Ellie'nin Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Ellie tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ellie

Ellie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    25 yaşında 1.71 boyunda ve 79 kilo bir üniversite öğrencisiyim. Uzun zamandır kilo vermeye, vücudumu şekillendirmeye çalışıyorum ancak yoğun okul temposu, biraz cep harçlığı olsun diye verilen özel dersler vs derken kendime ayırabilecek fazla vaktim kalmıyor maalesef. Zaten şu an geldiğim bu son nokta da, kendime yeterince zaman ayıramamamın sonucu. 2 aydan fazla zamandır diyet yapıyorum, kilo da verdim ama şimdi geriye baktığımda "keşke kilo vermeseydim!" diyorum, çünkü önceden en azından şişman ve sıkı bir vücudum vardı. Kilo verdikçe (her ne kadar yavaş versem de) vücudum salınmaya başladı, gittikçe "zayıf ama vücudu salık ve çökmüş biri"ne doğru evriliyorum, tabi hâliyle bu durumdan memnun değilim. Yapılan ölçüme göre şu an yağ oranım %37. Kadınlar için önerilen vücut yağ oranı %21-25 arası ama ben %18-19 oranını elde edersem mutlu olacağım. Yağsız beden kitlem 49-50 kg civarında, hoca bir bayan için çok da kötü olmadığını söyledi.
    Basit karbonhidratlar üzerine kurulu, ortalama yağ ve oldukça düşük protein içeriğine sahip bir beslenme tarzım var. Günlük karbonhidrat miktarı 300-400 gr kadarken (ki çoğu dediğim gibi basit karbonhidrat), 50 gr yağ ve 50 gr civarında da protein alıyorum gün içinde (bu proteinlerin çoğu bitkisel ve vücut tarafından pek de kullanılabilen kaliteli proteinlerden değil maalesef).

Fotoğraftaki kadın gibi armut tipi bir vücudum var, üst bacak, baldır ve kalça kısmında yağlanma var. Üst bedende; kol, göbek, göğüs kısmında sıkıntım minimal düzeyde, o yüzden alt bedene odaklanmak istiyorum.

Yaptığım vücut testi sonucuna göre %38 endomorf, %25 mezomorf ve %38 ektomorf özelliği olan bir vücuda sahibim.

Ketosis diyeti yaparak ve kardiyo + ağırlık egzersizleri ile yağ yakmaya çalışacağım. Özellikle egzersiz rutini konusunda fikirleriniz/önerileriniz varsa duymaktan mutluluk duyarım, zira kafamda oldukça soru işareti var hâlâ.

Herkese başarılar.

Necip alperen tuğan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş