Elektrik Faturası Mağduru mu Oldum Acaba

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve AxiboY tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba arkadaşlar 2 gündür canımı sıkan bir olayı sizlerle paylaşmak istedim ne yapacağım onuda bilmiyorum..Bu spor ile akvaryum tek hobimdir.Ve depo gibi kulllandığımız dükkana 2 adet 3lü üretim seti kurdum tavana strafor yalıtımı yaptım dükkanda sürekli olmadığımız için elektrikçi okumaya gelsede bulamıyor ben orda beklediğimde o gelmiyor vs vs bir türlü denk gelemedik 4 aydır.En son geçen hafta pasajda çaycıya verdim anahtarı elektrikçi gelirse okut diye. Bir gün sonra gittiğimde aldığım cevap fazladan para yatırmışsınız elektrik borcunuz yok hatta alacağınız var diye söylemişler ve c.tesi spor çıkışı gittiğimde ne göreyim faturayı kapıya sıkıştırmışlar elektrik ihbarnamesi 03.03.2012 tarihli fatura 2600,00 TL borç düşündükçe çıldırıyorum toplamda 6 adet akvaryum var ve 3 adet 200w 3adet 300w ısıtıcı takılı 1500w onlar yapıyor birde filtreler falan . bilemedin 1800w diyelim ortam sıcaklığıda sabit strafor yalıtımı olduğu için sokaktan içeri girdiğin zaman ısı farkı %100 anlaşılıyor.Isıtıcılar 7/24 de devrede değil ısı düştükçe devreye giriyor kısacası market işleten arkadaşıma tüm dondurucular vs çalıştığı halde aylık 600 tl geliyor 4 aylık 2400TL yapar ki adam dünyaları çalıştırıyor 24 saatte..Sayaçta bir sorun olabilirmi acaba dilekçe verdim tekrardan okuyun diye umarım bir yanlışlık olmuştur..

2. mlhemr26

mlhemr26 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    2400Tl gelmesi bence çok anormal bir durum abi. Bende bir akvaryum sevdalısıyım benim akvaryumcumun dükkanında 15 adet filan akvaryum var hepsinde filtre var belki anca o kadar geliyordur elektrik faturası. Umarım bir yanlışlık olmuştur.

Sayfayı Paylaş