaten bu sporda ben tamamim diyen cok az kisiyi tanidim. Surekli bir eksik surekli bir istek, ugruna fedakarliklar. Bu sppor boyle bence..

14. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    186 boy ve 74 kg'de 138 omuz? Pek dogru bir olcum yapilmamis sanirim kaldi ki high cable curl yaparken cekilen fotoda omuzlarin max 120 gibi gorunuyor. :)
    Bir de bacak pozu?

Mide oldukca basarili, tebrikler.

PS: Simdi feys adresindeki fotografa baktim da eger sensen 138 cm omuz dalga gecmis ya da yanlis yazmis olmalisin evet, o omzun 138 olmasinin imkani yok.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2013
    neverbackdown., freud ve Swager bunu beğendi.
  15. MrCruss

MrCruss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Şu biceps pozunda kol 38 göstermiyo ama define bir vücuda sahipsin buda çok iyi , 80 kiloyu görsen hacim açısndan baya bi fark olur tebrikler

0xhex bunu beğendi.
  16. to Sun

to Sun Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Almanya
    Oncelikle aziminiz ve gelisiminizi kutlarim.
    Yalniz ektomorf birisi icin 18 ayda 25 kilo "cok yi"
    Bunuda yagsiz kas kutlesi olarak aldiginiza gore ay olarak 1 kilodan fazla kas inşa yapmissiniz
    ve omuzlari 138 cm genisletmişsiniz.
    Biyoloji kurallarini alt ust etmissin. Gercekten tebrik ederim.
    Basarilarinizin devamini dilerim.
    Sevgilerle

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  17. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    bu yorum üstü kapalı başka mesajlar veriyor gibi geldi bana yanlış anladıysam affola spora basladıgım zamanı cogu kişi biliyor yazdıgım tarihler doğru :)

ölcülerin hepsini hocam aldı evde mezure bulursam bakıcam tekrar. biceps resmide 2 ay oncesine ait senelerdir üyeyim bu foruma cogu kişiyde tanıyorum kimseye yalan borcum yok arkadaşlar :) beni tanıyanda tanıyor zaten.
    sanırım eklemeyi unuttum, bacak calısmıyorum daha doğrusu calısamıyorum özel bi nedenden dolayı çekiniyorum .

131 * özür dilerim benim elimde olan birşey değil ne duyduysam onu yazdım. kardesime ölctürdüm ne kadar doğru bilmiyorum ama 138 olmadıgı aşikar. kimseyi yanıltma gibi bi cabam yok cogunuzu nickinden tnaıyorum zaten.
    saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:35 ----------

o eski fotoğraf ilk kürümden cıktıktan 1 ay sonra falan cekildi sanırım. 80 kilo için bir küre girmiştim ama aksilikler yaşandı yarım bırakmak zorunda kaldım. suan pct deyim yazı 72 73 ün altına düşmemeye calısarak geçiricem kısa tekrar 80 i görmek için birşeykler yapıcam

Son düzenleme: 21 Mayıs 2013
  18. to Sun

to Sun Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Almanya
    Yok rica ederim.
    Amacim rencide etmek veya yalanci duruma dusurmek degil kesinlille.
    Ama rakamlar bayagi yuksek.
    Bize saygi duymak duser.
    Tebrik ediyorum tekrar. Gayet estetik bir vucut
    sevgiler

emclord00 bunu beğendi.
  19. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bence çok iyi başarı yapmışsın devamı da gelecektir. Bir ekto olarak halinden çok çok çok iyi anlıyorum :)

emclord00 bunu beğendi.
  20. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    haklsınız tabiki eleştirmeniz çok doğal aslında hata bende birazda forumda okadar takılmama ragmen yani 138cm omuzun ne demek oldugunu ögrenmem gerekirdi şimdi hemen kontrol ettim kardeşim ölctü 131-130 geliyor. anlamadıgm hocam nasıl öyle bişey yaptı ipelmedi demekki kafası baska yerdeydi bilemiyorum, sizlerin kıcı kırık ölcülerin ne kadar geldigini bilecek kadar tecrubeli oldugunuzu bildigimden, istesemde kandırma gibi bir caba içinde olamam. şöyleki zaten ben ölcü alan sürekli fotoraf cekinen biri değilim çünkü kendimi begenemedim bir türlü. bu baslıgı ilk olarak şu şekilde açmıştım before after fotoraflarını eklemiştim. amacım tamamen arkadasları yeni baslaynaları motive etmekti. daha sonra kurlalara aykırı oldugunu ogrendigimde baska resimler eklemek zorunda kaldım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:54 ----------

teşekkür ederim umarım herkez istedigi yere gelebilir bu sporda. şu mesaja şöyle bir not düşmek istiyorum gerçekten cogu kişiyi tanıdıgım için çok utandım su mesajları görünce yani asla art niyetim yada kötü niyetim olmadı tamamen yanlıslık olmuş tekrar özür dilerim herkesden

Taarruz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş