Elimdeki malzemelerle hedefime ne kadar ulaşabilirim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Oguz-Han tarafından 10 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Oguz-Han

Oguz-Han Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Çoğu arkadaşımız gibi benimde kilo problemim var. 18 yaşındayım. Spor yapmaya başlamadan önce 1.74 boyunda 97.5 kiloydum. Şuan 183 boy 88.5 kiloyum.(2-2.5 sene civarındaki değişim) 3-4 aydır vücut geliştirme ve fitness yapıyorum.

Göğüs:101 cm
    Bel:103 cm
    Basen:111 cm

Çevremdeki çoğu insandan daha da kilo verme, uzun insana yakışmaz gibi saçmalıklar duyuyorum. Şimdi sorum şu güzel bir programla basenlerimi ve bel çevremi normal boyutlara indirebilir miyim ? Vücut geliştirme programından ziyade başka neler yapabilirim ?

Birde kullandığım ürün Nature's Bounty L-Carnetine 500mg. Spora başlamadan 40 dk önce 1 sefer alıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki basenlerini ve fazla kilolarını iyi bir program ve beslenme programıyla inceltebilir ve kurtulabilirsin. Zayıflamak için önceliğin ağırlık idmanından çok zaten cardio egzersizleri olacak. Yani bunlar ne diye sorarsan, koşu bandı, bisiklet, eliptik bisiklet, kürek, merdiven vb. gibi aletler.

Eğer kilolarından rahatsızsan etrafını dinleme. Kilolarını ver ve kurtul. Baktın hoşuna gitmedi o zaman kilo alırsın daha doğrusu kütle kazanımı için çalışırsın :) Etrafına kullaklarını tıka anlayacağın.

L-carnitin genelde spordan 30 dk önce kullanılır. Ama 40 dk önce kullansanda sorun olmaz.

Oguz-Han bunu beğendi.
  3. Oguz-Han

Oguz-Han Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kauss zaman ayırıp yorum attığın için teşekkürler. Aslında sorunum basenler. Kiloyla pek takıntım yok. 2 3 kilo verip yağı kasa çevirmek daha mantıklı gibi duruyor. Evet ama mümkün mü ?

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kere yağ kasa dönmez. Bu konuda yanlışın var. Ama basenlerini ve bel çevreni tabi ki inceltebilirsin ve sıkılaştırabilirsin

themertyildiz bunu beğendi.
  5. Oguz-Han

Oguz-Han Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu öğrendiğim iyi oldu tekrar teşekkürler.

Sayfayı Paylaş