eliptik bisiklet kullanımı konusunda yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve oniks41 tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bb çalışmalarımı evde sürdürdüğüm için kardiyovasküler çalışma amaçlı eliptik bisiklet aldım.Eliptik bisikleti tercih etmemin nedeni fiyatının ucuzluğu,az yer kaplaması ve tüm vücudu çalıştırdığının söylenmesiydi.

fakat şöyle bir sorunum var :)
    alet eve bugün geldi,kurulumu servis yaptı.biraz deneme yapıyım dedim hemen yoruldum :D
    bildiğimiz gibi iyi yağ yakımı için en az 40 dakika çalışmak gerekiyor ama başlangıçta benim 40 dakika çalışmam imkansız gibi :eek:

nefesimi açmak,çabuk yorulmamak için nasıl bir yol izlemeliyim???
    acaba ilk 1-2 hafta 10ar dakikalık periyotlarla çalışsam zamanla süreyi arttırsam mı?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:46 ----------

az önce yaptım 28 dakika 40 saniye :)
    ama 2 kere ara verdim.su içmek için.bu molaların süresi toplam en fazla 2 dakika. 28.40 Dakikanın içinde değil.

Başlangıç için iyi mi?

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Niye bu kadar zorlandınız ki? Sağlık probleminiz varsa normal ama resistance artırmadıysanız 30dklık bir kardiyoyu rahat yapmalısınız. Şu an 1 saatlık Hiit(düşük 8 yüksek 12 resistance) kardiyo rahat bir şekilde yapabiliyorum eliptical bisiklette.
    Eğer bu kadar yoruluyorsanız bence kendinizi yormayın. 15dk günde 2 kere kullanın. Hergün 1 dk artırın. 16 17 18 19 20 diye. Vücudunuz yavaş yavaş alışsın. Aman dikkat edin kendinize

3. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    açıkçası bilmiyorum neden zorlandığımı.. bildiğim kadarıyla kalbimde bir problem yok daha geçtiğimiz yıl şubat ayında kalp kontrolünden geçtim.kalbim ultrasonagrafi ile kontrol edildi,ekg çekildi.sapasağlam çıktı kalbim.hatta doktor sigara kullanmazsan 65 yaşına kadar kalp krizi geçirme riskin çok düşük dedi.
    açıkçası benimki zorlanma değilde nefes nefese kalıyormuşum gibi oluyor.
    amacım yağ yakmak.bende sizin dediğiniz gibi yapmak istiyorum.hergün 1 dakika arttırmak istiyorum.

birde göbek bölgesindeki yağlar için en az kaç dk lazım.yağ yakımı 22-23 dakikadan sonra başlıyor diye biliyorum.düz mantıkla hareket edersek en azından bir 30-35 dakika yapmak gerekiyor sanırım???

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakmaya en az 20dk başlarsanız. Şimdilik bence siz kendinizi zorlamayın. Yavaş yavaş artırın. Vucüdünüzü alışık olmadığı için büyük ihtimalle yoruluyorsunuz. Zaman geçtikçe 45dk gelirsiniz inş

5. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    imkan varsa sabahta yap..sabah 20 dk akşam 20 dk sonra zamanla alıştıkça süreyi uzatırsın.

6. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    dün tek seferde dinlenmeden 32 dakika yapabildim :) galiba vücudum yavaş yavaş alışıyor.
    yaklaşık 20 saniye dinlendim su içtim,tekrardan çalıştım toplam 41 dakika çalışmışım.

benim merak ettiğim kardiyo sırasında ufak dinlenmeler (20 sn kadar) yağ yakımını tamamen durdurur mu?

7. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    20 saniyede vereceğin ortalama 3 - 5 kalori :) eksik versende bişey olmaz dert etme o kadar..

oniks41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş