Elinin Üstüne Uyumak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SlipKnoT16 tarafından 13 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi hideta yamagashi'nin yaptığı şu: kollarının ya da bacaklarının üstüne turnike yerleştirerek idman yapmak. m&f ta da dediği gibi kulağa saçma geliyor ancak işe yarıyor çünkü kan akışında olan düşüş, laktik asit seviyesini yükseltiyor, bu da büyüme hormonu artışına neden oluyor ve daha fazla yavaş kasılan kas lifinin hızlı kas lifine dönüşmesini sağlıyor. bunu da japonya da 3 hafta boyunca bir kontrol grubu, bir de turnike yapılmış olarak yürüyen iki grup olarak incelemişler, tıkama uygulanan grupta kas ölçüleri yaklaşık %10 büyüme göstermiş. normal yürüyüş yapanlarda ise böyle bir büyüme gözlenmemiş...

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse alınmasın ama gerçekten biraz boş bir tartışma olmuş.
    Kolunun üzerine yatarak oraya gideni kanı engellemiyorsun.Eğer kanı engelliyor olsaydın ya kangren olurdu kolun ya da uyandığın zaman o uyuşan kolun morarmış olurdu..Uyuşmaya sebebiyet veren şey koluna giden sinirlerin sıkışması ve bunun sonucunda da kolunu hissetmemen.Olayın kan akışı ile hiçbir alakası olmadığı için kas gelişimiyle de uzaktan yakından alakası yok.

Bicepsinin yeteri gelişmemesinin sebebi büyük ihtimal senin yaptığın yanlış biceps antrenmanı ,kötü beslenme ya da çok çok düşük testosteron seviyesi falandır (pek olası olduğunu düşünmüyorum). İstersen biceps antrenmanından ve günlük beslenmenden bahset sorunu orada arayalım ?

3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Alman Hacim çalışmasını uyguluyordum ben .
    10 set 10 tekrar barbell curl biceps antremanım sadece bu ondan öncede
    3 set barbel curl
    3 set hummer curl
    3 set consant.. bu işte :D ilk ay 4 cm artış oldu ondan sonraki aylarda hiç artmadı hep aynı kaldı

Sayfayı Paylaş