Eliptik ve koşu bandıyla bir program istiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve fitkız28 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fitkız28

fitkız28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    iyi akşamlar arkadaşlar.
    Ben kasım ayından bu yana yediklerime dikkat ederek 101 kilodan 89 kg'ya indim.

sormak istediğim bu süre içinde haftada 3 gün 45-60 dk arasında 4,5 km hızında %6 eğimle yürüdüm.2-3 günde 20-30dk eliptik çevirdim.

artık spor'a daha fazla ağırlık vermek istiyorum sarkmadan fit olabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim.
    haftada kaç gün ne kadar yürümeliyim ?
    eliptik bisikleti kullanmak çok zor yorucu oluyor direnç seviyesi 0'da olmasına rağmen 20 dk yapamıyorum. :(

2. fitkız28

fitkız28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    çok zor bir sorumu sordum günlerdir cevap yok.

3. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara

merhabalarr...

1001 den 89 a inmek aslında büyük bir başarııı...
    ama mükemmel olmak için yeterli değil sanırımm....daha iyi bir vücuda sahip olabilmek için vücut yağ oranını düsürüp kas oranını arttırmalısınn...yağ yakmak içi yaptığın egzersizler idealdirr..

ama bu nlarda ufak tefek değişikler yapabilirsinnn...mesela tempoyu arttırıpp eğimi düşürmek gibi.....ayrıca eliptik bisiklette 20 dakikayı tamamlayamamaktan sikayetçisinnn....yapman gereken sey cok kolayy...20 dakikayı 2 ve ya 3 set halinde yapmak...yani 10 dakika yap 5 dakika
    dinlenn,,10 dakika yap 5 dakika dinlenn...iyi fikir değil mi??

bunların yanında mutlaka kas oranını arttırmalısınn...hem daha sıkı hem daha hızlı bir metabolizmaya sahip olacaksın cünkü...

kolay gelsinnn....

4. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    bende de eliptik bisiklet var ama tam olarak nasıl kullanacağımdan emin değilim
    bende kesintisiz 30dk ayakta biniyorum

Sayfayı Paylaş