"Eller Kişiliği Yansıtıyor"

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve saydam tarafından 8 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.079
  Beğenileri:
  1.911
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  "Eller Kişiliği Yansıtıyor"

  Karşınızdakinin kişiliğini ellerinin duruşuna bakarak anlayabilirsiniz.


  [​IMG]


  Açık Eller

  Karşınızdaki insanın elleri açık duruyorsa yani avuçları gözüküyorsa, onun olduğu gibi görünmekten hoşlanan, pek birşey gizlemeyen, sır saklamasını da bilmeyen biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu insan ayrıca cömert sayılabilir. Hele avucu gözüken ellerin parmakları da açıksa yani parmaklar arasında açıklık varsa bu insan son derece cömert olacaktır.

  Kapalı Eller

  Otururken avuçları gözükmeyen, yani yumruk yapılmış ellerin sahibinin her şeyi gizlemeye meraklı, duygu ve düşüncelerini kendisine saklayan, gizlilik içinde hareket etmeyi seven, paraya da büyük önem veren birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu insandan para almak hemen hemen olanaksızdır.

  Yarı Açık Eller

  Yarı açık veya yarı kapalı eller daima en iyi sayılanlardır. Bu elde parmaklar hafifçe içeriye doğru bükülmüştür, fakat parmaklar avucu kapatmamaktadır. Yani avuçlar gözükmemektedir. Bu elin sahibi gerektiğinde sır saklayabilen, akılcı duygularla kafa arasında denge kurabilen, parayı da uygun şekilde harcayabilen biri olabilir. Kendisi ne cimridir ne de yeterince cömerttir.

  Cansız Eller

  Bazen ellerin adeta sarktıklaını görürsünüz. Ellerin sahibi onları unutmuş gibi davranmaktadır. Bu tip elleri gördüğünüzde sahibinin dalgın, iyi düşünmeyen, kendi başına karar veremeyen, iradeden yoksun biri olduğunu söyleyebilirsiniz.

  Canlı Eller

  Eller sakin duruyor fakat her an harekete geçecek gibi görünüyorsa; yani parmaklarda, avuçta bir gerginlik varsa iyi sayılır. Bu ellerin sahibi akılcı, kararlı, yaşamı seven, zekasından kolaylıkla yararlanabilen biri olabilir. Fakat ortada hiç neden yokken sıkılmışsa, yani yumruk halini almışsa karşısında son derece kararlı, bildiğinden şaşmayacak biri var demektir.

  Ellerin Yeri
  • İncelemekte olduğunuz kişi ellerini nereye koyacağını bilememektedir. Bu elin sahibi çekingen, içine kapanık, toplum ilişkilerinde pek başarılı olamayan, çabuk tepki gösteren, kendine pek de güvenmeyen biri olabilir.
  • Bazı insanlar yürürken ellerini önde kavuştururlar. Bu tipler duygulara kapılmayı istemeyen, sakin, kendinden emin kimseler olabilirler.
  • Yürürken ellerini arkaya kenetleyenler, kendine güvenen, daima haklı olduğuna inanan ve bazen de üstün olduklarını sanan kimselerdir.
  • Yine bazı tipler bir kolu dirsekten kıvırıp vücuda dayarlarken diğerini de yanda sallarlar. Bu insanların kendilerine güvendiklerini ve başkalarını da yönetmeye hevesli olduklarını bilmelisiniz.
  • Yürürken elleri açık ve kolları hızla sallanan kimseler genellikle iyi niyetlidirler. Onlar hareket halinde olmayı isterler.
  www.mynet.com
   
  glory ve (silinen üye bunu beğendi.
 2. sehzadecelik
  Offline

  sehzadecelik Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  482
  Beğenileri:
  142
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Heryer
  ben insan kaynakları departmanında çalışıyorum ve benim için çok faydalı buldum bunları.sonuçta işçi alırken koklayarak almıyoruz özelliklerine ve kişiliğine bakıyoruz.özellikleri zaten belli oluyo ama karsındakinin kişiliğini belirlemek çok zor.paylaşımın için tesekkurederim saydam a.
   
 3. Sampiyon
  Offline

  Sampiyon Üye

  Katılım:
  6 Haziran 2007
  Mesajlar:
  124
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Bilgisayar Teknisyeni
  Yer:
  İstanbul
  Bağlı bulunduğum firmaya, benim yardımcım olarak personel alımı yapılacak ve bunu okuduğum çok çok iyi oldu. Mutlaka dikkate alacağım. Teşekkürler saydam.
   
 4. cenci
  Offline

  cenci Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2007
  Mesajlar:
  91
  Beğenileri:
  14
  Ödül Puanları:
  18
  Yer:
  ANKARA
  Vücud dili hakkında ahmet şerih izgören'in 'Dikkat Vücudunuz Konuşuyor' adlı kitabını okuyun bu ve benzeri pekçok bilgi mevcut.eğlenceli bir kitap ayrıca.
   
 5. Karasan
  Offline

  Karasan Özel Üye

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  2.597
  Beğenileri:
  2.074
  Ödül Puanları:
  0
  Benim ellerim genelde açık ve içeri doğru birşeyi tutuyor gibi kıvrık olur, heyecanla birşey anlatırken, elimle kavrayıp tutuyor gibi yapıyormuşum :D
   

  Ekli Dosyalar:

  • eller.JPG
   eller.JPG
   Dosya Boyutu:
   64,7 KB
   Görüntüleme:
   44
 6. krn
  Offline

  krn Yeni Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğenileri:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  ellerin yeri başlığında 2. maddeye bi ilave yapmak isterim...elleri önde kavuşturulmuş insanlar iletişime kapalı bireylerdir..özellikle de kendilerini güvensiz hissettikleri ortamlarda bu yola başvururlar..nacizane bi ilavem olsun...
   

Sayfayı Paylaş