Ellerde Terleme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve TRiuMphaL tarafından 8 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TRiuMphaL

TRiuMphaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 2 senedir böyle bi sorunum var. Türkiye Bilgi İşlem Milli Takımı'nda yarışmacıyım, klavyeyle egzersiz yaptığım zamanlarda en kısa egzersizimin 1 saat olması gerekiyor.. Ellerim normal hayatta hiç terlemez aslında, bb yaparken bile vücudum çok fazla terlemez ama klavyede 20 dk geçirdiğimde ellerim yağlanıyo terliyo sorunun çözümünü bulamadım. Pudra kullanmıştım bi ara ama havayı kirlettiği için azar işittik :p Sizin bildiğiniz çözümler varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şunu da belirtmek isterim, heryerim üşüse bile önkol kısmı hep sıcak duruyo, parmak kaslarının oraya bağlı olmasının ve sürekli çalışma yüzünden olabilir mi? :mad:

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Gayet bir normal bir durum bana kalırsa.
    Öncelikle terleme hormonal bir aktivite.
    Kimi insan diğerinden fazla terler, üstelik terlediği bölgeler de farklılık gösterebilir.

Sizin klavyede yazı yazmaktan ellerinizin terlemesi son derece normal.
    Yazı yazarken de insanların elleri terleyebilir çoğunlukla.
    Bunu ÖSS hazırlıkları zamanında ben de yaşamıştım.

El terlemesinin en önemli nedeni belirttiğiniz gibi kas aktivitesi.
    Bilhassa parmak hareketlerinde önkol kas aktivitesi son derece yükseldiğinden terleme olması doğal bir durum.

3. TRiuMphaL

TRiuMphaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, ne kadar hızlanırsam o kadar daha fazla kaslar zorlanacak yani bi o kadar daha parmaklarda terleme... Artık tere alışmalıyız o zaman.. Terleme sonrası elimi yıkadığımda ısı birden bire değişince çok daha kötü oluyo, sildiğimde de aynı sorun en az 10 saniye bocalıyorum klavye üzerinde ki bu da ciddi bir kayıp... Hastaneye gitmeyi düşünüyorum, hangi bölüm ilgileniyo bunla bi bilginiz var mı?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle dermatoloji ve çözülemezse belki endokrinoloji olabilir..

5. TRiuMphaL

TRiuMphaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, en iyisi bi muayne olucak ve en hayırlısı :)

6. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    terlemeyide dert etmişsin kı ellerşn çalışıyo çok normal,benim yakın bir arkadaş var elleri çok terliyo durduk yere kremi falanda var kullanıyo bir hastalık onunki ama çok muhim degıl,sen bir doktara görün geçmiş olsun

7. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    bende de aynı sorun var bazen oluyor bence stresle alakalı,sen belki stres yapmıyorum diyeceksin ama bunu anlamanda zor bence vucudun bi tepkisi sana tavsiyem her gece klavyede ellerinin terlemediğini düşün bi müddet sonra geçicek inan bana.Benimde bilardo oynadığım dönemde olurdu özellikle maçlarda baktım rahatken olmuyor olayı bir nebze çözdüm.

Sayfayı Paylaş