ellerdeki nasırlar için

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve soner tarafından 19 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sizlerden bir konuda yardım isteyeceğim ben 7,5 aydır gidiyorum ve eldiven kullanıyorum ama genede ellerimde bişrazda olsa nasırlar olusuyor ben bunları nasıl yok ederim ve bana tavsiyeniz ne olur bir daha cıkmaması için eldiven giymeden önce putramı sıkayım siz nasıl başa cıkıyorsunuz lütfen yardım

şimdiden teşekkürler

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aksamları yumusatıcı kremler surebılırsın.bunun yanında salonda kullandıgın aletlerın avucunu içinde kaymasını engelle.surtunme arttıkca nasır olusumuda artıyor.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Benim tavsiyem Grip Pads kullan, kendim kullaniyorum ve eldivenlerin (Cogunun kalitesi cok kötü) hicbir ise yaramadigini bunu kullaninca farkina vararsin. Trde satiliyormu bilmiyorum ama aslinda VG disindada kullaniliyordur.

Örnek olarak arabalarda kullanilan, bence cok yardimi olur. Kendim kullanmadim ama ayni maddeyle yapilmis gibi, kaleci eldiveni gibi surtunmeyi engeller.

Bahsettigim Grip Pads:

Ve Guardbody´ninde dedigi gibi kremler kullan

salvadore_xp bunu beğendi.
  4. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim söylediklerinizi uygulamaya calısıcam

5. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Eldivenine dikkat et, normal deri eldivenden ziyade bodybuilder / powerlifter eldivenleri kullan...
    Bende 2 farklı eldiven var. ikiside BB eldiveni. avuç işine gelen kısımlar abartı derecede kalın... Ama barı hissetmiyorsun bile bu şekilde...
    Olmadı bulaşık süngeride iyi oluyor... :)

6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Grip Pads eldiven mi? Yoksa resimdeki maddeyi bara mı sarıyorsun ??

7. Düşünüyorum

Düşünüyorum Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba:)

Bende altı aydır calısıyorum ve aynı nasırlar bendede olustu. Nasırları bir estetik merkezinde hafif hafif kazıtıyorum. Krem kullanarak derinin yumusamasını saglıyabilirmisiz ama bu genelde olacak bir seymis(uzman bayanın lafları) Cunku bu tip nasırlar sürtünmeden cok baskıdan oluşan nasırlarmış. Bu arada aynı uzman hanım:) yumusatıcı veya nemlendirici bir kremden çok hücre yenileme özelliğine sahip olan bir krem kullanmayı önermişti.

Nedendir bilmiyorum ama bu ellere krem sürüp evden çıkma veya yatma alışkanlığını tüm basitliğine rağmen edinemedim... Zamanla olacak gibi geliyor. Bakalım, hayırlısı....:)

8. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    bu nasırlar basa bela

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Evet gerçekten de öyle.
    Kimse de tam manasıyla bir çözüm üretememiş. Basınçtan olduğunu belirtmiş arkadaş. Eğer öyleyse yani sürtünmenin etkisi yoksa bu nasırı yok etmenin yolu yoktur .

10. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    ben nike den bi eldiven aldım onun sayesinde cok azladı ve yakından bakmayınca bellide olmuyor ama modelini bilmiyorum fakat kutunun onunde su yazıo men's structured training gloves umarım faydası olur

11. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Antrenmandan 30 dakika falan önce koruyucu ve onarıcı özelliği olan bir krem'den iyice yedirerek sürüyorum. Antrenmana gireceğim zaman önce yün eldiven daha sonrada yarım deri eldiveni giyiyorum bu şekilde elimde kayganlık olayı olmuyor, ve şu an elimde nasır yok sayılır..
    Bu sayede, ellerim çok çabuk ısınıyor...

12. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Yün eldivenin üstüne deri eldiven olayı koruma açısından mantıklı geldi. Ama elleri aşırı derecede terleteceği kesin. Acaba bu durum,çalışırken rahatsızlık verebilir mi?

13. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bu aralar havalardan dolayı pek terleme olayı olmuyor, fakat yazın bu şekilde iyi olmaz..
    İlk başlarda rahatsızlık veriyordu,bar'ı falan hissedemiyordum, ama alıştım çalışırken ağırlıkları kaldırırken bar'ı biraz daha sıkarak kaldırıyorum...

14. cnytxx

cnytxx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Nike'ın eldivenleri var parmakları yok tanesi 30 tl kazık ama işe yarıyo :D

15. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    daha yeni aldım nike'tan 35 liraya kırmızı siyah bi eldiven..genelde koruyor ama iş sırt hareketlerine geldiği zaman parmak boğumlarını hiç koruyamıyor..ordan sıkıntı çekiyordum eldiven bana çare olmadı..şuan eldivenin tek faydası aletlerin soğukluğunu hissetmemem :)

16. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    nasırlarımla mutluyum uzunca bir süre hiç müdahele etmedim ve elimin bir parçası halini aldılar doğal eldiven görevi görüyorlar hoşuma bile gitmeye başladı.)

17. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    valla uzun sure eldıvenle calıstım ama yıne de nasırla bas edemedım ...artık eldıvenı felan da attım uzun suredır eldıvensız calısıyorum artık avuclar alısmıs kı hıc bır fark yok nasırlar aynı...

ama sabunlu suda bekletıp topuk tasıyla surtmek ıyı gelıyor epey azaltıyor bu yontem ben denedım bır kac kere ıse yaradı...

bır de su despo nun onerdıgı Grip Pads ı arastırıcam olmadı bır de onu denerız bulabılırsek ...

18. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    en iyi eldiven nike'in eldivenleri, hem elindeki teri disari atiyor, hem de uzun omurlu...

ama barbell rowing ve t-bar rowing de 80-100 kg ile calistigin zmn o nasirlari onleyecek insan yapimi bir icad oldugunu sanmiyorum..

nasirlar bu sporun imzasi, gururla tasiyorum senelerdir :D

19. Michael Jai White

Michael Jai White Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    biraz koca karı ilacı gibi olacak ama bizim burda bir yumurtanın içine buğday bırakıp birkaç dua falan okuyorlar. sonra o ymurtayı kimseinin görmeycegi bir yere gömüyorsun. saçma gelebilir size ama işe yaradığına bizzat şahit oldum arkadaşın şakak kısmında çıkmıştı o da böyle yaptırdı şimdi gitti bile ki arkadaşım haricindede birçok kez şahit oldum

20. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    beyler konuya kesin çözüm ponza taşı.kullanimini nette araştirirsaniz görürsünüz basit 2dklik bir işlemle düzenli yapildiği taktirde sadece el için değil vucuttaki diğer bütün ölü derilerin atilmasinda kullanabilirsiniz.aktarlarda 1-2 tl arasi değişir fiyatları

Sayfayı Paylaş