Elimdeki supplementler için kombinede yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve owned tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. owned

owned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Arkadaşlar;

Aşağıdaki supplementleri temin ettim, sizce nasıl bir kullanım önerirsiniz?
    3 yıldır BB yapıyorum. İdmanı ve beslenmeyi çok iyi geçiriyorum. Bundan önce sadece whey kullanıyordum.

-Musclepharm Assault
    -Usps labs Jack3d
    -Muscletech nitro-tech hcore whey
    -Optimum N. Amino 2222
    -Hydrosxcut 120 cap liq. capsule
    -Usps labs Oxyelite pro
    -Universal Animal Pak
    -Optimum N. Creatine

Aslında yağ yakıcılara gerek yok, vücudum şu an için yağlı saylmaz ama bulk halden yaza sıkı bir diyetle define bir halde girmeyi planlıyorum.
    Teşekkürler

Son düzenleme: 8 Ocak 2012
  2. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Guzel Supplementler bulmussun ancak aralarinda ayni ise yarayan 2 farkli marka olanlar var neden boyle denemek istedin anlamadim mesela MP assault ile Jack3d ayni urunlerdir tur olarak.
    Jack3d yeni kullanmaya basladim daha once NO X-PLODE kullaniyordum pre work out olarak , jack3d'in arkasinda da yazdigi gibi bu urunu 30-45 dk once alicaksin spordan ve mutlaka ac karnina almalisin , migde bos olsun yoksa kusarsin. Soguk su ile karistirip icerbilirsin , 3 olcekden fazla koyma tehlikeli olabilir senin icin once 1 olcekle basla etkisi az olursa 2 olcege cikar ki genelde 2 olcek kullanirlar jack3d'i.

Protein olarak Nitro-Tech Hardcore tercih etmissin , tabi ki kendi tercihindir ama bana sorarsan optimum nutrition urunlerini her dalda tereddutsuz onerebilirim ki en saglam urunude dunyada en cok satan Whey proteinidir , ama almissan yapacak birsey yok. Calismandan sonra % 1 veya 2 yagli sutle karistirip icmebilirsin bu urununu.

Universal Animal Pak , bu urunu tercih etmen iyi olmus multi vitamin olarak cunku cok kuvvetliyidr , 11 hap iceriyor bi pakette ama paranin hakkini veren bi urun. Bu urunu jack3d yada Assault ile spordan 30-45 dk once beraber 11 hapi yuvarla , ac karnina olmayi da unutma.

Optimum N. Amino 2222 ve Optimum N. Creatine . bu urunlere gelince bunlari spordan sonra proteinle yada bi 20 dk aralikli alman iyi olur. beraber alindiginda bi zararini gormessn cunku ben creatini iciyorum o yuzden bi sorun yok ama 2222 kullanmadim o yuzden bilemicem.

Yag yakicilarin hakkinda pek bilgim yok o yuzden onlarin zaten kutularindada yazar , ingilizce anlamiyorsan gene bu siteden bilgili kisilere sormani tavsiye ederim.

Almani tavsiye edecegim urunler var tabi ki kendin bilirsin ama genede bir tavsiyedir.
    Oncelikle burada aldigin bircok urun sana pump etkisi verecek , vicudun ve metabolizman 2 , 3 kat daha hizli calisacak ve ben bunu goruyorum kendi vicudumda, bu urunler seni daha cok pump yapacagi icin senin kalbini de yoracak , kalbine zarar gelecek demiyorum korkma ama unuttugun ve almani siddetle tavsiye edecegim bi urun olarak Fish Oil almalisin. Balik yagi omega-3 icerir ve kani temizlemede , kemikler de ve ozellikle kalp'e cok yararli , bircok seyi vicudunda duzene sokar. Kilolu oldugunu sanmiyorum zayifda degilsin sanirim zayif olsan Gainer onerebilirdim. Ancak gene gerekli gordugum bi urun daha var cunku Yanlizca spordan sonra alacagin protein sana yeterli gelmeyebilir protein ihtiyacina. Uyku da cok kas kaybedersin ve buna bire bir bi urun gene Optimum Nutrition'in kini oneririm en iyi icerik onda cunku ON % 100 Casein , casein cok gerekli bi urun ozellikle gece icin , yavas kas yapimina yararli bi urun ve zengin bir amino asid blend'i iceriyor.

Son olarak creatin almaya basladiginda gunde cok su icmen gerekir , ve creatini ictikden sonra mutlaka besin takviyesi yap . bu iki faktor cok onemli creatinde herseyi gec ama bu ikisini gecme creatin kullanirken.
    Ben bildigim kadarini soyledim gene bir sorun olursa mesaj atabilirsin

Kolay Gelsin.

3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Burak, sana casein konusunda katılmıyorum. Bence caseine okadar para vermek mantıksız. Vgde gh faktörü çok önemli, casein alarak mideyi yoruyoruz ve ghden mahrum bırakırız vücudu almaması taraftarıyım.

4. owned

owned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumlar için teşekkür ediyorum.
    Öncelikle neden bu ürünleri seçtiğimi söyleyeyim.
    Jack3d hep test etmek istediğim bir üründü. Elimdeki mp assult belki 20 servis daha atar ve biter. Mp'nin pump etkisini çok hissedemedim ama içinde sağlam creatine, glutamine ve bcaa var. Bu yüzden açıkcası çok beğendiğim bir ürün.
    Yağ yakıcılar ise tamamen fiyatını uygun bulduğum için keyfiyen aldığım ürünler. Nitekim aklım oxelite 'de belki hydrosxcut 'u satabilirim. Onun yerine başka birşey almak için.
    Creatine ' e gerek var mı açıkcası, çünkü pre workoutlarda da 5 gr insanın günlük ihtiyacı olan creatine yok mu?
    Ayrıca whey seçimim tamemen deneysel. Daha önce gaspari kullandım, kompleks protein olmasından dolayı çok memnundum. Fakat iyi ve define bir kas hacmi kazandırmadı.
    ON kullandım, kuşkusuz ki iyi beslenme ile mükemmeldi. Bu protein tozum ise denediğim 3. toz. Açıkcası max. weider veya all star dener ve büyük bir değişiklik olmazsa ON'da sabit kalırım.
    Caseine yerine, akşam yatarkan sütle birlikte kompleks ( BSN, Gaspari) gibi bir protein almayı planlıyorum. Emilimi 8-10 saate kadar uzuyor.

Balık yağı konusunda tavsiyelerinizi dikkate alacağım, ayrıca supradine kullanıyorum günlük olarak.

Ölçülerimi net olarak bilmiyorum, fakat % 10 - %12 u geçmeyen yağ oranım vardır.
    Sıcak halde 44 cm bicepsim var. Boyum 1.81 kilom 84'dür.
    Güç konusunda nerdeyse 6 aydır bir artış da yok azalışta yok. 130 kg benchde takılı kaldım. Artık daha fazla üstesine çıkmak istiyorum, çünkü sporcu geçmişimden dolayı genlerim ve vücudum buna elverişli..

Yanına ek olarak önerebilceğiniz supplement varsa olmazsa olmaz onuda temin etmeye çalışırım..

Teşekkürler

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

sayın lordmarvel,
    mide yorulunca gh den mahrum mu oluyoruz?

buna bir açıklık getiirirseniz sevinirim :)

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    yaani tam açık yazamadım ama yatmadan önce mideye birşeyler indirirsen gh salınımı en aza düşer

mide boş olacakki max gh salgılansın :) ayrıca uyku esnasında vücut fonksiyonları dinlenmeye çekiliyor mide dahil. onu kastetmiştim.

onbir bunu beğendi.
  7. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Vicudunuzu Rest gunlerinde de dinlendirirsin , Casein'i sen gerekli gormeyebilirsin ama ben bu urunu almiyorken gece Whey protein aliyordum ve ne olursa olsun kas kaybi yasiyordum geceleri , cunku 7 veya 8 veya her ne kadar uyuyoriseniz, bu durumda vicut asiri bos kaliyor , buda bir bodybuilder icin cok kotu bir durumdur , Ben whey protein yerine casein almaya basladigimda geceleri kas kaybim 0'lara kadar indi. Midemi yordugumu dusunmuyorum cunku zaten metabolizmam inanilmaz hizli suanda ve yaklasik son 1 senedir kullandigim bi urun bu .
    Sizce para vermek mantiksiz olabilir ama benim suana kadar kullandigim urunlerin arasinda olmazsa olmaz olarak gordugum 2. urundur Casein.

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Gece yatmadan 2-3 saat önce alırsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır :)

9. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Genelde saat 7 den sonra hicbirsey yememeye dkkt ediyorum yanlzca migdeme giren su olyyo o yzdn migdemi yyormuyor

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

karbonhidrat (yatmadan önce alınan) gh yi etkiler diye biliyorum sadece protein alıncada mı aynı durum oluyor..?:)

11. owned

owned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Güncel arkadaşlar, kombinelerinizi bekliyorum.
    Mesela pak ile aminoyu aynı anda kullanmaya gerek var mı? Pak servisi günde 2 adet mi yapayım günde 1 mi?
    Creatini antremandan önce mi alayım, sabah kalkınca mı?

12. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    creatin yükleme dönemi degilse eger kesinlikle antrenman sonrası tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş