El bileklerimde ağrı ve sızı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve robotcore tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. robotcore

robotcore Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar vücut geliştirmeye 7 ay önce başladım. Yaklaşık 3 ay önce spor salonunda kaldırabileceğimden fazla ağır bar kaldırdım (25-30 kg) ve el bileklerimde ağrıma yapmaya başladı.3 aydan beri ön kol hareketleri çalışırken barla hareketimi yaptıktan sonra barı yerine koyarken el bileklerimde 2-3 saniyelik sızlama oluyor. Kas gevşetici,ağrı kesici sürdüm 1 hafta boyunca ama iyileşmedi bileklerim. Doktora gidersem bana sporu bırak diyecek diye çok korkuyorum. Bu konuda neler yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim

2. stormynight

stormynight Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sizi temin ederim, verilen bilgilerden şikayete kadar aynı durum içindeyim. Bilen biri lütfen yardımcı olsun lütfen. Aynı sebepten doktora gidemiyorum. :(

3. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durumu bende yasıyorum ve glucosamine chonditin msm kullanıyorum biraz olsun yardımcı oluyo ama bilegimdeki agrı tam olarak gecmis degil doktora gittigimde zorlama yoksa sporu bırakmak zorunda kalabilirsin dedi malum hicbise saglıgımızdan önemli degilbench_O

4. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Benim de sağ bilekte var bu ağrı/sızı 6-7 aydır da geçmedi. Anlattıklarına ek olarak barı kaldırırken de ağrı oluyor bende. Klasik ortopediste gittim röntgen, mr falan çeker diye. Eliyle baktı falan görünürde bişey yok zorlama bi süre dedi. Yani boşuna zahmet etmeyin gidip de. Gitcekseniz de spor konusunda uzmanlığını yapmış doktorlara gidin. Nerden buluncağını bilmediğim için ben gidemedim henüz :)

5. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ben özel doktora gitmeme rağmen mr çeker falan diye bende aynı seyi yasadım söyle bı baktı yukarıda yazdıklarımı soyledi:)

6. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar aynı ağrı bende de var. Bence yapmanız gereken oturarak barlarla çalışmak. Eğer ayakta çalışırsam ağrı oluyor. Oturarak yaptığım barlarla antremanlar ağrıya sebebiyet vermiyor.

Sayfayı Paylaş